Zeeland Pennendoosjes en leitjes op de Kaai Advocaat verbaasd over veroordeling na anonieme tip tmak om mp itlx 1^eoo^detiu0 PZC Zaterdag 29 september 2007 143 Redacteuren Edith Ramakers en Raymond de Frel laten zich deze maand leiden door tips, die le zers de voorbije maanden gaven. Raymond werd getipt over eetcafé Kaai ïo in Sluis. Het zou je toch maar gebeuren, zeg. Eet je niet volgens de regeltjes met mes en vork? Pats, dan volgt een klap met de plak. Het is maar gekkigheid natuurlijk, maar in Kaai to domineren deze maand wél vervlogen schooltijden. Een oude les senaar aan de ingang is volgepakt met lei tjes en oude pennendoosjes. En nee, da's niet alleen voor de sier, het heeft ook nog een functie. Als we melden dat we iets willen eten, worden er twee pennen doosjes op onze tafel gezet, waarin be stek ligt. En de leitjes doen dienst als me nukaarten. Grappig, origineel en creatief! Het kan overigens zomaar zijn dat dit voormalige Hollandsch Koffiehuis over een week alweer een andere sfeer ademt. Eigenaresse Ellen van Keulen wisselt nog al eens van thema. Volgens de website van Kaai to, die overigens wat karig is als het om informatieverstrekking gaat, is dit eetcafé aan de oude kade de plek bij uitstek om even te ontsnappen aan de stress van elke dag. Geen vervelende stoe len, geen tocht langs de benen ondanks dat we dicht bij de openstaande toegangs deur zitten. We zitten op ons gemak, nu maar hopen dat het eten ons ook kan be koren. Wat ons meteen opvalt is een wat groot prijsverschil tussen de zes voorgerechten. Een mandje met stokbrood en kruiden boter gaat door voor vier euro en in die prijscategorie zijn er nog een paar keuzes mogelijk. De sprong naar gerechten van 12 en 13 euro is wat groot, er is geen tus senweg met creaties voor een euro of acht. Enfin, we laten onze keuze er van daag maar niet door leiden. Mijn tafelge noot neemt eerst een tomaat met grijze garnalen, vergezeld van een cocktailsaus je, decoratief kreeftje en witte kool (12,95 euro). Ik hoor hem niet mopperen, ik hoor hem niet juichen. Acceptabel voor gerecht dus. Datzelfde geldt voor mijn carpaccio van rauwe tonijn met balsami- codressing, ananas, rode pepertjes, pijn boompitjes, tuinkers en een bergje taugé (11,95 euro). Dat ik geen liefhebber ben van ananas ligt natuurlijk aan mijzelf, maar ik kom er achter dat het stukje fruit (net als de pepertjes) een functie heeft in dit geheel. Zonder ananas is de balsamico te nadrukkelijk aanwezig. Waar de tonijn frivool was opgemaakt, gaat mijn mixed grill (15,95 euro) met een varkenshaasje, biefstukje en stukje kipfilet qua opmaak en smaak meer te rug naar de basis. Aan sausjes (knoflook, cocktail en barbecue) geen gebrek, maar groente had best gemogen. De pluk tuin kers tussen het vlees is niet toereikend, het bijgeleverde schaaltje salade voor In Kaai 10 domineren oude schoolspulle tjes, zoals een lessenaar, foto Peter Nicolai twee personen wat te mager. Dat neemt overigens niet weg dat het gemarineerde vlees prima gegrild is. Datzelfde geldt voor de stukjes kipfilet van mijn tafelgenoot, die huizen op een bord met taugé, bosui, pepertjes, cham pignons en stukjes ananas (15,95 euro). „De kip is goed, maar de ananas over heerst. Verder geen commentaar", hoor ik. Nou ja, ik heb nog wel wat. We krij gen allebei een puntzak frites bij onze hoofdgerechten. Bij mijn vleestrio is dat geen probleem, maar bij de Aziatisch ge tinte kipschotel is een bolletje rijst toch meer gepast. De afsluitende dame blanche (5,25 euro) en coupe met vanille- ijs en aardbeien (7,25 euro) horen thuis in de categorie 'gewoon goed'. Eetcafé Kaai 10, Kaai 10 in Sluis. Tel: 0117-462977. www.kaaiio.nl. Open: alle dagen, behalve maandag, vanaf 10 uur. Pinnen: ja. Rokersvrij: nee. Rolstoeltoe gankelijk: ja, behalve de wc. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: veel oude spul len, zoals een flessenkistje van ene C.C.H. Sturm uit Hoofdplaat, met tele foonnummer 7. Oud doet denken aan stof, maar een paar keer de vinger over willekeurige richeltjes halen leert dat ze in Kaai 10 de boel goed schoon houden. Conclusie: gemoedelijk eetcafé, dat met iets meer gepaste finesse langer in het geheugen zou blijven hangen. Kijk voor eerdere afleveringen op www.pzc.nl/smaakvan onvoldoende matig voldoende goed uitstekend GESLAAGD Bij het ROC Zeeland zijn de volgende Zeeuwse deelnemers geslaagd: Onderwijscluster Maritiem Afdeling Scheepvaart Maritiem Officier (Zeevaart): Jan-Willem van den Bos, 's-Gravenpolder; Bart Cools, Yden Laurens Everaers, Tholen; Jeroen Hengstmengel, Sint Maartensdijk; Björn Hoefeijzers, Hoek; Sander Jongelen, Veere; Simon Kodde, Kruiningen; Marco Nieuwenhuize, 's-Gra venpolder; Wouter van der Pijl, Hoek; Jimmy Schram, Hoek; Matthijs Schouten, Goes; Lein Tange, Ritthem; Mathieu van Tol, Vlissingen; Piet-Jan Wisse, Geersdijk Schipper Machinist Beperkt Werkgebied: Sjako Beenakker, Kapelle; Leo van der Jagt, Yerseke; Coert Melse, Middelburg; Bas Nijsse, Goes; Björn van Renterghem, Breskens; Paul Ruis, Oost-Souburg; Richard de Schepper, Kloosterzande; Alex Schouten, Yerseke; Jeroen Staalman, Vlissingen; Björn Slabbekoorn, Yerseke Stuurman Werktuigkundige Zeevisvaart SW6: Carlo Boeckhout, Breskens; Ralph van den Engel, Arnemuiden; Danny van de Gein, Middelburg; Ricardo Mombarg, Middelburg; Björn van Renterghem, Bres kens; Alex Schouten, Yerseke; Björn Slab bekoorn, Yerseke; Johan Valkier, Vlissin gen; Wout Vreeke, Vlissingen Stuurman Werktuigkundige Kleine Schepen (Zeevaart): Ruud Gerrits, Vlissingen Stuurman Werktuigkundige Zeevisvaart SW5: Jordi Meulmeester, Arnemuiden Afdeling Logistiek Assistent Cargadoor: Mare Jansen, Hans- weert Onderwijscluster ICT en Elektro Afdeling Elektrotechniek Monteur Sterkstroominstallaties: Wilbert Westerbeke, Oost-Souburg. Eerste Monteur Sterkstroominstallaties: Marthijn Bouwense, Middelburg Afdeling ICT-academie, ICT-beheerder: Johan Hage, Goes; Sil Moel- ker, Middelburg Medewerker beheer ICT: Alex Wennekes, Oost-Souburg Onderwijscluster Techniek Afdeling Bouwkunde Allround Metselaar: Mario Mortier, Vlissin gen Metselaar: Jonathan van Belzen, Arnemui den Primaire Timmerkracht: Henry Corbijn, Goes; Nico Donselaar, Oosterland; Kees Kloosterman, Lewedorp; Yannick Leys, Vlissingen; Pierre Moens, Meliskerke; Arn- out Sinke, Krabbendijke; Marius Staal, Aagtekerke; Ferdi Verduit, Krabbendijke. Restauratietimmerkracht: Richard Adriaens- sens, Kwadendamme; Rick Apperlo, Axel; Cees de Greef, Sas van Gent; Johnny de Jaeger, Breskens; Peter Moens, Arnemui den; Wim Vergauwen, Kapellebrug. Voortgezette Timmerkracht: Jacco van Beek, Kruiningen; Ad Dorst, Nieuwer- kerk; Nick Hoondert, Goes; Coen Jobse, Middelburg; Adriaan Moens, Middelburg; Han Peene, Westkapelle; Michel Wilder- om, Geersdijk Afdeling Metaal/Werktuigbouwkunde Booglassen: Machiel de Lange, Koudeker- ke; Jeroen Vader, Oost-Souburg Constructie- en Apparatenbouwer: Jackie Biersteker, Yerseke; Johan de Jong, Goes; Michel van Megroot, Hein- kenszand; Johan Sinke, Krabbendijke Constructiebankwerker/Lasser: Simon Goed- bloed, Middelburg; Hans Nieuwenhuijse, Borssele; Rutger Oskam, Vlissingen; Mau rice Vijverberg, Ouwerkerk; Hein Weeze- poel, Oost-Souburg Landbouwmachine-Chauffeur/ Monteur Piet-Jan van Maldegem, Biggekerke Machinaal Verspanen Aarnout Aarnoutse, 's-Gravenpolder; Sayed Mobin, Zierikzee; Adriaan Nieuwenhuijse, Yerseke Monteur Landbouwmechanisatietechniek: Steven Keijmel, Veere; Peter Kloet, Zierik zee Monteur Montage/Onderhoud: Henny de Greef, Vlissingen; Arno Hoekman, Oost- dijk; Jelle Moeleker, 's-Gravenpolder; Kees Mol, 's-Heer Abtskerke Plaat- en Constructiewerker. Edwin de Jon ge, Vlissingen; Giovanni Wattel, Grijpsker- ke Scheepsmetaalbewerken Justin Provoost, Westkapelle Afdeling Proces- en Operationele Tech niek Allround operator (Operator B): John Roel- se, Middelburg; Marco Zurhaar, Vlissin gen Operator A: Taner Colak, Middelburg Procesoperator B: Arthur Boedagjan, Yerse ke; Jan Gaakeer, Ritthem Afdeling Motorvoertuigentechniek Autotechnicus: Eelco Blacquière, Goes; Fa bian Looise, Vlissingen Commercieel bedrijfsleider Ondernemer Kleinbedrijf: Simon Voet, Koudekerke Eerste Autotechnicus: Mark Huige, Vlissin gen Voertuigtechnicus (Personenautotechnicus): Andrew Asmussen, Oost-Souburg; Christi- aan Bosschaart, Koudekerke; Maurits Ka mermans, Middelburg; Jerry van Schaik, Oost-Souburg; Fadi Shanshal, Zierikzee. Axelaar krijgt 160 uur werkstraf voor kweken van hennep. door Emile Calon middelburg - Advocaat W. Suijker- buijk verwacht dat hij wel gehoor vindt bij het Gerechtshof in Den Haag. Daar gaat hij vragen een Axelse hennepkweker alsnog vrij te spreken omdat de politie bij hem binnenviel op basis van één anonieme tip. Dat is volgens de raadsman onvoldoende voor zo'n ingrijpend machtsmiddel. Volgens hem moet de politie na zo'n tip eerst zelf onderzoek doen. De raadsman wijst daarbij op een re cente uitspraak van het hof Ondanks die uitspraak van het Ge rechtshof werd zijn cliënt gisteren wel veroordeeld door de Middel burgse politierechter tot een werk straf van 240 uur waarvan 80 voor waardelijk. Daarnaast moet hij ook nog eens ruim zestien mille - illegale winst - terugbetalen aan de staat omdat hij al enkele jaren hennep zou kweken. Bij een inval in een woning in de Bachstraat trof de politie maar liefst 532 planten aan. Ook werden er resten van een vorige oogst ge vonden. Dat was voor officier van justitie E. Bethlehem reden te vra gen de Axelaar te veroordelen tot een werkstraf van 240 uur waar van 80 voorwaardelijk. En hem aan te slaan voor een bedrag van 18.288 euro. Volgens de rechtbank waren er in de loop der jaren meerdere meldin gen over het bewuste pand bij de politie binnen gekomen. Om die reden mocht de politie daar bin nen vallen. Suijkerbuijk is ver baasd over die meldingen. In zijn dossier leest hij alleen iets over die ene anonieme melding. Hij ziet dan ook voldoende redenen om in hoger beroep te gaan bij het Haag se Gerechtshof Hij zal daar ook vragen om die anonieme melder als getuige te mogen horen. Hij ver wacht dat die zal weigeren zodat hij dan alsnog om vrijspraak kan vragen. 1^ Advocaat Suijkerbuijk wil in ho- ger beroep bij het Hof in Den Haag een anonieme melder als getuige horen in een strafzaak tegen een Axelse hennepkweker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45