Raadslid CU vertrekt door lesbische relatie DIESEL Afname verzoeken om asiel Nog 3 weken Roltraprace AMSTERDAM - Twee jonge vrouwen rennen in de Kalvertoren in Amster dam de roltrappen op en af tijdens de roltraprace van meidenblad Yes. De 24 deelneemsters, die de trap pen gisteren tegen de rolrichting in MAARSSEN - Het ministerie van Jeugd en Gezin heeft grote stapels post ontvangen van ouders die ver wachten dat minister André Rou voet een einde zal maken aan al hun problemen met hun kroost. „Er zaten brieven bij van mensen die denken dat Rouvoet hun hele leven op orde gaat brengen", vertel de Gemma Tielen, directeur jeugd- moesten bedwingen, streden om een bedrag van duizend euro dat de zelfde middag nog moest worden uitgegeven in de winkels in de Kal vertoren. foto Rick Nederstigt/ANP beleid van het ministerie gisteren. De schrijvers zijn mensen met pro blemen waarmee zij tot nog toe nergens terecht kunnen en die ho ge verwachtingen hebben van het nieuwe programma-ministerie. Het ministerie werkt aan de op richting van Centra voor Jeugd en Gezin, die ouders met problemen bij de opvoeding moeten helpen. Wageningse Monique Heger stapt op om partij niet te schaden. door Gerard Beverdam WAGENINGEN - Het Wageningse ChristenUnie-raadslid Monique Heger vertrekt, omdat zij onlangs een lesbische relatie is aangegaan. Na overleg met de leden van de steunfractie heeft Heger geconclu deerd dat er 'minder draagvlak dan voorheen is om samen de standpunten van de Christenunie uit te dragen'. Zij heeft donderdagavond haar ont slag ingediend bij burgemeester Geert van Rumund. „Dat vind ik heel jammer", zegt Heger. „We wa ren een goed team, waarmee ik graag was doorgegaan. Persoonlijk zag ik die ruimte wel. We hebben er heel uitgebreid over gesproken en ik heb er begrip voor dat er mensen zijn die moeite hebben met mijn privésituatie." Heger heeft bij het hoofdbestuur van de CU gepleit voor een discus sie over de vraag of iemand die een homoseksuele relatie heeft, ac tief kan zijn als Christenu nie-volksvertegenwoordiger. „Ik vind het positief dat is aangegeven dat het niet een directe reden is om op te stappen. Maar het hangt ook af van de lokale situatie. Mis schien was het in een andere ge meente wel mogelijk geweest door te gaan." Monique Heger wil echter haar raadslidmaatschap niet als podium gebruiken om binnen de partij op te komen voor situaties als die van haar. „Ik vraag me af of je die dis cussie moet voeren als raadslid. Ik Het Wageningse CU-raadslid Mo- nique Heger vertrekt, omdat zij een lesbische relatie is aange gaan. Zij stelde vast dat er 'min der draagvlak' voor haar was. ben gekozen om de belangen van Wageningen te behartigen en de Christenunie goed te vertegen woordigen. Het gaat niet om mij." Totdat een opvolger is gevonden, blijft Heger aan als raadslid van de eenmansfractie. Heger nam in 2006 het lijsttrekkerschap van de Christenunie in Wageningen op zich, toen voorman Jaap Lammers onverwachts overleed. Zij wil zich blijven inzetten voor de CU, maar over de manier waarop moet nog worden gesproken. Mogelijk blijft zij actief in de steunfractie. Of zij in de toekomst een rol wil spelen in een eventuele discussie binnen de CU over homoseksualiteit, weet Heger nog niet. Bestuur en fractie respecteren de keus van Monique Heger, zo laten zij in een verklaring weten. De voorzitter van Christenunie Wage ningen, Hendrik Jan Berenschot, prijst de 'onbaatzuchtigheid' van het vertrekkende raadslid. Beren schot: „Formeel is het geen be zwaar als Monique doorgaat. Dat zij desondanks plaats wil maken voor een ander, is een teken van kracht. We zijn blij dat Monique overweegt op de achtergrond ac tief te blijven." Landelijk voorzitter Peter Blok huis van de CU zegt dat er in zijn partij geen discussie komt over ho moseksualiteit. „Ook de kerken zijn het er niet over eens. Dan is het niet aan ons om te zeggen: zo moet het." Naar aanleiding van de kwestie in Wageningen geeft Blok huis aan dat hij het een 'moeilijk verhaal' vindt wanneer iemand met een homoseksuele relatie de CU vertegenwoordigt. „Het gaat er om of je geloofwaardig namens de ChristenUnie-achterban kunt op treden", zegt Blokhuis. „Als je om streden bent, of dat nu om een ho morelatie of een andere reden is, wordt afbreuk gedaan aan onze boodschap." pzc Zaterdag 29 september 2007 5 tuningzeeland.nl 20-30% meer POWERRRR uit je dieselmotor! Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.dieseltuningzeeland.nl In het eerste halfjaar daling van 14 procent door strenger beleid. DEN haag - Het aantal mensen dat in Nederland asiel aanvraagt, neemt af In het eerste halfjaar zijn er ongeveer 4600 asielverzoeken ingediend, 14 procent minder dan in het laatste halfjaar van 2006. Dat blijkt uit cijfers die het kabinet gisteren bekend heeft gemaakt. Tussen januari en juli daalde ook het aantal aanvragen voor een re guliere verblijfsvergunning voor werk, studie of gezinshereniging, en wel met 31 procent. Volgens het kabinet is een van de redenen de strengere aanpak van misbruik van de reguliere toelatingsprocedu re. De Immigratie- en Naturalisatie dienst (IND) heeft daartoe twee lo ketten ingericht waar kansloze aan vragen direct worden afgewezen en de betrokkene indien nodig ge lijk aan de vreemdelingenpolitie kan worden overgedragen. Die kan hem vervolgens vastzetten om de uitzetting voor te bereiden. Veel vreemdelingen die een regu liere verblijfsvergunning willen krijgen, moeten in hun land van herkomst een machtiging voorlo pig verblijf (mw) hebben aange vraagd. Ook het aantal van die mw-aanvragen is gedaald, met 5 procent ten opzichte van de twee de helft van vorig jaar. André Rouvoet krijgt stapels post D66'er Kaya: 'Minister Donner AkkOOrd OVer Schoolboeken bedriegt de Tweede Kamer Bewindsman heeft een verslag van een debat achteraf aangepast. DEN HAAG - Het D66-Kamerlid Fati- ma Koser Kaya beschuldigt minis ter Piet Hein Donner van Sociale Zaken van bedrog, omdat hij een door hem zelf gemaakte fout in een Kamerdebat achteraf heeft rechtgezet. In de verslaglegging heeft hij een uitspraak aangepast. Donner deed de gewraakte uit spraak in een debat op 21 juni over het ontslagrecht. De minister be weerde daarin dat 'partijen niet bij onderlinge overeenstemming een arbeidsovereenkomst kunnen be ëindigen.' Dit kan wel. Donner liet het verslag aanpassen. Er staat nu dat 'de werkgever niet eenzijdig In een debat over ontslagrecht maakte minister Donner een fout. In het verslag heeft hij zijn woorden achteraf veranderd. D66'er Kaya noemt dat 'vals'. een arbeidsovereenkomst kan beëindigen.' Stenografen leggen alle bijdragen tijdens een debat vast. Als Kamer leden of ministers het niet eens zijn met de weergave van wat zij hebben gezegd, kunnen zij achter af bij de dienst Redactie en Verslag van de Kamer voorstellen tot cor rectie indienen. Als andere deelnemers aan het de bat het met de wijziging oneens zijn, kunnen zij beroep aanteke nen. Dat is in dit geval niet ge beurd, zegt een woordvoerder van de 1\veede Kamer. Koser Kaya noemt de handelwijze van Donner 'vals'. „Wij hebben met elkaar afgesproken dat de han delingen een getrouwe weergave zijn van het debat. Kamerleden ci teren er uit. Dan moeten we erop kunnen vertrouwen dat de hande lingen kloppen." Donner laat via zijn woordvoerder weten dat het volgens hem juist de bedoeling is dat fouten in de handelingen worden rechtgezet. DEN HAAG - Het kabinet heeft giste ren besloten de motie van de rege ringspartijen over gratis schoolboe ken, terugdraaien van een voorstel om te bezuinigen op de kinderbij slag en bestrijding van armoede onder kinderen, uit te voeren. Premier Jan Peter Balkenende had dit toegezegd in de Tweede Kamer onder de voorwaarde dat er geld gevonden zou worden om dit te fi nancieren. Dat blijkt nu het geval te zijn. In praktijk betekent dit ook dat de verkeersboetes omhoog gaan en dat er gesneden wordt in de bijzon dere aftrek voor de belasting. Vol gens het kabinet en een meerder heid van de Tweede Kamer wordt de bijzondere aftrek, die eigenlijk bedoeld is voor chronisch zieken, te vaak oneigenlijk gebruikt. Het gaat bij de motie in totaal om een bedrag van 400 miljoen euro. L. '''^00 esr' van van df U kunt nog 3 weken sparen voor uw diner- en ontbijtservies van Johnson Brothers! Ga voor meer informatie naar www.pzc.nl/spaaractie De spaarkaarten kunnen nog t/m 20 november worden ingeleverd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5