Raad bepaalt tempo inrichting Spuiplein 'Omleiding voor rotonde gevaarlijk' s WÊÊÊsms i Terneuzens raadslid pleit voor aanleg van een 'gedenkbos' Dokter Ter Burg geeft kunstwerk makelaar Louis Hemelaar Palladio bin nsn uit Campinghouder krijgt uitleg kampeerbeleid Z PZC Zaterdag 29 september 2007 3 7 Plein en straat Breskens direct opknappen kan Sluis subsidie kosten. door René Hoonhorst SLUIS - De drie nieuwe winkels op het Breskense Spuiplein staan vol gend voorjaar niet in een modder poel. Het parkeerterrein en de (sier) bestrating rondom de Plus-su- permarkt, de Blokker- en de Brunavestiging worden gelijk met de winkels opgeleverd. Wethouder Henk Luijendijk nam donderdagavond tijdens de raads vergadering de vrees weg dat Bres kens nog jaren tegen een zandvlak te in het centrum aankijkt. Het col lege stelt wel voor om de werk zaamheden in het midden van het plein en aan de Grote Kade even op te schorten. Voor de aankle ding van het plein hoopt Sluis vier ton Europese subsidie binnen te slepen. Of de gemeente dat bedrag - vijftig procent van de kosten - krijgt, is half december duidelijk. De herinrichting van de Grote Ka de heeft weinig zin, zolang er nog vracht- en bouwverkeer voor de bouw van de winkels overheen moet, betoogde de wethouder. Liber Baarends (D en T) had dat eerder deze week ook al geconsta teerd. Maar Luciën van den Broecke (Helder Zeeuws) ging daar niet direct in mee. Hij meent dat het bouwverkeer wel via een andere route ter plekke kan ko- College Sluis wil hart Breksens zo snel mogelijk opknappen, maar wil wel graag tonnen subsi die binnenslepen en dubbel werk aan Grote Kade voorkomen. Bewoner Hoek ziet tijdelijk fietspad liever op andere locatie. HOEK - In het dorp Hoek is kritiek op de wijze waarop het fietsver- keer wordt omgeleid tijdens de aanleg van een rotonde door de provincie op het kruispunt Hoek- sestraat-Altenastraat (provinciale weg N682). Het kruispunt wordt daar omgebouwd tot een ellipti sche rotonde, om de verkeersveilig heid op het kruispunt te verbete- Wa ren. Door de werkzaamheden zijn de fietspaden onderbroken. Als op lossing is ervoor gekozen om de fietsers vanuit Philippine halverwe ge de weg langs Hoek bij de bus halte te laten oversteken. Ze kun nen dan door Hoek hun weg ver volgen. „Dit is in een bocht van een 80 ki lometerweg en naar mijn mening zeer gevaarlijk", reageert bewoner Mare Boerjan. Hij wijst erop dat daar iedere ochtend groepen scho lieren moeten oversteken, op het moment dat ook veel automobilis- KLOOSTERZANDE - Huisarts Wirn ter Burg heeft gisteren in besloten kring afscheid genomen van de huisartsenpraktijk Groenendijk in Kloosterzande. Hij was daar ruim dertig jaar werkzaam en gaat nu met pensioen. Ter Burg bood zijn collega's die de praktijk voortzetten een kunst werk van lean Kamps aan. Hij gaf aan Kamps de vrije opdracht mee een tableau te maken waarin de le vensloop van de mens van de wieg tot het graf tot uitdrukking komt. Het levenstableau krijgt een plaats je in de praktijk van dokters Van Kalmthout en Seij, die de huisart senpraktijk Groenendijk samen voortzetten. Genieten van kortingen tot 40% 'vf>; men. En hij vindt het 'schandalig' dat er nog geen arcades (sierbo- gen), bankjes, fietsenrekken en nieuwe verlichtingsarmaturen aan het plein staan. Luijendijk moest erkennen dat die vertraging is te wijten aan 'een foutje' op het stad huis. „We hebben even niet in de gaten gehad dat we voor die voor ziening ook een bouwvergunning moesten aanvragen." Luijendijk liet direct bij het begin van zijn betoog al horen dat 'het- Spuiplein wordt afgemaakt én goed wordt afgemaakt'. De ge meenteraad bepaalt uiteindelijk in welk tempo het hart van Breskens wordt gerevitaliseerd. Maar, waar schuwde de wethouder nog eens, het is zonde om vier ton mis te lo pen en/of werkzaamheden dubbel te doen. Met die conclusie leek de meerderheid van de raad het eens. Showroom-modellen maken plaats voor onze verbouwing BANG OLUFSEN Loewe Bose buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 HNMflflfll Heinkenszand M ZÊtÊfL tel.: 0113 567614 Bk-..www.binnenuit.nl 'Planten van een boom is een aansprekende vorm van gedenken.' door Eugène Verstraeten en Wout Bareman TERNEUZEN - In de gemeente Ter- neuzen moet een zogenaamd 'ge- denkbos' worden aangelegd. In zo'n bos kunnen mensen zich te rugtrekken om te herinneren, te gedenken, stil te zijn, maar ook om te genieten van de natuur. In een motie die komende raads vergadering aan de orde komt, roept Gea Korver (CDA) burge meester en wethouders op de mo gelijkheden te onderzoeken om binnen de gemeentegrenzen zo'n 'gedenkbos' aan te leggen. Zij hoopt dat de rest van de gemeente raad zich achter de motie zal scha ren. Het bos is bedoeld voor ouders die een kind verloren hebben. Om daar een herinneringsboom te planten, met eventueel een naam- ten passeren op weg naar hun werk. Boerjan vreest dat door deze situatie tijdens de werkzaamhe den iemand aangereden wordt. Volgens Boerjan zou het veiliger zijn om oostelijk van de werk zaamheden een tijdelijk fietspad aan te leggen, zoals dat ook op het westelijk gedeelte is gedaan. Een andere mogelijkheid is om fietsers eerder te laten oversteken, net na de stoplichten bij Hoek. Volgens de planning duren de werkzaamheden aan de rotonde en het kruispunt tot 15 november. Het Terneuzense CDA-raadslid Gea Korver dient in de volgende raadsvergadering een motie in voor het inrichten van een ge denkbos. bordje. Dit is niet aan leeftijd ge bonden en ook de woonplaats van de ouder of het overleden kind moet volgens het CDA-raadslid geen criterium zijn. „Veel ouders van overleden kinde ren hebben er behoefte aan hun kind op zichtbare wijze te herinne ren", weet Gea Korver. „En het planten van een boom is een vorm van gedenken die velen aan spreekt." Ze wijst erop dat elders in Neder land al vergelijkbare initiatieven zijn ontwikkeld. Zo is er bijvoor beeld het gedenkbos Neede in de gemeente Berkeiland en het Konin gin Wilhelminabos in Dronten. „Het is een trend, nieuwe vorm van gedenken, waar we best op in kunnen spelen." Het college zou ook moeten be zien in hoeverre er subsidiebron nen kunnen worden aangeboord voor de realisering van een gedenk bos. „Maar ik kan me voorstellen dat mensen die willen gedenken, zelf een boom financieren." Het geniet volgens Korver de voor keur om bij de realisatie van dit bos uit te gaan van een combinatie met plannen die op het gebied van bosaanleg binnen de gemeen te al ontwikkeld worden. SLUIS - De gemeente Sluis praat ex ploitanten van grote en kleine campings dinsdagavond bij over het nieuwe gemeentelijk kampeer beleid. De Wet op de Openluchtrecreatie behoort per 1 januari 2008 tot het verleden. Het is voortaan aan de gemeentes om kampeerbeleid vast te stellen. Wel komen er landelijke regels voor de brandveiligheid van de recreatiebedrijven. De nieuwe veiligheidregels, de vi sie op het kampeerbeleid en de veranderingen in de algemene plaatselijke verordening worden ge presenteerd aan de exploitanten. De bijeenkomst in het belfort be gint om 19.30 uur. Fjords* Norwegian comfort for distinctive living™ Verdegem Meubelcentrum Nieuwstraat 68 4501 ND Oostburg Tel. 01117-453453 www.verdegem.nl Het kruispunt Hoeksestraat-Altenastraat wordt omgebouwd tot op het punt te verbeteren. Fietsers worden zolang omgeleid. een elliptische rotonde, om de verkeersveiligheid foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79