Negentigjarige moet een taxipas krijgen 'Filmen agenten niet tegen te houden' Rijkswaterstaat stelt campagne A58 uit Belastingdienst Computeravond Werk aan Postbrug begint later Zien en gezien worden Dubbelconcert söftom xGAASTRA 34 I Zaterdag 29 september 2007 PZC door Luc Oggel coes - De aangekondigde campag ne van Rijkswaterstaat die er voor moet zorgen dat automobilisten bij de les blijven op de A58, is doorgeschoven naar februari vol gend jaar. Volgens woordvoerder E. de Feijter is meer tijd nodig voor de voorbereiding. Rijkswaterstaat wil door middel van billboards, folders en campag neteams bereiken dat automobilis ten goed blijven opletten op de Zeeuwse snelweg. Eerder was er sprake van dat de campagne eind augustus zou beginnen. De A58 is volgens de wegbeheer- der 'bijzonder' wat betreft ongeluk ken. Een eenduidige reden is niet aan te geven. Wel liet een woord voerder, naar aanleiding van een reeks ongevallen ter hoogte van Waarde, deze zomer weten dat de A58 een lange en rustige weg is, waardoor chauffeurs wellicht 'in dommelen'. Die verklaring werd vorige maand in elk geval beves tigd toen een achttienjarige auto mobilist een aanrijding veroorzaak te omdat hij achter het stuur in slaap was gesukkeld, toevallig of niet ook weer bij Waarde. Overigens blijft het Reimerswaalse deel van de A58 een hotspot, zo lijkt het. Donderdag brandde bij Krabbendijke een vrachtwagen uit nadat de chauffeur in de vangrail was gereden, doordat hij het be wustzijn had verloren. Enkele da gen daarvoor raakten twee men sen gewond toen ze bij Waarde een klapband kregen. Eind augus tus schaarde op dezelfde plek een auto met caravan. EXECUTIEVERKOOP Op maandag 1 oktober 2007 om 13 00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van P. Koomans. Te koop wordt aangeboden: een personenauto merk Opel, type Calibra 4WD, kleur blauw, bouwjaar 1993. GG-ZF-42. De plaats van verkoop is: Vlissingen. Marie Curieweg 5 (Autoberging Kuzee). Bezichtiging maandag 1 oktober 2007 van 12.45 uur tot 13.00 uur, Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastmgdienst/Zuidwest/kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes. Voor inlichtingen en/of informatie omtrent het wel of met doorgaan van de verkoop, tel. 06- 18608420. De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop. KAPELLE - Het werk aan de Post brug, over het Kanaal door Zuid- Beveland, begint op 12 oktober, twee weken later dan aanvankelijk de bedoeling was. Dat heeft een woordvoerder van Rijkswaterstaat, dat de brug beheert, gisteren laten weten. Het wegdek van de brug wordt voorzien van een nieuwe deklaag. De zuidelijker gelegen Vla- kebrug heeft onlangs eenzelfde on derhoudsbeurt ondergaan. Die klus heeft, door het slechte weer, veel langer geduurd dan voorzien. Het werk aan de Postbrug zou 9 november klaar moeten zijn, maar ook hier wordt rekening ge houden met vertraging. GOES - Modebewust Goes kleedde zich gisteren cool of extravagant voor het Fashion Event in de Zee landhallen. BN'ers Sylvana Simons en zangeres Edsilia Rombley tuig den het feest op. foto Willem Mieras 's-GRAVENPOLDER - De Zeeuwse af deling van HCC (een landelijke vereniging van computergebrui kers) komt dinsdag 2 oktober sa men in Ons Dorpsleven aan de Poelvoordestraat 3 in 's-Gravenpol- der. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en iedereen is welkom. Je komt echter niet zomaar in aan merking voor een taxipas. Er is een (medische) indicatie voor no dig. Meestal vindt die plaats aan huis door WMO-medewerkers. Als je nog achthonderd meter kunt lopen, kom je niet in aanmer king voor een taxipas, ook al ben je een (kwieke) honderdjarige. Overigens wordt niet getest of ie mand die achthonderd meter kan lopen. Bij twijfel schakelt de ge meente een arts in. Toch vermoedt Adriaanse dat een groep senioren buiten de boot valt. „In de praktijk blijken men sen toch minder mobiel dan de in dicatie aangeeft. Dan blijken ze toch niet die kleine kilometer naar de bushalte of het NS-station te |TI Goese senioren van tachtig jaar en ouder moeten makkelijker aan een pasje voor de regiotaxi kunnen komen, vindt de Goese wethouder Adriaanse. kunnen lopen. Op die manier wor den mensen wel erg beperkt." Adriaanse wil lokaal de indicatie voor 80-plussers versoepelen, bij voorbeeld door de loopafstand te verkleinen tot vierhonderd meter. Mensen boven de 90 zouden zon der meer een taxipasje moeten krijgen, vindt de wethouder. Dat kost de gemeente wel extra geld. Invoering in de totale Oosterschel- deregio zit er niet in, omdat een aantal gemeenten geen versoepe ling (en dito meerkosten) wenst. Nu zijn ze samen al dik 1,4 mil joen euro kwijt aan taxikosten. De taxi is niet gratis. Pasjeshou ders betalen een basistarief van 60 eurocent en voor elke gereden kilo meter 0,15 eurocent. Die tarieven gelden tot een rit van maximaal dertig kilometer per dag. Daarbo ven stijgt de prijs per kilometer. Sommigen maken veel gebruik van de regiotaxi. Eén klant verrijdt 14.000 euro per jaar. Goese wethouder wil regels voor gebruik regiotaxi versoepelen. door Frank Balkenende GOES - Goesenaren van tachtig jaar en ouder kunnen straks wellicht sneller een beroep doen op taxiver voer. Wethouder J. Adriaanse on derzoekt of het mogelijk is om het WMO-vervoer voor deze doel groep te versoepelen. Sinds dit jaar regelen gemeenten taxivervoer voor mensen die niet kunnen lopen of slecht ter been zijn. Dat gebeurt op grond van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO). De zeven gemeenten rond de Oos- terschelde hebben daarvoor de Re- giotaxi-Oosterschelde in het leven geroepen. Die brengt 'klanten' van deur tot deur. Zeven dagen per week, van zeven uur 's ochtends tot middernacht. HEINKENSZAND - Het Popkoor Sea- side-Rendez-Vous en de Blue leans Big Band geven vanavond in De Stenge te Heinkenszand een dubbelconcert. Aanvang 20.00 uur. Het koor zingt met de eigen bege leidingsband popsongs van de ja ren zeventig tot en met heden. Politie moet eraan wennen dat acties op internet verschijnen. door Luc Oggef GOES - Agenten zullen moeten le ren leven met het feit dat ze tij dens hun werk gefilmd kunnen worden en op internet belanden. Dat zegt politiewoordvoerder Al- win Don naar aanleiding van een filmpje van een hardhandig poli- tie-optreden in Goes, dat sinds de ze week op de populaire website www.youtube.com te zien is. De veertien seconden durende op name is vier dagen geleden ge plaatst door ene 'Wessols'. Te zien is hoe een agent op de Grote Markt in Goes een paar jongens een aantal keer stevig vastpakt en wegduwt. Het fragment was giste ren al ruim drieduizend keer beke ken. Ook werd het donderdag avond vertoond in het RTL4-pro- gramma Editie NL. Volgens Don, die gisteren nog niet op de hoogte was van het feit dat het filmpje op internet staat, is de opname gemaakt in de nacht van vrijdag 14 op zaterdag 15 septem ber jongstleden. „We kregen rond drie uur een melding dat er wat gasten marktkramen aan het ver bouwen waren. Op aanwijzen van een getuige is er een aanhouding verricht, waarna die groep van vijf tien man zich ermee ging be moeien. Toen is er ingegrepen." Don zegt na bestudering van de beelden dat er op een correcte ma nier is gehandeld door de betref fende agent. „De meeste mensen weten niet wat zich ervoor en er na allemaal heeft afgespeeld. Ik kan me voorstellen dat het filmpje confronterend is als je er vanach ter je pc naar kijkt, maar soms is 'Ik kan me voorstellen dat het confronterend is als je er vanachter je pc naar kijkt' het nodig om even door te pak ken. In dit geval is dat op een cor recte manier gebeurd." Hij erkent desondanks dat het ook voor de politie 'even wennen' is dat acties op internet terecht kun nen komen. „Het is een redelijk nieuw fenomeen, maar het is niet anders. We kunnen het niet tegen houden." Toch maakt het feit dat agenten, al dan niet herkenbaar, op internet komen, niet zoveel uit voor hun privacy of veiligheid, zegt Don. „Politiemensen weten dat ze in de openbare ruimte opereren. Er zijn ook agenten die niet op internet staan, maar toch naderhand nog worden lastiggevallen over een be paalde actie. We proberen gewoon op een zo correct mogelijke wijze ons werk te doen en of er nu ge filmd wordt of niet, is daarbij ei genlijk niet van belang." Het bewuste politie-optreden is overigens ook vastgelegd door de 'vaste' camera's op de Grote Markt in Goes. SCHOENEN MODE Dames Heren Kinderen INTERIEURVERZORGING Voorstraat 5-7 Sint-Annaland Tel (0166)65 70 84 Pax (0166)65 71 10 e mail pleune@sint-annaland.com www.pleunemode.nl www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70