Zeeland PZCI,3 Inwoners spuien ideeën voor Veere Jeugdbrandweer Borsele-Goes eindelijk landkampioen 'hoge druk' Twee meiden aangehouden Politiecontrole op aanhangers Tas verloren met medicijnen WALCHEREN 21 Strand, wandelroutes en huizen moeten Veerse toekomst veiligstellen. m Fiets Hogeschool Zeeland is King of the Channel Echte paardenkrachten achter de ploeg in Wolphaartsdijk Maandag 1 oktober 2007 Nieuw Zeeuws kamerorkest TY geeft eerste concert Tip? redwalch@pzc.nl door Emile Calon VEERE - Wandel- en fietsroutes, een strandje, de wallen beter zicht baar en in oude luister herstellen, niet langer parkeren op de Kaai en meer woningen. Zo luiden enkele ideeën die Veere aantrekkelijker moeten maken voor zowel (nieu we) bewoners als toeristen. Die ideeën zijn het resultaat van een serie gesprekken en bijeen komsten met bewoners en onder nemers. Tijdens de sessies bleek dat zowat iedereen vindt dat met de monumentale Grote Kerk iets moet gebeuren. Dat varieert van meer activiteiten in het gebouw tot het zeer karakteristieke pand te verbouwen tot een luxe vijfsterren hotel of zelfs een appartementen complex. Door er een hotel of ap partementen in te bouwen, is het gebouw te behouden, zo luidt de redenering. Op het gebied van wonen zijn tal van ideeën geopperd. Zo zou bij voorbeeld in de te herbouwen Montfoortse Toren seniorenappar tementen kunnen komen, paalwo ningen aan de haven bij Oostwate ring, landhuizen ten oosten van Oostwatering en ook het Arsenaal kan verbouwd worden tot een se rie woningen voor zowel ouderen als jongeren. Daarnaast leeft ook de wens om in Veere woningen voor starters te bouwen en om nu eens serieus werk te maken van wonen aan het Oranjeplein. Een andere diepgekoesterde wens Monumentale Grote Kerk kan volgens inwoners en onderne mers omgebouwd worden tot een zeer luxe hotel of een appartementencomplex. van de Veerenaren is een super markt. Door de gemeente wordt echter duidelijk gesteld dat het draagvlak voor zo'n winkel veel te klein is. Niet voor niets sloot enke le jaren terug de laatste super markt de deuren. Meer ligplaatsen voor de plezier- vaart, het autovrij maken van de Markt, meer hotels, een autoluwe kern en een restaurant of hotel in het munitiedepot zijn ideeën die leven bij inwoners en onderne mers. In opdracht van de gemeente is ook gekeken naar de financiële haalbaarheid van de ideeën. Een aantal levert geld op, een aantal kost geld. Dat laatste mag volgens de gemeente geen reden zijn om niets te doen. Door een beroep te doen op de subsidiepotten van ge meente, provincie, Rijk en Brussel kunnen sommige ideeën toch wor den uitgevoerd, zo is de verwach ting. De ideeën worden donderdag 18 oktober besproken tijdens een zo genoemde inloopavond in de Gro te Kerk. Die bijeenkosmt begint om 19.30 uur. De nota met ideeën ligt vanaf van daag op een aantal openbare plaat sen in Veere. VUSSINGEN - Twee zeventienjarige meiden zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag in Vlissingen aan gehouden voor openlijke geweld pleging, mishandeling en verzet bij de aanhouding. Het tweetal, uit Noord-Beveland en Vlissingen, werd omstreeks tien voor drie op het Bellamypark aangehouden. Ze waren betrokken bij de mishande ling van een 24-jarige Vlissingse. Die liep daarbij verwondingen aan haar gezicht op. Waarom de vrouw werd mishandeld is niet bekend. Beide meiden zijn ingesloten. VLISSINGEN - Bij de milieustraat aan de Poortersweg in Vlissingen heeft de politie zaterdagochtend aanhangwagens gecontroleerd. In drie gevallen was de hulpkoppe ling van de aanhanger onjuist be vestigd. Eén bon werd uitgeschre ven omdat er een verkeerde kente kenplaat op de aanhangwagen zat. Verder kon een automobilist zijn rijbewijs niet laten zien en had ie mand zijn gordel niet om. MIDDELBURG - Op het Kanaal door Walcheren bij Middelburg is zaterdag de inmiddels tradionele roelwedstrijd King of the Channel gehouden. Zes entwintig teams uit het bedrijfsleven, de gemeen ten Vlissingen en Middelburg, de Hogeschool Zeeland en de Roosevelt Academy namen het te gen elkaar op. De slotraces van de studenten teams waren ongemeen spannend en werden pas op het laatste moment in het voordeel van de Ho geschool Zeeland beslist. De Jan Bart Mandos Ste- denprijs ging naar de gemeente Middelburg. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - In het centrum van Middelburg, waarschijnlijk in de parkeergarage aan het Groene- woud, is vrijdag een tas met medi cijnen kwijtgeraakt. In de tas zat nog een toilettas en daarin bevon den zich twee soorten antidepressi va. Het gaat om Lexapro en Alpra zolam. Beiden zijn gevaarlijk voor met name kinderen. De vinder wordt verzocht de tas af te geven op het politiebureau aan de Achter de Houttuinen in Middelburg of bij een apotheek. door Frank Balkenende GOES - Eindelijk is het gelukt. De aspiranten van de jeugdbrandweer Borsele-Goes zijn zaterdag in Zwol le landskampioen hoge druk ge worden. De laatste jaar grepen ze steeds zilver, waarbij ze vorig jaar op een schamel puntje na Wester- schouwen voor moesten laten gaan. Hoofdleider L. de Jonge van de jeugdbrandweer: „We zullen maar zeggen: 'driemaal is scheeps recht'." Zaterdagavond komt het verlossen de telefoontje. „We zijn landskam pioen geworden!" In Goes bereid den brandweerlieden en ouders een warm onthaal voor. Ze plak ken in allerijl letters op de kazerne- deur: 'Aspiranten landskampioen'. Erom heen hangen ballonnen. 'Jongens, de aspiranten komen er aan'. Enkele brandweerwagens sprinten weg om de kampioenen vanaf de Vierwegen bij Kapelle te escorteren naar Goes. Uiteraard met zwaailicht - 'daar hebben we netjes toestemming voor ge vraagd'- en af en toe een duw op de claxon. Onder applaus arriveert de rode stoet in Goes. „Het ging hartstikke goed, we waren een geoliede ma chine", grijnst een blije Willem Braam uit 's-Gravenpolder. Tip? redactie@pzc.nl Job van zeven zit met zijn zusje Jitte van drie en oppas Adriënne op de bank gezellig televisie te kijken. Tijdens de onvermijdelij ke reclameblokken komt een spot je van Tena Lady voorbij. Een vrolijke, fietsende dame moet be wijzen dat kleine ongemakken dankzij Tena Lady een vrolijk fietstochtje niet in de weg hoe ven te staan. Job zit aandachtig te kijken, maar blijkt een kritische consu ment te zijn. Hij heeft sterke twij fels over het waarheidsgehalte van het filmpje, want op een goed moment waarschuwt hij de oppas: „Hé Adrie, daar moet je niet intrappen hoor. Je gaat er echt niet harder van fietsen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13