Zeeland PZC Buitenlift bij Nieuwe Kerk Ouders protesteren tegen sloop gymzaal in Burgh-Haamstede SCHOUWEN-DUIVELAND 46 33 39 Heicherseeschooi is even Helcher Zeeschool Verkeershinder op deel N57 Bejaarde breekt arm bij ongeval Verf Museum Domburg toont sinds opening opgebouwde collectie Zaterdag 29 september 2007 Oncologen zien zonder fusie donkere toekomst voor ziekenhuizen Tip? redzzee@pzc.nl SCHARENDIJKE - Zo'n honderd kinderen uit Scharendijke en in de oceaan'. De oudere groepen kregen de wind in de zeilen de scholen aandacht besteedden aan Michiel de Ruyter, de zee omgeving genoten gistermiddag van het maritieme feest op met het verhaal van de Plompe Toren en het jumpen op shan- vaart, piraterij en slavernij en strand en boten. De speelplaats de Heicherseeschooi. Bij de optredens voerden de kleuters de ty's. Verder was er een surfworkshop, visspel en reddingboei- krijgt een opknapbeurt met maritieme schilderingen en een vloot aan met liedjes als 'varen, varen over de baren' en 'visje gooien. Het feest is de afsluiting van een themaweek, waarbij zandbak in bootvorm. foto Marijke Folkertsma Toegankelijker maken Nieuwe Kerk vergt geld en inventiviteit. door Ali Pankow zierikzee - Het rolstoeltoeganke lijk maken van de Nieuwe Kerk in Zierikzee vergt een doordachte bouwkundige ingreep én een be drag van een kleine 60.000 euro. „Het gaat er ons in de eerste plaats om dat geld binnen te krijgen. De ideeën voor de aanpassingen lig gen er al", zegt voorzitter P. de Rij ke van de plaatselijke werkgroep Oude Zeeuwse Kerken. „Het is de bedoeling aan de zij kant van de kerk een buitenlift met een metalen, afsluitbare stellendam - In verband met asfal- teringswerken is de N59 tussen de brug over de Haringvlietsluizen en de aansluiting van de N497 afgeslo ten en wel van donderdag 4 okto ber 20.00 tot en met vrijdag 5 okto ber 05.00 uur, maandag 8 oktober 20.00 uur tot en met dinsdag 9 ok tober 05.00 uur en van dinsdag 9 oktober tot en met woensdag 10 oktober 05.00 uur. Het verkeer wordt door middel van gele bebor- ding omgeleid, onder meer over de parallelbaan. schacht erom heen te bouwen. Die constructie moet dan worden ge maakt in de stijl van het gestaande hekwerk", aldus De Rijke. Volgens hem moet er dan inpandig ook nog wel wat gebeuren zoals het egaliseren van drempels en het in stalleren van een invalidentoilet. Het is een belangrijke wens van het Platform voor mensen met een functiebeperking om de Nieu we Kerk rolstoeltoegankelijk te ma ken. „Zij verzochten ons geruime tijd geleden al een lange oprit naar de ingang te maken. Maar dat zou een veel te grote ingreep zijn. Bo vendien zou de Monumentencom missie daar wellicht geen toestem ming voor geven", zegt de voorzit ter. Hij ziet in de lift een betere op lossing. Wat het geld betreft, heeft de werkgroep de pech dat de subsi dieregeling in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicap ten (WVG) inmiddels is afge schaft. Een eerder verzoek van de kerk werd afgewezen omdat de werkgroep op dat moment nog geen mede-subsidiegever had ge vonden, zoals één van de voor waarden voorschreef „Nu hebben we die co-financiering wel gevon den. Het VSB-fonds heeft een bij drage toegezegd, maar nu bestaat Om de Nieuwe Kerk in Zierikzee toegankelijk te maken voor rol stoelgebruikers dient aan de zij kant een buitenlift met metalen schacht worden gebouwd. die WVG-regeling niet meer", ver zucht De Rijke. Het dagelijks ge meentebestuur erkent dat het ver zoek van de werkgroep nu tussen de wal en het schip dreigt te val len. Om dat te voorkomen hebben B8cW besloten de gevraagde 22.350 euro uit de post onvoorzien toe te kennen. Het gevraagde be drag gold als maximum in het ka der van de WVG-regeling. „Eigen lijk zouden we wat meer nodig hebben. Als het geld nou toch uit de pot onvoorzien komtzou het bedrag misschien verhoogd kun nen worden tot 30.000 euro. Daar wil ik komende week in de com missie Samenleving en Bestuur in elk geval voor pleiten", kondigt voorzitter De Rijke aan. door Ton van den Nouweland BURCH-HAAMSTEDE - Afgevaardig den van de medezeggenschapsra den van basisscholen Onder de Wieken en De Kirreweie bieden maandagavond op het gemeente huis protestbrieven aan tegen de voorgenomen sloop van een gym zaal in Burgh-Haamstede. De gymzaal in de lulianastraat wordt gebruikt door de leerlingen van beide scholen. Het gemeente bestuur wil van de verouderde gymzaal af. Renovatie kost 90.000 euro en is te duur. In een stede- bouwkundige visie wordt voorge steld de gymzaal te slopen en op die plek woningen te bouwen. Dat betekent dat de gymlessen van bei de basisscholen voortaan gegeven moeten worden in sportcentrum Westenschouwen. De directies van de scholen hebben wethouder Roel van der Wekken eerder al la BRUINISSE - Een 89-jarige man uit de gemeente Schouwen-Dui- veland is vrijdag gewond geraakt bij een verkeersongeluk in Bruinis- se. Een 61-jarige Schouwen-Duivelan- der had zijn bestelauto op de Dorpsweg stilgezet en wilde ach teruitrijden. Hij zag daarbij de 89-jarige, die probeerde over te ste ken, over het hoofd. De man moest met een gebroken arm- of sleutelbeen naar het zie kenhuis. ten weten het hier niet mee eens te zijn. Zij vinden de afstand naar het sportcentrum te groot om te lopen en gevaarlijk om te fietsen. Van der Wekken vindt dat er wel meer scholen zijn die een eindje van hun gymzaal af zitten en houdt vast aan zijn plannen. Ouders en directies van de scho len wonen nu maandag om 19.30 uur de vergadering bij van de com missie openbare ruimte. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het Axelse koppel maakt na de avonddis graag samen een om metje. De ene keer slaan ze links af, de volgende keer nemen ze weereen andere route. Zo kwa men ze op een avond voorbij een huis waar in de dakgoot meer planten groeiden dan in de voor tuin, de tuinpoort nog maar aan één scharnier hing en de kozij nen duidelijk al in geen jaren een schilder hadden gezien. Toen het stel voorbij wandelde, kwam de vrouw des huizes naar buiten om de kliko buiten te zetten. Zij had haar hielen amper ge licht of de vrouwelijke helft van het stel schamperde: „Nou, die had ook meer verf op d'r gezicht dan op d'r kozijnen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81