PZCI33 Samenwerking levert miljoenen op ZONDAG GEOPEND Zorginstellingen blazen voorgenomen fusie af Sluis wil betere veerdienst Brugman 46 39 Snel subsidie Scheldemond Kermis Hulst draait voor het eerst dag eerder Museum Domburg toont sinds opening opgebouwde collectie Oncologen zien zonder fusie donkere toekomst voor ziekenhuizen Zaterdag 29 september 2007 Tip? redtern@pzc.nl Terneuzen en Sluis zijn klaar voor krachtenbundeling. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN r Door regionaal sa men te werken kunnen gemeen ten en waterschap in Zeeuws- Vlaanderen miljoenen besparen. Het voordeel valt te halen op het gebied van een regionaal waterbe heer, onderhoud aan rioleringen, iet, gladheidbestrijding, belastin gen en entraal inkopen. Dit blijkt uit de toekomstvisie 'Sa men Werken aan Zeeuws-Vlaande- ren' die in opdracht van de regio nale overheden werd opgesteld door onderzoekers van Ecorys uit Rotterdam. Het onderzoeksrapport vormt de aanleiding voor een bijeenkomst maandag voor burgemeesters, wet houders, raadsleden, hoofdingelan den en gezworenen, vertegenwoor digers van maatschappelijke gele dingen en beleidsambtenaren. De bijeenkomst moet worden gezien als start voor nadere samenwer king in Zeeuws-Vlaanderen. Die intergemeentelijke samenwer king heeft lang op zich laten wach ten. Volgens burgemeester ]an Lo- nink van Terneuzen is dat op zich niet zo vreemd. „Na de herinde ling hebben de gemeenten veel energie en tijd gestoken in het op zetten van een nieuwe organisatie. Men was daardoor op zichzelf ge richt. Samenwerking had geen prioriteit. Nu de nieuwe gemeen- |"W Na de herindeling hebben de gemeenten veel energie en tijd gestoken in het opzetten van een nieuwe organisatie. Samen werking had geen prioriteit. ten een aantal jaren aan de slag zijn is er bij de bestuurders weer een breder perspectief', aldus Lo- nink. Vooralsnog zullen de ge meenten echter niet gaan samen werken in een openbaar lichaam of gemeenschappelijke regeling. „De gemeenten zijn daar nog niet aan toe. De onderzoekers stellen wel voor om de samenwerking te formaliseren, maar voorlopig kie zen we ervoor de samenwerking toe te spitsen op een aantal projec ten in specifieke aandachtgebie- de", zegt Lonink. Die aandachtsge bieden zijn economie, regionale promotie en ruimtelijk beleid. Ter- neuzen zal nadrukkelijk de pro jecten in het eerste veld (oprich ting bed rij venloket, opzet van een loopbaancentrum) trekken, Sluis is verantwoordelijk voor de opzet van een nieuwe promotiecampag ne en het versterken van de VW's. Hulst heeft vooralsnog geen ambtenaren vrijgemaakt voor het uitwerken van projecten op ruimtelijk gebied. Nu de samen werking in de startblokken staat hoopt Lonink dat het bestuur van Hulst alsnog menskracht beschik baar stelt. HULST - De najaarskermis in Hulst gaat dit jaar voor het eerst in de geschiedenis op verzoek van horeca en kermiskramers een dag eerder van start. Ook nieuw was dat de kermis door een ver tegenwoordiger van het gemeentebestuur offici eel voor geopend werd verklaard. Die eer was ge gund aan wethouder Clen de Kraker. Hij mocht zijn kunsten vertonen bij de Crazy Shot. Voetbal lers kunnen bij die atrractie testen hoe ze het er vanaf de stip vanaf brengen. Met een welgemikt schot gaf de wethouder de aftrap voor de kermis. Op de Hulster kermis staan in totaal vijftien at tracties. De Kraker wenste alle kermiskramers de komende dagen goede zaken toe. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De voorgenomen fu sie tussen de Zeeuwse instellingen voor gehandicaptenzorg Het Gors in Goes en Tragel in Zeeuws- Vlaanderen is van de baan. De raden van bestuur van de in stellingen maakten in oktober vo rig jaar bekend dat ze in eerste in stantie wilden komen tot een niet vrijblijvende vorm van samenwer king, die uiteindelijk moest resulte ren in een daadwerkelijke fusie. Onderzoek de voorbije maanden heeft echter uitgewezen dat een fu sie tussen Het Gors en Tragel tot te grote investeringen zou leiden. „Waardoor de baten niet zouden opwegen tegen de lasten", meld den de raden in een verklaring. Overigens gaan de instellingen wel verder met de reeds bestaande vor men van samenwerking. Waar mo gelijk, zullen die worden uitge breid. van 11.00 tot 17.00 uur Hulst' Absdaalseweg 19 - Telefoon 0114-320080 Roosendaal Oostplein 13 - Telefoon 0165-569852 KEUKENS BADKAMERS Brugman is deelnemer -—-anationale ^ukenIOP^I? m door René Hoonhorst SLUIS - De Sluise gemeenteraad dringt er bij het provinciebestuur op aan meer geld uit te trekken voor het fiets-voetveer Vlissin- gen-Breskens. Inwoners van Zeeuws-Vlaanderen moeten tegen een aangepast tarief gebuik kunnen maken van de veer dienst. Daarnaast horen Zeeuws- Vlamingen voorrang te krijgen, zo dat ze er zeker van kunnen zijn op tijd op school, op het werk of thuis te komen. Een derde boot om bij uitval de dienstregeling te garanderen, zou ideaal zijn. Alle Sluise raadsleden schaarden zich donderdagavond achter een motie van de WD. Ze maken hun aanhoudende ongenoegen over het functioneren van de veerver- binding kenbaar bij het provincie bestuur én de Tweede Kamer. Libe rale Chris van de Vijver moest haar motie wel iets afzwakken, omdat veel collega-raadsleden zich niet 'in de steek gelaten en als tweederangsburgers behandeld' voelen, zoals ze formuleerde. Voor een betere veerdienst ijveren raad, dorpsraden en individuen al sinds het verdwijnen van het autoveer. sluis - Scheldemond FM heeft recht op gemeentelijke subsidie en moet het afgesproken bedrag over de afgelopen twee jaar zo snel mo gelijk krijgen, meent de gemeente raad van Sluis. De uitkering van achterstallige subsidie aan de loka le radiozender is niet afhankelijk van het al of niet beginnen van een regionale televisieomroep, stelt de raad in navolging van het Commissariaat van de Media. Dat er weer overleg is tussen loka le omroepen en het Vlaamse AVS over het maken en uitzenden van regionale televisieprogramma's be tekent niet dat de 'spelregels' voor het verkrijgen van subsidie tussen tijds moeten wijzigen, zegtde raad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75