Jeugd krijgt kans bij De Stormvogel Waterpolocompetitie begint dit weekeinde OPEN HUIS 50 I Zaterdag 29 september 2007 pzc Waterpoloërs uit Vlissingen gaan voor handhaving. door Bas Koel vlissingen - Het nieuwe waterpo- loseizoen gaat dit weekeinde van start. Voor De Stormvogel uit Vlis singen staat de competitie in het teken van de doorstroming van de jeugd. Frank Leijnse (39) vindt het belangrijk dat de jeugd een kans krijgt. „Jeugdspelers komen vaak nog kracht tekort. Dit seizoen moe ten ze ervaring opdoen, zodat er straks weer een goede mix tussen jong en oud ontstaat." Na de promotie van vorig jaar, speelt De Stormvogel nu in de lan delijk vierde klasse. Leijnse ver wacht dat het een lastig seizoen wordt. „Het niveauverschil in deze klasse zal kleiner zijn dan vorig jaar. De wedstrijden zullen span nender zijn en beslist worden op één, twee punten." De Stormvogel draaide een goed seizoen dankzij een goede mix tus sen 'de oude garde' en jeugdspe lers. Doordat de juniorenploeg doorgeschoven is naar de senio ren, kunnen ze nu nog maar vijf keer per seizoen in actie komen voor het eerste mannenteam. Vol gens Leijnse is dit jammer voor het eerste team. „De jeugdspelers zorgen voor snelheid in het spel. Doordat wij ze nu doorgeschoven hebben naar het tweede mannen- team is er een minder goede mix binnen het eerste team dan vorig jaar." Toch heeft De Stormvogel er zelf voor gekozen om de junioren niet meteen op te nemen in het eerste team. Leijnse: „De overstap van de jeugd naar landelijk niveau is groot. Als je de jonge spelers meteen Iaat spelen, gaat dat ten koste van hun spel. We kunnen ze IJ* Jeugdspelers krijgen bij De Stormvogel een kans om te wen nen aan het landelijke niveau. Het is de bedoeling dit ze binnen een jaar of twee 'de oude garde' opvolgen. dan beter een jaar ervaring op la ten doen in het tweede team. Af en toe kunnen ze dan met ons meespelen, zodat de jeugd ons vol gend seizoen op kan volgen." Het doel van de waterpoloclub uit Vlissingen is handhaving in de vierde klasse. Volgens Leijnse is het vooral belangrijk om de sfeer binnen het team goed te houden. „We proberen zoveel mogelijk pun ten te pakken. Als we uit de degra datiezone kunnen blijven, hebben we het goed gedaan. We zullen vast en zeker een keer een pak voor ons broek krijgen, maar dat moet de sfeer binnen de groep niet beïnvloeden." Leijnse hoopt in de beginfase van de competitie punten te pakken. „De tegenstanders kennen ons dan nog niet. We moeten dan de punten pakken, zodat we daarna de jeugd veel speeltijd kunnen ge ven. Op die manier behouden we de continuïteit binnen de vereni ging. Ik verwacht namelijk dat 'de oude garde' nog twee, drie jaar mee kan, maar daarna is het over." Dit weekeinde staat de wedstrijd tegen De Warande op het pro gramma. Leijnse verwacht een moeilijke wedstrijd. „Vorig jaar hebben we een belangrijke wed strijd van De Warande gewonnen, ze zullen uit zijn op revanche. Bij ons ligt het aan de vorm van de dag of we van ze winnen." Frank Leijnse van De Stormvogel: „We proberen zo veel mogelijk punten te pakken. Als we uit de degradatiezone kunnen blijven, hebben we het goed gedaan." foto Ruben Oreel door Bas Koel goes - De waterpolocompetitie gaat dit weekeinde van start. In to taal komen er dertien Zeeuwse teams in actie: zes mannen-, twee vrouwen- en vijf jeugdteams. De mannen van De Schelde uit Terneuzen spelen dit seizoen op het hoogste niveau: derde klasse landelijk. De Terneuzense forma tie verwacht goed mee te kunnen in deze klasse. De mannen van De Stormvogel spelen na de promotie van vorig - par in de vierde klasse landelijk. De Stormvogel wil proberen goed mee te draaien en uit de degrada tiezone te blijven. "De Ganze uit Goes gaat samen met De Stormvogel met een vrou wenteam van start in de derde klasse district. Omdat beide clubs- niet genoeg speelsters hadden voor een eigen team, is besloten om een samenwerkingsverband op te starten. Het vrouwenteam van De Schelde speelt dit seizoen in de eerste klasse district. Van de vier Zeeuwse waterpolover- enigingen is het er maar twee ge lukt om jeugdteams in te schrijven voor de competitie. De Schelde be gint dit seizoen met drie teams, De Stormvogel met twee. De Gan ze en De Bruinvis uit Sas van Gent hebben beide niet genoeg jeugdspelers om een team op de been te krijgen. 4, 5 EN 6 OKTOBER 10.00 - 17.00 UUR Onder het genot van een hapje en ccn drankje kunt u genieten van de nieuwe najaars mode! F.szcth mode l.oskade V, Middelburg lel. 0118 - 635 047 Uitersten in de eerste klasse De enige Zeeuwse eersteklassers, GPC Vlissingen en SSV '65, zijn aan een zeer diverse reeks bezig. De Vlissingse debutant is al 21 competitiewed strijden op rij ongeslagen, terwijl de Goese voetballers al 34 wedstrijden wachten op een zege. SSV '65 heeft daarmee de slechtste Zeeuwse serie, GPC Vlissingen moet alleen Jong Ambon (26 duels) voor zich dulden. Meeste duels op rij zonder winst duels 34 club SSV'65 -fT# laatste zege 25-03-06 uitslag, tegenstander 3-4, Groote Lindt 12 Ouwerkerk 21-01-07 1 -0, Hansweertse Boys 8 Hulsterloo 25-03-07 2-0, Corn Boys 7 SPS 07-04-07 0-3, Stavenisse 7 WIK'57 07-04-07 1-0, Smerdiek Aeeste duels op rij zonder verlies duels club 26 Jong Ambon laatste verlies 30-04-06 uitslag, tegenstander 4-1, De Noormannen 21 GPC Vlissingen vosswmm 30-09-06 2-1, Arnemuiden 14 's-Heer Arendskerke 03-02-07 0-3, Apollo *69 13 Yerseke 27-01-07 2-0, ZPR '84 10 Arnemuiden 10-02-07 4-2, GPC Vlissingen 10 Hontenisse 11-03-07 1 -0, Aardenburg PZC Oonja Odijk bron Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62