Alle winkels mogen op zondag open zijn ^JIii Voorzitter Dik Spelt neemt afscheid van 'gloednieuwe' De Pul Twee nachten werk aan de Zeelandbrug Disco bij CJV Be\astingdienst Wilde bloemen Serooskerke en Kerkwerve behouden hun rijdende winkel Politiek op bres voor voetballers van Bruse Boys 34 Zaterdag 29 september 2007 PZC S Dik Spelt, Foeke Roukema en Jeroen Klink in jeugdsoos De Pul. Die opende gisteren de deuren na een forse verbouwing. foto Marijke Folkertsma Na vier maanden klussen is jeugdsoos in Bruinisse weer open. door Esme Soesman BRUINISSE - „Het is heftig geweest", blikt lelie den Engelsman op vier maanden klussen terug. Maar het resultaat mag er zijn. Jeugdsoos De Pul in Bruinisse oogt stijlvol en is weer als nieuw. De officiële ope ning gisteravond werd aangegre pen om meteen afscheid te nemen van voorzitter Dik Spelt. Na zich 22 jaar lang voor De Pul te hebben ingezet, geeft hij het stokje over aan interim Foeke Roukema. De twee hebben de degens in het verleden nogal eens gekruist. „Maar we hadden allebei hetzelfde belang. We wilden het beste voor de soos", blikt Roukema op de be stuursperiode van Spelt terug. De scheidend voorzitter heeft De Pul uit een diep dal omhoog ge trokken. Toen hij in 1985 aantrad, was het niet best gesteld met het Bruse jongerencentrum. Torenho ge schulden, twijfelachtig publiek, een slechte naam en een weinig verheffend houten gebouw. Spelt zette zijn schouders eronder, zocht mensen bij elkaar en lobbyde dat het een lieve lust was, geeft zijn op volger aan. „Hij was streng, vond dat de jeugd ook verantwoordelijkheid moest dragen. En heeft ons geleerd kos tenbewust te zijn." Dat alles bleef niet zonder positie ve gevolgen. De Pul is inmiddels dé ontmoetingsplaats van de Bru se (en zelfs Schouwen-Duiveland- se) jeugd. De naam is gezuiverd. De schulden weggewerkt. Sterker nog: de soos houdt - zonder ge meentelijke subsidie - de broek op. In 1995 werd zelfs een gloednieuw stenen gebouw neergezet. Afgelopen zomer is dat pand volle dig gerenoveerd. Van vloer tot bar en van toiletblok tot plafond. „Al leen de muren zijn overeind blij ven staan", zegt Jeroen Klink, die vanuit het ouderenbestuur bij de vernieuwingsslag was betrokken. „Het is af. Dit is een ruimte om van te dromen", oordeelt Den En gelsman, klusser eerste uur vanuit het jeugdbestuur. De vele uurtjes die hij, met andere jongeren, in de klus heeft gesto ken, zijn wat hem betreft geen ver spilde tijd. „In De Pul komt écht al le jeugd samen." En het effect daarvan werkt door, daarin zijn Roukema en Spelt eens gezind. Roukema: „Ik heb een enorm sociaal netwerk opge bouwd door de soos." Spelt vult aan: „Als je jong bent en met el kaar kunt praten, dan kun je als je oud bent ook met elkaar omgaan. Ook daarom is De Pul van be lang." pfi Tijdens de officiële heropening van de Bruse jeugdsoos De Pul is ook meteen afscheid genomen van Dik Spelt. Hij was 22 jaar lang voorzitter. Kleine kans bestaat dat gemeente door het Rijk wordt teruggefloten. door Ali Pankow zierikzee - Op Schouwen-Duive iand mogen voortaan alle winkels in alle kernen op zon- en feestda gen van acht uur 's ochtends tot zes uur 's avond geopend zijn. Met dit besluit door een krappe meer derheid van de gemeenteraad deze week komt een einde aan een ille gale situatie, die al jarenlang voort duurt. Wethouder A. Verseput maakt naar aanleiding van dit be sluit nog wel een kanttekening. „Er bestaat een kleine kans dat we door het Rijk worden teruggeflo ten", zegt de wethouder. Hij doelt op het feit dat volgens de letter van de wet openstelling van win kels op zon- en feestdagen onder steunend dient te zijn het reeds aanwezige toerisme. Wat Schou- zierikzee - In gebouw De Drie hoek houdt CJV Samen Verder za terdag 6 oktober een disco voor de jeugd van zes tot vijftien jaar. DJ Tiger zorgt voor de muziek en draait daarbij de nodige jumpstyle- hits. De discoavond in De Drie hoek begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. EXECUTIEVERKOOP Op maandag 1 oktober 2007 om 13.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van P. Koomans. Te koop wordt aangeboden: een personenauto merk Opel, type Calibra 4WD, kleur blauw, bouwjaar 1993, GG-ZF-42. De plaats van verkoop is: Vlissingen, Marie Curieweg 5 (Autoberging Kuzee). Bezichtiging maandag 1 oktober 2007 van 12.45 uur tot 13.00 uur. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Zuidwest/kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes. Voor inlichtingen en/of informatie omtrent het wel of niet doorgaan van de verkoop, tel. 06- 18608420. De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop. wen-Duiveland betreft zou moge lijk onderscheid gemaakt kunnen worden tussen de kernen met veel en minder of geen toerisme. Het college zag in die mogelijkheid tot differentiatie juist een goede kans tevens de pleitbezorgers voor de zondagsrust tegemoet te komen. Volgens de oorspronkelijke ge meentelijke verordening mochten winkels in toeristenkernen alleen in de periode tussen 1 april en no vember op zondag open zijn. In de praktijk bleken veel zaken het hele jaar door zondags hun deuren te openen. Met een wijziging van de verordening wilden B&.W deze situatie legaliseren. Het voorstel luidde dan ook de zondagopenstel ling in de toeristenkernen het ge- Op Schouwen-Duiveiand mogen de winkets voortaan elke zon- en feestdag geopend zijn. Geen on derscheid meer tussen wel of geen toeristenkern. door Marijke Vael serooskerke - De kernen Seroos kerke en Kerkwerve behouden een rijdende winkelwagen. Martin de Jonge bezocht de dor pen altijd met zijn wagen vol le vensmiddelen. Maar deze rijdende melkboer uit Zierikzee stopt met zijn nering en gaat verder als vrachtwagenchauffeur. Nu neemt Jan Bolle uit Oosterland de route door Serooskerke en Kerkwerve over. Bolle runt de laatste rijdende www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle hele jaar door te laten geleden. De meerderheid van de raad had er echter bezwaar tegen dat die aan passing van de regels alleen zou gelden voor de winkels in Burgh-Haamstede, Brouwersha ven, Dreischor, Ouwerkerk, Renes- se, Scharendijke en Zierikzee. Een amendement van PvdA en Alert! de gewijzigde verordening voor al le winkels in alle kernen te laten gelden, werd met twaalf stemmen voor en tien tegen aangenomen. Tevens viel daarmee het besluit de tijdsduur van openstelling te ver ruimen: 08.00 tot 18.00 uur. Dat ging Leefbaar Schouwen-Dui veiand niet ver genoeg. LSD stelde voor: 06.00 tot 22.00 uur. De frac tie kreeg daar de handen van de andere fracties niet voor op elkaar en trok het betreffende amende ment snel in. Vooral de SGP brak - met steun van CU en CDA- een lans voor de zondagsrust, maar kreeg het voorstel niet van tafel. winkel op Schouwen-Duiveiand. Hij rijdt daarmee door de kernen in het oosten en midden van het eiland. Noordwelle, de dorpen in de kop van Schouwen en zorgcentrum Borrendamme in Zierikzee moe ten het voortaan wel zonder win kelwagen doen. Martin de Jonge stopt ermee omdat steeds minder mensen overdag thuis zijn. Boven dien zijn de supermarkten tegen woordig ook 's avonds open. goedereede - Waterschap Holland se Delta wil meer agroranden langs de akkers op Goe- ree-Overflakkee en in de Hoek- sche Waard. Op beide eilanden liggen nu over 260 kilometer lengte stroken, tussen de akkers en de sloot, waar wilde bloemen kunnen groeien. zierikzee - De Zeelandbrug is vol gende week twee nachten afgeslo ten. Aan de Bevelandse kant van de brug is bovendien de komende weken sprake van verkeershinder in de avond en nacht. In de nacht van maandag op dins dag voert de provincie regulier on derhoud en schoonmaakwerk uit aan de brug. Bovendien wordt de laagwerker die aan de brug hangt, afgebroken en opgeruimd. Het con- serveringswerk, dat vanuit de laag werker werd gedaan, is klaar. Ook in de nacht van dinsdag op woensdag is de brug afgesloten voor het wegverkeer. Dan wordt de laatste hand gelegd aan verbre ding van het wegdek op de toerit aan de Schouwse kant. De Weg naar de Val wordt in de bocht ver breed naar acht meter. Ook de maandagnacht wordt voor dit werk gebruikt. In beide nachten is de brug vanaf middernacht tot 05.00 gesloten en moet worden omgereden over de Oosterschelde- kering. Op de Deltaweg, tussen de afslag Colijnsplaat en de Zandkreekdam, is vanaf maandag in de avond en nacht maar één rijstrook beschik baar. Op dit traject worden aan bei de zijden van de weg de bermen verhard. Er wordt gewerkt van 20.00 uur tot 06.00 uur. Uiterlijk vrijdag 19 oktober moet de berm verharding klaar zijn. Boek Nieuwerkerse familie Van Klinken nieuwerkerk - Het boek over de familie Van Klinken in de Gouden Eeuw is klaar. Exemplaren van dit werk over de vooral in Nieuwerkerk en Gronin gen wonende familie zijn vandaag tussen 15.00 en 16.00 uur te koop in het kerkgebouw aan de Stations straat 9 in Nieuwerkerk. Strandjutten bij museum Terra Maris oostkapelle - De lutter van Mu seum Terra Maris in Oostkapelle geeft woensdag van 14.00 tot 15.30 uur uitleg over allerhande aan spoelsels op het strand, van door boorde veenbrokken tot eikapsels en schelpen. Van tevoren aanmel den bij het museum is verplicht. Modeltreinen ruilen in Heinkenszand heinkenszand - Voor de derde keer dit jaar is vandaag van 10.00 tot 15.30 uur de Zeeuwse Trein Mo del Ruilbeurs in De Stenge in Heinkenszand. Naast het ruilen van treinen kunnen bezoekers er ook locomotieven en wagons tes ten op de testtafel. Modelauto's zijn er ook voor de liefhebbers. Computerclub houdt Zeeuwse bijeenkomst 's-CRAVENPOLDER - De Zeeuwse af deling van HCC (landelijke vereni ging van computergebruikers) komt dinsdag 2 oktober samen in Ons Dorpsleven aan de Poelvoor- destraat 3 in 's-Gravenpolder. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. bruinisse - De nieuwe speelvelden van voetbalvereniging Bruse Boys moeten uiterlijk 1 augustus 2010 speelklaar zijn. Die uitspraak deed een meerderheid van de gemeente raad deze week in een motie die werd ingediend door N. de Dan- schutter (CDA). De gemeente is al lange tijd in overleg met Bruse Boys over ver plaatsing van de sportvelden ten behoeve van het woningbouwplan Riekusweel 4, Het CDA wil van die koppeling af omdat het ene project het andere zou kunnen af remmen. De Danschutter pleitte voor helderheid voor Bruse Boys. Zijn motie werd met vijftien tegen acht stemmen aangenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 82