Binnenland Versterking naar Uruzgan Ex-rechter wacht 37 dagen cel i Vijver Tuin 'Belasting op vlees invoeren' Chinese dinoskeletten 4 Zaterdag 29 september 2007 pzc groningen - Voormalig rechter Wicher Wedzinga uit Groningen moet 37 dagen de gevangenis in. Dat wordt bevestigd door het Openbaar Ministerie (OM) in Zwolle. Wedzinga werd vorig jaar door de rechtbank in die stad veroordeeld tot een werkstraf van tachtig uur wegens mishandeling van zijn toenmalige vriendin. De werkstraf had Wedzinga bin nen een jaar moeten uitvoeren, maar dat heeft hij niet gedaan. De taakstraf is daarom omgezet in 37 dagen celstraf De voormalige rechter bij het hof in Leeuwarden heeft nog wel be zwaar gemaakt tegen de omzet ting, maar dat is ongegrond ver klaard. Ook heeft hij een gratieverzoek in gediend. Een dergelijk verzoek heeft echter geen opschortende werking. Een woordvoerster van het Open baar Ministerie zegt dat Wedzinga op de lijst staat te worden aange houden om zijn straf uit te zitten. Wanneer dat gebeurt, is niet be kend. Wedzinga heeft meer problemen. De deken van de Orde van Advoca ten heeft vorig jaar aangifte ge daan, omdat Wedzinga zich ten onrechte zou hebben voorgedaan als advocaat. 12.000 m2 planten - vissen en natuur Vijver en tuinaanleg levenslange garantie Rana Natuurpark Vijvercentrum Welleweg 35 Dreischor tel. 0111-401459 internet inf. www.hetgroenekikkertje.nl Ma.+zo. gesi. Tachtig militairen moeten collega's Uruzgan steunen. den haag - De Nederlandse troe pen in Uruzgan worden versterkt met tachtig militairen. De extra mi litairen moeten hun collega's bij Deh Rawod beschermen, omdat het gebied snel onveiliger wordt. De militairen vertrekken binnen een paar dagen en blijven naar ver wachting zo'n twee maanden. „Het zou onverantwoord zijn de Nederlandse troepen bij Deh Ra wod zonder verdere assistentie te laten", zei vicepremier Wouter Bos gisteren. Bos gaat er vanuit dat de gevech- delft - Een belasting op vleespro ducten in Westerse landen is de beste manier om de effecten van de veehouderij op het milieu aan te pakken. In het gisteren verschenen Tijd schrift Milieu wijzen deskundigen op de grote gevolgen die de pro ductie van vlees heeft voor kli maat en de verscheidenheid aan planten en dieren. Zij vinden het niet meer dan lo gisch dat ook in dit geval de vervui ler betaalt. Eerder deze week werd bekend dat het mogelijk is om in Nederland een heffing op vlees in te voeren, maar dat dit wel leidt tot admini stratieve rompslomp. Het Centraal Planbureau kwam tot die slotsom bij de doorreke ning van het burgerinitiatief 'Stop fout vlees', het eerste burgerinitia tief dat de Tweede Kamer zal be handelen. PETER ten de laatste geweldsuitbarstin gen van de Taliban zijn voordat de winter invalt. „Het is een buitenge woon zorgelijke situatie. In sommi ge gebieden zien we verbetering, maar op andere plekken is de situa tie moeilijker dan we van tevoren hadden ingeschat." Volgens het ministerie van Defen sie zijn er rond Deh Rawod fami lies op de vlucht geslagen voor de terreur en de gevechten. Ruim driehonderd gezinnen zijn door de lokale overheid opgevangen op de bazaar van Deh Rawod. Neder landse militairen helpen daarbij en geven de vluchtelingen voedsel. Het sturen van extra troepen naar Uruzgan komt op een gevoelig mo ment. Komende maand moet het kabinet besluiten of Nederland de missie, nu gepland tot augustus 2008, zal verlengen. Belangrijke af weging daarbij is de vraag of de mi litairen er vooral vechten of ook een begin kunnen maken met de wederopbouw van de provincie. Volgens Bos heeft het sturen van extra troepen 'niets te maken met het besluit tot verlenging'. Minister Eimert van Middelkoop van Defensie had de tachtig mili tairen enige dagen paraat. De troe pen nemen geen extra materieel PW Binnen enkele dagen vertrekken tachtig Nederlandse militairen naar Uruzgan om hun collega's te steunen, die steeds zwaarder worden belaagd door de Taliban. mee. „Zij gaan erheen om de ande re troepen bij te staan", aldus een woordvoerder van de minister. Minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken wil intensie ver met de Verenigde Staten, Cana da, Australië, Denemarken, Roe menië en Estland optrekken om meer te doen voor het zuiden van Afghanistan. De minister belegde gisteren een bijeenkomst met deze landen die actief zijn in Zuid-Af- ghanistan. Zij vinden dat er meer moet gebeuren om de Afghaanse politie te versterken en de grensbe waking te verbeteren. Gisteren werd ook bekend dat de Afghaanse president Hamid Karzai nog dit jaar een bezoek zal breng en aan Nederland. HAREN - Een meisje lijkt maar net te ontsnappen aan een gevaarlijke dinosaurus. In de Hortus Haren werd gis teren een tentoonstelling geopend met skeletten van di nosaurussen. De skeletten komen uit China. Speciaal voor deze tentoonstelling is de grote kas, die enige tijd geleden werd gesloten wegens achterstallig onderhoud, weer opgeknapt. Een miljoenen jaren oud skelet met een lengte van 24 meter en een hoogte van 9 meter moet de publiekstrekker worden, meldt de Hortus. De tentoonstelling duurt een half jaar. foto ANP CdT is Lie-foe. PA r ,s H E.S 2 c!c_W T Senioren niet blij met televisieprogramma's Hilversum - Ouderen kijken veel televisie, maar zij vinden weinig van hun gading. Dat blijkt uit een onderzoek in opdracht van Radio 5 onder ruim vijfhonderd mensen van 55 jaar en ouder. Onderzoeker Ronald Jansen be grijpt wel waarom ouderen niet te vreden zijn over het tv-aanbod. „De zenders richten zich vooral op de voor adverteerders belangrijke doelgroep van 20 tot 49 jaar." Bovag en UWV op zoek naar rijinstructeurs bunnik - Brancheorganisatie Bo vag en uitkeringsinstantie UWV proberen samen het grote tekort aan rijinstructeurs op te vullen. UWV wijst werkzoekenden actief op de mogelijkheden om rijin- structeur te worden. De Bovag wil daarnaast de oplei ding verbeteren. Bovag Verkeersop leidingen constateert al enige tijd een chronisch tekort aan perso neel bij verkeersscholen. Betty Veenman Naardense wint ruimtereis radiostation hilversum - Betty Veenman (23) uit Naarden wordt na André Kui pers en Wubbo Ockels de derde Nederlander die de ruimte ingaat. Zij won gisteren een 'ruimtereis' van negentig minuten in een prijs vraag van Q;Music. Voor de ruimtevlucht, die pas in 2009 of 2010 plaatsvindt, werkt QjMusic samen met het commer ciële Space Adventures. De vlucht kost ongeveer 90.000 dollar. Twintig miljoen extra voor Noordzeevisserij den haag - Minister Gerda Ver burg van Visserij stelt 20 miljoen euro extra beschikbaar voor sane ring van de Noordzeevisserij. Eer der was daar 25 miljoen voor uitge trokken. Met het extra geld komt Verburg tegemoet aan een wens van de Tweede Kamer. Met de in totaal 45 miljoen tot 2013 wil de minister de ontwikkeling naar een duurzame Noordzeevisserij bevorderen. 'Groningse studenten aten goudvissen op' groningen - Pink!, de jongerenor ganisatie van de Partij voor de Die ren, beweert dat acht eerstejaars van de Amsterdamse studentenver eniging Unitas woensdagnacht in Groningen tijdens een uitgaans avond rondliepen met flesjes wa ter met daarin levende goudvissen. Bij terugkomst in Amsterdam zou den zij de dieren als ontgroening opdracht hebben opgegeten. Vol gens Unitas is dat absolute onzin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4