Itff i PZCss Goes voert strijd tegen broeikasgas op 46 WMfHjpjfri v 39 Van cursus mim-cakejes tot kantklossen Rioolleiding bij 's-Gravenpolder eerder hersteld Twee nachten werk aan Zeelandbrug Gewonde bij ongeval in Goes Verf Museum Domburg toont sinds opening opgebouwde collectie •V Oncologen zien zonder fusie donkere toekomst voor ziekenhuizen Zaterdag 29 september 2007 Tip? redgoes@pzc.nl GOES - Zeeland Creatief Vrije Tijd vult met dere hobbyist wat wils. Mevrouw Clarijs uit sus. Mevrouw De Beule (linksonder) is uit Terneu- ruim tweehonderd kraampjes dit weekeinde de 's-Gravenpolder (linksboven, rechts) was vroeger zen gekomen om een beeld te maken van Pretex. Zeelandhallen in Goes. Van een pannendemon- knutselmoeder maar versierde mini-cakejes had Thuis doet ze het ook wel eens. „Maar hier geven stratie tot bloemschikken of kantklossen. Voor ie- ze nog nooit gezien. Ze begint gelijk aan de cur- ze me aanwijzingen." foto's Willem Mieras 's-CRAVENPOLDER - De eind vorige week beschadigde rioolpersleiding bij 's-Gravenpolder functioneert sinds gisterochtend weer. Water schap Zeeuwse Eilanden is er eer der dan verwacht in geslaagd de herstelwerkzaamheden uit te voe ren. De reparatie stond voor dit weekeinde gepland. De vervangen de buizen konden sneller ter plek ke zijn, omdat ze uit voorraad le verbaar waren. Zes buizen van elk zes meter lang zijn vervangen. Dit werk was don derdagavond om half twaalf klaar. De persleiding waarmee rioolwa ter van Goes naar de waterzuive ring Willem Annapolder bij 's-Gra venpolder wordt getransporteerd, is gisterochtend om half zeven vol ledig in bedrijf gesteld. De zes buizen zijn beschadigd bij graafwerk voor een gasleiding door Zuid-Beveland. De hele week is rioolwater met tankwagens van Goes naar de Willem Annapolder gebracht. De schade bedraagt ze ker enkele tonnen. Het waterschap zal de kosten verhalen. Verzeke ringsexperts zijn daarmee bezig. Wethouder studeert op led-verlichting en subsidieregelingen. door Frank Balkenende GOES - Goes probeert haar steentje bij te dragen om de klimaatveran dering te beperken. Wethouder J. Adriaanse komt binnenkort met een pakket nieuwe voorstellen om het milieu te ontzien, energie te besparen en lokaal de luchtkwali teit te verbeteren. Goes wil daar mee de duurzaamste gemeente van Zeeland blijven. Adriaanse noemt een paar speer punten, die overigens nog door het college van burgemeester en wethouders moeten worden goed gekeurd. Zo wil hij nagaan of con ventionele straatlantaarns zijn te vervangen door energiezuinige led verlichting. „Daarnaast kun je de huidige openbare verlichting selec tiever laten branden, dus minder uren. We bekijken ook of overal wel lantaarns nodig zijn." Verder overweegt hij burgers te subsidiëren als ze een windmolen tje in de tuin neerzetten. Dat le vert schone energie op. Een smet op het straatbeeld hoeft dat niet te betekenen. Dit soort molens is drie meter hoog. Over eenzelfde re geling voor de plaatsing van zonne panelen is hij in gesprek met ener giebedrijf Delta. Hoewel tijdens de spits files, zeker op de Anthony Fokkerstraat in Zuid, de stad teisteren, is er wel een lichtpuntje in de duisternis. Precies aan die uitvalsweg kan bin nenkort bij de BP aardgas worden getankt. Voor de gemeente komt dat ook goed uit, want twee van pnj Binnenkort komt de Goese wet- houder Adriaanse met nieuwe maatregelen om lokaal energie te besparen, luchtkwaliteit te ver beteren en het milieu te ontzien. haar wagens rijden inmiddels op aardgas. Op het gebied van woningbouw stelt Goes al forse milieueisen, maar zal bij de ontwikkeling van nieuwe wijken waar mogelijk het gebruik van aardwarmte- en bron nen verplicht stellen. Dat gebeurt nu al in Ouverture en straks in de wijk Mannee. Aardwarmte is een schone energiebron. Volgens de Zeeuwse atlas voor duurzaamheid is Goes provinciaal koploper. Adriaanse wil die positie niet prijsgeven. „We hebben sinds 2004 al een integraal klimaatbe leid, maar er valt nog veel te win nen." Gemeenten zijn bereid zich in te spannen om de uitstoot van CO, te verminderen. Dat hebben ze dit voorjaar vastgelegd in de Verkla ring van Texel. Minister Cramer van milieu is blij met die ambitie. Zij heeft gemeenten inmiddels tal van tips aan de hand gedaan. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is vol gende week twee nachten afgeslo ten. Aan de Bevelandse kant van de brug is bovendien de komende weken sprake van verkeershinder in de avond en nacht. In de nacht van maandag op dins dag voert de provincie regulier onderhoud en schoonmaakwerk uit aan de brug. Bovendien wordt de laagwerker die aan de brug hangt, afgebroken en opgeruimd. Het conserveringswerk dat vanuit de laagwerker werd gedaan, is klaar. Ook in de nacht van dinsdag op woensdag is de brug afgesloten voor het wegverkeer. Dan wordt de laatste hand gelegd aan verbre ding van het wegdek op de toerit aan de Schouwse kant. De Weg. naar de Val wordt in de bocht ver breed naar acht meter. Ook de maandagnacht wordt voor dit werk gebruikt. In beide nachten is de brug vanaf middernacht tot 5.00 uur gesloten en moet worden omgereden over de Oosterschelde- kering. Op de Deltaweg, tussen de afslag Colijnsplaat en de Zandkreekdam, is vanaf maandag in de avond en nacht maar één rijstrook beschik baar. Op dit traject worden aan bei de zijden van de weg de bermen verhard. Er wordt gewerkt van 20.00 uur tot 6.00 uur. GOES - Een 29-jarige fietsster uit Goes is gisterochtend om kwart voor zeven gewond geraakt bij een aanrijding in de omgeving van het NS-station Goes. Zij fietste over de Lijnbaan bij het busplein. Een 57- jarige automobilist uit Goes reed daar ook. Hij sloeg linksaf richting busplein en gaf daarbij de fietsster geen voorrang. Een frontale aanrij ding was het gevolg. De fietsster hield aan het ongeval een pijnlijke heup over. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het Axelse koppel maakt na de avonddis graag samen een om metje. De ene keer slaan ze links af, de volgende keer nemen ze weer een andere route. Zo kwa men ze op een avond voorbij een huis waar in de dakgoot meer planten groeiden dan in de voor tuin, de tuinpoort nog maar aan één scharnier hing en de kozij nen duidelijk al in geen jaren een schilder hadden gezien. Toen het stel voorbij wandelde, kwam de vrouw des huizes naar buiten om de kliko buiten te zetten. Zij had haar hielen amper ge licht of de vrouwelijke helft van het stel schamperde: „Nou, die had ook meer verf op d'r gezicht dan op d'r kozijnen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69