Molen extra Een toekomst beschermd gloort dJMv Hof vonnist ook zes jaar cel voor misbruik Hulst doet mee aan kunstweekend Verf Belastingdienst 34 Zaterdag 29 september 2007 pzc Z Bouwhoogte beperkt aan de Groenendijk in Kloosterzande. door Sheila van Doorsselaer kloosterzande - Om het behoud van de open standerdmolen aan de Groenendijk in Kloosterzande te garanderen, heeft de gemeente Hulst in het nieuwe bestemmings plan voor Kloosterzande een aan tal richtlijnen opgenomen. Binnen een afstand van honderd meter van de molen, mag niet ho ger worden gebouwd dan zes me ter. Voor het behoud van de molen voor de toekomst is het van belang dat hij kan blijven draaien. Dat kan alleen als de wind niet wordt belemmerd door bebouwing of ho ge bomen. De zeventiende-eeuwse open stan derdmolen is cultuur-historisch ge zien zeer waardevol. De eerste honderd jaar was de molen in be drijf als oliemolen in de buurt van Kuitaart. Aan het eind van de acht tiende eeuw werd de maalinrich ting naar Kloosterzande vervoerd en ging verder door het leven als korenmolen. In 1956 werd de gemeente eige naar van de molen, die dankzij een aantal restauraties weer geheel maalvaardig werd. Hoge bebouwing rond de molen kan ook kan windturbulentie en sterk wisselende windkrachten op- De gemeente heeft in het nieu- we bestemmingsplan Klooster zande regels opgenomen ter be scherming van de molen aan de Groenendijk. door Frank de Klerk den haag - Een 41-jarige Amster dammer is in hoger beroep door het Haagse gerechtshof wegens sek sueel misbruik van zijn stiefdoch ter in Eede veroordeeld tot een ge vangenisstraf van zes jaar. Ook moet hij de stiefdochter 7500 euro betalen voor het aangedane leed. Eerder was de man door de Mid delburgse rechtbank eveneens tot zes jaar gevangenisstraf veroor deeld. Hij tekende hoger beroep aan, omdat hij onschuldig zou zijn. Zijn ex-partner zou volgens hem haar dochter en andere kinde ren hebben aangezet tot valse aan- Het Axelse koppel maakt na de avonddis graag samen een omme tje. De ene keer slaan ze linksaf, de volgende keer nemen ze weer een andere route. Zo kwamen ze op een avond voorbij een huis waar in de dakgoot meer planten groei den dan in de voortuin, de tuin poort nog maar aan één scharnier hing en de kozijnen duidelijk al in leveren op het wiekenkruis en de askop, waardoor schade kan ont staan aan het mechaniek van de molen. De gemeente wil daarom beperkin gen stellen aan de hoogte van ob stakels in de buurt van de molen, ook wel molenbiotoop of molen beschermingszone genoemd. Af hankelijk van het molentype en de omgeving kan een molenbio toop een gebied bestrijken van soms wel vele honderden meters. De vereniging tot behoud van mo lens in Nederland, De Holland- sche Molen, werkt met een formu le waarmee berekend kan worden wat de maximale hoogte van een obstakel mag zijn op een bepaalde afstand van de molen. In de directe nabijheid van molen Groenendijk is sprake van enkele gebieden met vrij dichte bebou wing. Dit kan al zeilslag en het on regelmatig lopen van de molen ver oorzaken. De gemeente wil de for mule toepassen als richtlijn en meent dat die niet onverkort kan of moet worden toegepast omdat bij eventuele bebouwing in de buurt van de molen naar alle in het geding zijnde belangen en rech ten moet worden gekeken. Omdat de molen niet continu bedrijfsma tig in gebruik is, wil de gemeente vanaf honderd meter van de mo len geen beperkingen opleggen aan de hoogte van bestaande be bouwing en beplanting. Tijdens een inloopavond op dins dag 2 oktober in het stadskantoor in Kloosterzande kunnen bewo ners van 18.30 uur tot 21 uur ken nisnemen van het concept-bestem mingsplan voor Kloosterzande. giften tegen hem. Wel gaf de man toe dat hij enkele naaktfoto's van de stiefdochter had gemaakt. Hij ontkende echter dat hij deze 'on schuldige' foto's te koop had aange boden. De hofaanklager vond de naaktfo to's ontoelaatbaar en vond ook be wezen dat de man zijn stiefdoch ter had verkracht. Daarvoor eiste hij twee weken geleden tijdens de behandeling van de hoger beroeps zaak een gevangenisstraf van zes jaar. De stiefdochter zegt dat zij nacht merries en angstaanvallen aan het misbruik heeft overgehouden. Tip? redactie@pzc.nl geen jaren een schilder hadden ge zien. Toen het stel voorbijwandel- de, kwam de vrouw des huizes naar buiten om de kliko buiten te zetten. Zij had haar hielen amper gelicht of de vrouwelijke helft van het stel schamperde: „Nou, die had ook meer verf op d'r gezicht dan op d'r kozijnen!" Duinplein inspiratiebron voor vier ontwikkelaars. door Frank van Cooten cadzand-bad - Campinghouder Pieter de Keuninck van Welgeleg- gen in Cadzand-Bad kijkt terug op een triestige zomer. „De maand juli was een ramp. Regen, regen en nog eens regen. Veel gezinnen zijn tussentijds met tranen in de ogen vertrokken. De bordjes 'wij zijn vol' zijn jammer genoeg al ja ren niet meer nodig. Het toeris tisch kamperen loopt terug. Geen enkele camping zit nog vol in de zomer." Wat De Keuninck wil zeggen, is dat steeds meer inspanningen no dig zijn om toeristen te krijgen en te houden. De Stichting Strandex- press, waar De Keuninck voorzit ter van is, doet dat onder meer met de gratis toeristenbus. En waar iedere ondernemer reikhal zend naar uitkijkt, is de transfor matie van Cadzand-Bad tot een 'stijlvolle internationale badplaats met een natuurlijk karakter'. Cadzand-Bad is een voorbeeld van een badplaats waar de bestedingen en de verblijfsduur van met name buitenlandse toeristen teruglopen. Deze badplaats voldoet niet meer Amateurs kunnen zich in mei in de kijker spelen. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst doet volgend jaar mee aan het Week end van de AmateurKunst (WAK). De voorlopige data die geprikt zijn voor het evenement zijn 16 en 17 mei. Behalve Hulst doen nog ande re gemeenten mee. Iedere amateur-kunstenaar, -groep of-vereniging in Hulst wordt uitge nodigd en uitgedaagd om tijdens het WAK met een artistieke pro ductie, workshop of evenement naar buiten te treden. Het evenement biedt aan alle ama teurkunstenaars de gelegenheid zich met hun werk gezamenlijk aan het grote publiek voor te stel len. Alles kan; opvoeringen, ten toonstellingen, openbare repeti ties, open dagen, specifieke work shops, of kunstenaarsroutes. Het WAK vond twee jaar geleden aan de eisen van de moderne en veeleisende toerist. Een kwaliteits slag is nodig. Na vijftien jaar pra ten en legio plannen lijkt nu einde lijk schot te komen in de gewenste ontwikkeling. Vier projectontwikkelaars hebben op uitnodiging van de gemeente Sluis een plan gemaakt voor de versleten winkelgalerij en het Duinplein, het plein omgeven door de Kivietenlaan, Vinken- straat en de Leeuwerikenlaan en te genover het Strandhotel aan de Boulevard De Wielingen. Dit plein moet straks het centrale hart wor den van de badplaats. 'De bordjes 'wij zijn vol' zijn jammer genoeg al jaren niet meer nodig' De ideeën zijn bedacht op basis van het beeldkwaliteitsplan, waarin een Normandische bouw stijl uit de jaren twintig van de vorige eeuw als inspiratiebron dient. De vier ontwikkelaars, Iris vast goedontwikkeling uit Hulst, AW beheer uit Middelburg, de Wal- cherse Bouw Unie uit Grijpskerke en AM Wonen uit Terneuzen, heb ben zich laten inspireren. De eer voor het eerst plaats. Het idee is af gekeken van Vlaanderen, waar de amateurkunst al langer op deze manier in de kijker wordt gezet. Deden tijdens de eerste editie van het kunstweekend alleen Vlissin- gen, Reimerswaal en Borsele mee, vorig jaar sloot ook Middelburg al aan. De bedoeling is dat uiteindelijk al le dertien Zeeuwse gemeenten deelnemen aan het WAK. Hulst sluit als eerste Zeeuws-Vlaamse ge meente aan, tijdens de editie van 2008. De organisatie gebeurt door perso nen en instanties ter plaatse, ter wijl het Zeeuwse welzijnsinstituut Scoop ondersteuning biedt. Aan de samenstelling van het program ma wordt door de gemeente Hulst momenteel nog gewerkt. De gemeente Hulst doet volgend jaar voor het eerst mee aan het Weekend van de Amateurkunst. Dit Zeeuwse initiatief is in mei 2008 toe aan zijn derde editie. ste drie hielden deze maand een presentatie. De basis voor Iris is de ansichtkaart 'Groeten uit Cadzand' met de mededeling van Pa en Ma dat het heerlijk vertoeven is in Cadzand-Bad. Iris vindt het een uitdaging alle betrokken partijen enthousiast te maken voor het plan. „Opdat de tekst van Pa en Ma daadwerkelijk op de achterzij de van de ansichtkaart gescheven zal worden." Opvallend van dit plan is een auto- luw flaneerplein tussen de winkel galerij en het Strandhotel, dat Iris voor ogen heeft. Dit plan is ge maakt in nauwe samenwerking met de eigenaar van het Strandho tel. Het verkeer op de boulevard wordt omgeleid via de Vinken- straat, dat ook een fikse oppepper krijgt. Op het plein en de directe omgeving komen winkels, wonin gen en appartementen. Parkeren gebeurt in parkeergarages in de di recte omgeving. AW Beheer kiest ook voor een plein in combinatie met apparte menten tussen de winkelgalerij en het Strandhotel maar dan op 'één hoog'. Door het liften van het plein van 4500 vierkante meter ontstaat daaronder parkeerruimte en is tevens plaats voor bijvoor beeld een supermarkt. Het plein komt dan op dezelfde hoogte als het Strandhotel. De Walcherse Bouw Unie pakt het minder rigoureus aan. De face lift van het plein blijft beperkt tot aan de boulevard en sluit dus niet direct aan op het hotel. De boule vard blijft dus het Duinplein door kruisen. De Normandische bouw stijl, hoge vakwerkhuizen met ro de daken, is door deze ontwikke laar het verste doorgevoerd. De ontwerpen van Iris en AW zijn strakker. Een commissie, een vertegenwoor diging van de gemeente, onderne mers en Akro Consult, adviseert het dagelijks gemeentebestuur over de ontwerpen van de vier ontwikkelaars. Het college neemt mede op basis van het advies eind oktober een besluit. *1 www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle EXECUTIEVERKOOP Op maandag 1 oktober 2007 om 13.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van P. Koomans. Te koop wordt aangeboden: een personenauto merk Opel, type Calibra 4WD, kleur blauw, bouwjaar 1993, GG-ZF-42. De plaats van verkoop is: Vlissingen, Marie Curieweg 5 (Autoberging Kuzee). Bezichtiging maandag 1 oktober 2007 van 12.45 uur tot 13.00 uur Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/Zuidwest/kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes. Voor inlichtingen en/of informatie omtrent het wel of niet doorgaan van de verkoop, tel. 06- 18608420. De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop. Vier projectontwikkelaars hebben zich gebogen over herinrichting van het Duinplein in Cadzand-Bad. foto Peter Nicolai zEEuwseimma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 76