voor Cadzand -Bad Le Roy vindt een warm bad in Sluis Straat als evenemententerrein Hoofdkantoor Punch Graphix in bank Eede Weststrate 9 (Ti Z PZC Zaterdag 29 september 2007 35 Genieten van de mooiste parketvloeren parketvloeren Zaterdag 29 september kunt u bij ons komen genieten van demonstraties ambachtelijke vloerbewerking. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567796 www.binnenuit.nl JIli «Êf door Frank van Cooten SLUIS - Met de benoeming van Ma ria le Roy (PvdA) tot nieuwe wet houder van de gemeente Sluis, lijkt de strijdbijl tussen oppositie en coalitie voorlopig begraven te zijn. „Ze is een goede bindende factor tussen coalitie en oppositie. Op naar een goede toekomst van de gemeente, met z'n allen", aldus Lia Fikweert van oppositiepartij CDA. Le Roy is donderdagavond in de vergadering van de gemeenteraad unaniem benoemd tot wethouder. „Voor de fractie van Gemeentebe langen is ze van harte welkom. Ze spreekt onze taal en heeft veel be stuurlijke ervaring. Ze heeft haar strepen verdiend", aldus William Gijsel (Gemeentebelangen). „We hopen op een constructieve en col legiale samenwerking met het col- lege." Robert Evers (PvdA) droeg Le Roy voor met een trots en blij gevoel. „De juiste vrouw, op de juiste plaats." Het uitgesproken vertrouwen doet de kersverse wethouder deugd. „Ik heb me in maanden niet zo geluk kig gevoeld. Ik ben van de Middel burgse ijskast in een warm bad te rechtgekomen. Geweldig om zo welkom te zijn. Ik zal het vertrou wen niet beschamen." Binnenvaartweg moet snel kunnen worden ontruimd bij feesten. TERNEUZEN - Met het succes van de aankomst van de Eneco-tour in het achterhoofd, gaat de gemeente Terneuzen bij de herinrichting van de Binnenvaartweg rekening houden met toekomstige 'groot schalige' evenementen. Het oorspronkelijke plan voor de 'nieuwe' Binnenvaartweg, speci fiek het deel tussen Nieuwstraat en Westkolkstraat is aangepast. Burgemeester en wethouders heb ben hoogteverschillen geschrapt en er komt evenmin vast 'straat- meubilair'. Bloembakken moeten simpel te verwijderen zijn om ruimte te bieden aan wielerkoers en Havendagen. „De Binnenvaart weg is zo snel en kosteloos om te bouwen tot een evenemententer rein van zestien meter breed", al dus het college. „Samen met het Theaterplein ontstaat een multi functionele openluchtlocatie voor concerten en feesten. Overigens blijft een groot deel van het aanvankelijke plan voor de Bin nenvaartweg intact, om de ver keersveiligheid te dienen. Dat bete kent onder meer gescheiden rijba nen, een brede middenstrook om het voetgangers gemakkelijk te ma ken, drie zebrapaden en bij de Nieuwstraat een oversteekplaats voor fietsers. Verder busstroken aan weerszijden van de weg, ook te gebruiken door taxi's Met deze maatregelen zal de ver keersveiligheid op de Binnenvaart weg aanzienlijk verbeteren. De klus begint maandag 8 okto ber. Tussen Nieuwstraat en West kolkstraat gaat de weg dan vier we ken dicht voor verkeer. Parkeerter reinen blijven bereikbaar, evenals de parkeergarage. Nieuwe banen voor 'stuk of acht' nieuwe medewerkers. door René Hoonhorst EEDE - Het Belgische bedrijf Punch International vestigt het hoofdkan toor van zijn grafische afdeling in het voormalige Rabobankkantoor in Eede. Het bankkantoor aan de Rijksweg, op een boogscheut van de grens, ging precies een jaar geleden -1 ok tober 2006 - dicht. De Oostburgse makelaar De Dobbelaere slaagde erin het pand binnen een halfjaar aan de man te brengen. Financieel-directeur Wim Deblau- we meldt dat Punch Graphix blij is met een hoofdkantoor vlakbij de grens. „We beginnen volgende week met het opknappen en aan passen van het pand. Er staat bij voorbeeld nog wat water in, maar we verwachten het kantoor begin november in gebruik te nemen." Uiteindelijk moeten er vijftien tot twintig mensen, vooral administra tief personeel, in het voormalige bankkantoor worden gehuisvest. Een aantal medewerkers komt mee vanuit andere Punchvestigin- gen. Deblauwe denkt nog 'een stuk of acht' nieuwe medewerkers aan te moeten trekken. „Of die werknemers uit België of Neder land komen, maakt ons niet uit. Als we geschikte kandidaten in Ee de of elders in Zeeuws-Vlaanderen vinden, is dat natuurlijk prima." Punch Graphix houdt zich bezig met de productie en verkoop van hoogwaardige druksystemen, on der meer prepress- en kleuren drukmachines. Punch Internatio nal - gevestigd in Sint-Martens-La- tem, onder de rook van Gent - heeft een notering aan de Amster damse beurs en boekte vorig jaar een winst van ruim 21 miljoen bij een omzet van een kleine 200 mil joen euro. Naast drukmachines maakt Punch ook elektronische en technische systemen voor onder meer de automobielindustrie. AVV Beheer ziet het Duinplein op palen. Daardoor ontstaat onder het plein parkeerruimte. AVV kiest voor een plein in combinatie met appartementen tussen de winkelgalerij en het Strandhotel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77