Sluiting dreigt voor koffieshop Roxy Vrijspraak in zaak illegale partij vis bin uit Louis Hemelaar Palladio fI9ff Vorige week beschadigd riool bij 's-Gravenpolder eerder hersteld Rijkswaterstaat stelt campagne voor A58 uit Park aangepakt makelaar M2Makelaars.nl Voorgenomen fusie afgeblazen S PZC Zaterdag 29 september 2007 3 7 Genieten van kortingen tot 40% Showroom-modellen maken plaats voor onze verbouwing BANG OLUFSEN Loewe Bose buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand tel.: 0113 567614 www.binnenuit.nl Regels gedoogbeleid voor vierde keer in drie jaar overschreden. door Maurits Sep MIDDELBURG - Koffieshop Roxy in Middelburg moet mogelijk defini tief dicht. De eigenaar heeft voor de vierde keer in drie jaar tijd het gedoogbeleid overtreden. Op zaterdag 1 september is bij con troles geconstateerd dat aan drie klanten te veel softdrugs is ver kocht. Zij kregen binnen tien mi nuten per persoon twee keer vijf gram mee. Het gedoogbeleid staat maximaal vijf gram per persoon per dag toe. Omdat het de vierde overtreding in drie jaar is, moet Roxy volgens de gemeente defini tief dicht. Maar zover is het nog niet. De gemeente had de eigenaar door Luc Oggel GOES - De aangekondigde campag ne van Rijkswaterstaat die ervoor moet zorgen dat automobilisten bij de les blijven op de A58, is doorgeschoven naar februari vol gend jaar. Volgens woordvoerder tot gisteren de tijd gegeven zijn vi sie te geven op de overtreding. De advocaat, die gisteren niet bereik baar was voor commentaar, heeft nog een week extra gekregen om te reageren. „Afhankelijk daarvan besluiten we of de koffieshop defi nitief dichtgaat, of een jaar of een half jaar", verklaart juridisch advi seur J. Groenenberg. Ook de andere koffieshop in Mid delburg, Sixty-Two in de Sint Jan straat, is sinds eind augustus dicht vanwege een overtreding van het gedoogbeleid. Deze zaak mag op 22 januari weer open. Sixty-Two moest voor een halfjaar dicht om- Ni In koffieshop Roxy in Middel- burg is op één dag tien gram soft drugs per persoon verkocht aan drie klanten. Dat is twee keer zo veel als de regels toestaan. E. de Feijter is meer tijd nodig voor de voorbereiding. Rijkswater staat wil door middel van bill boards, folders en campagneteams bereiken dat automobilisten goed blijven opletten op de Zeeuwse snelweg. Eerder was er sprake van dat er drugs waren verkocht aan een minderjarige. Dat was de der de overtreding in drie jaar. Deze zaak heeft dus nog één kans. Als beide zaken dicht zijn, bestaat het risico dat de verkoop van softd rugs zich verplaatst naar illegale verkooppunten. Volgens Groenen berg erkent de gemeente Middel burg dat risico, maar speelt dat in principe geen rol in de overweging een koffieshop te sluiten. De eer ste vraag is of de shops zich aan de regels van het gedoogbeleid hou den. Groenenberg: „Wij hebben nu ook nog geen signalen dat de illega le verkoop van softdrugs toeneemt doordat Sixty-Two dicht is." Hij sluit niet uit dat een mogelijke toename van illegale verkoop in de gemeente toch een rol zal spe len bij het besluit. dat de campagne eind augustus zou beginnen. De A58 is volgens de wegbeheerder 'bijzonder' wat betreft ongelukken. Een reden daarvoor is volgens Rijkswater- staatwoordvoerder De Feijter niet direct aan te geven. 's-GRAVENPOLDER - De eind vorige week beschadigde rioolpersleiding bij 's-Gravenpolder functioneert weer, sinds gisterochtend. Water schap Zeeuwse Eilanden is er eer der dan verwacht in geslaagd de herstelwerkzaamheden uit te voe ren. De reparatie stond voor dit weekeinde gepland. De vervangen de buizen konden sneller ter plek ke zijn, omdat ze op voorraad le verbaar waren. Zes buizen van elk zes meter lang zijn vervangen. Dit werk was donderdagavond om half twaalf klaar. De persleiding waarmee rioolwater van Goes naar de waterzuivering Willem An- napolder bij 's-Gravenpolder wordt getransporteerd, is gisteroch tend om half zeven volledig in be drijf gesteld. De zes buizen zijn be schadigd bij graafwerk voor een gasleiding door Zuid-Beveland. De hele week is rioolwater met tank wagens van Goes naar de Willem Annapolder gebracht. De schade bedraagt zeker enkele tonnen. Het waterschap zal de kosten verhalen. door Emile Calon MIDDELBURG - De jonge Arnemui- denaar reageerde stomverbaasd toen inspecteurs van de Algemene Inspectiedienst (AID) elf kisten met tong in zijn bestelbusje von den. Hij wist niet hoe die vis in zijn wagen kwam, zo zei hij. Zijn oom en vader, de eigenaren van twee vissersboten, konden ook geen duidelijkheid verschaffen. Officier van justitie I. Koopmans klaagde de 20-jarige Arnemuide- naar gisteren bij verstek aan voor de inkoop van illegale vis. Ze vroeg de economische politierech ter J. Begheyn de jongen te veroor- VLISSINGEN - De al jaren aangekon digde herinrichting van het Bel- lamypark in Vlissingen begint in 2009. Dat heeft wethouder T. Croné gezegd. Voor de opknap beurt is vier miljoen euro beschik baar. Nog dit jaar wordt begonnen aan de uitwerking van het plan. delen tot een boete van 2650 euro. Advocaat J. Schieman vroeg echter om vrijspraak. Volgens hem was in het geheel niet bewezen dat de Arnemuidenaar wist dat hij vis ver voerde. Er was immers geen ver volgonderzoek ingesteld. Begheyn gaf hem daarin gelijk. Vervolgens wilde de raadsman ook nog dat de de verkoopprijs (bruto 5900 euro) van de vis terugging naar de jonge man. De rechter herinnerde hem er echter aan dat hij ten stelligste ontkende de eigenaar te zijn van de vis. Om die reden blijft dat geld dan ook liggen tot de echte eige naar zich meldt. terneuzen - De voorgenomen fu sie tussen de Zeeuwse instellingen voor gehandicaptenzorg Het Gors in Goes en Tragel in Zeeuws- Vlaanderen is van de baan. De raden van bestuur van de in stellingen maakten in oktober vo rig jaar bekend dat ze wilden ko men tot een in eerste instantie niet vrijblijvende vorm van samen werking, die uiteindelijk moest re sulteren in een daadwerkelijke fu sie. Onderzoek heeft echter uitge wezen dat een fusie tussen Het Gors en Tragel tot te grote investe ringen zou leiden. „Waardoor de baten niet zouden opwegen tegen de lasten", meldden de raden in een verklaring. Ze gaan wel verder met de reeds bestaande vormen van samenwerking. w.ikie te nemen nm een Ki)K)e open deur dage". tijdens onae open u Openingstijden: d 17.30 u. za. 10.00 - 16:00 u. Kom ook en showroom'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 85