Gapinge stoot nuchter door tot de top fat inrv «P**- Spoedeisende zorg zit in de marge Luistermethode volgens heel nieuw concept voor een goed lichtadvies PZC Zaterdag 29 september 2007 39 Walchers dorp blinkt uit in ringrijden en sjezenrijden. door Marlies Lampert GAPINGE - De titels Zeeuws Kam pioen Ringrijden en Sjezenrijden kwamen in 2007 allebei terecht in Gapinge. Sebastiaan Sturm (19) won de kampioenstitel bij het ringrijden en Moniek Corbijn (20) en Dennis Willeboordse (31) vero verden deze bij het sjezenrijden. De laatste twee zijn ook actief als ringrijder. Gapinge is een klein dorp maar met een grote en actie ve ringrijdersvereniging, mede dankzij de aanwas van leden uit omliggende dorpen. Wat maakt Gapinge zo goed? Wil leboordse: „Gapinge heeft veel goe de rijders. Als je mee wilt doen in de top moet je heel goed preste ren. Zodra je een paar ringen mist, tel je bijna niet meer mee. Volgens mij draagt dat bij aan de prestatie drang." Sebastiaan Sturm vult aan: „Er is veel concurrentie bij het ringrij den, ook van andere afdelingen, dus ik ging 's morgens niet van huis met het idee dat ik het Zeeuws Kampioenschap zou win nen." Hetzelfde geldt voor Corbijn en Willeboordse bij het sjezenrij den. Willeboordse: „Het is een dag je uit en je doet je best. Pas toen er drie koppels overbleven met alle gestoken ringen werden we écht fa natiek en wilden we de titel bin nenhalen. Twee jaar geleden wer den we ook eerste bij deze wed strijd, maar toen heette het nog geen Zeeuws Kampioenschap. Het wordt wat overtrokken, maar nu heeft de prijs wel extra uitstraling met die officiële huldiging en de sjerp." 'Ik ging 's morgens niet van huis met het idee dat ik het kampioenschap zou winnen' Toch blijven de drie titelhouders er nuchter onder. „Natuurlijk is het mooi, maar ook jammer dat het winnen van de koninklijke be kers bij het ringrijden nu minder aandacht krijgt. Terwijl voor de meeste ringrijders het beeldje van Koningin Beatrix meer telt dan het Zeeuws Kampioenschap", merkt Sturm op. Het wonderlijke voor Sturm is dat hij Willeboordse en Krijn Cop- poolse nog altijd als de grote na men in het ringrijden ziet waar hij tegenop kijkt. „Het is dan wel eens gek om te beseffen dat ik nu zelf zo'n titel heb." De drie kampioenen vinden het ringrijden topsport. Het gaat een hele dag om de juiste concentratie, zeker bij de kleine ringen van 14 en 10 mm. doorsnee, in combina tie met het rijden op een ongeza- deld paard. Corbijn merkt op dat ze het sjezenrijden wel makkelij ker vindt. „De lans is lichter en je hebt meer ruimte om te corrige ren richting de ring dan op een paard." Vooraf oefenen lukt haar door tijdgebrek nauwelijks, ook Willeboordse oefent minder dan vroeger. Sturm heeft een foto waar op hij lopend, slechts anderhalf jaar oud, met een mini-lansje gro te ringen steekt. De lans en oefen- baan zijn vergroot, de ringen waar hij nu op oefent danig verkleind. Het wedstrijdseizoen van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging begon veelbelovend met de jonge- renwedstrijd in Westkapelle met een recordaantal van 75 deelne mers en wordt traditiegetrouw af gesloten met de grote sjezenwed- strijd half september. Het ZRV-bestuur kijkt tevreden te rug op een mooi seizoen met dit jaar zelfs een toegift. Gisteren zijn zestien ringrijders met paarden, medewerkers en materiaal vertrok ken naar Uithuizermeeden in de kop van Groningen. Daar laten zij vandaag tijdens een demonstratie ringrijden zien dat folklore en sport hand in hand gaan. Sebastiaan Sturm in actie. „Er is veel concurrentie bij het ringrijden. foto's Ruben Oreel Moniek Corbijn en Dennis Willeboordse, sjezenkampioen. ZIERIKZEE - Muziekdocent Mar van der Veer uit Zierikzee heeft samen met een collega uit Ridderkerk een geheel nieuwe methode ont wikkeld om basisschoolkinderen te leren luisteren naar klassieke muziek. Het idee is van Canadese oorsprong, maar Van der Veer heeft er samen met zijn Ridder- kerkse vakgenoot een nieuwe werkwijze op losgelaten. De luis termethode gaat bestaan uit zes grote kleurrijke mappen die als ma teriaal ter beschikking worden ge steld aan scholen. Als men de me thode volgt, leren de scholieren door ze elke dag even én op origi nele wijze te confronteren met klassieke muziek in vijf jaar tijd 175 klassieke composities. Kort ver teld komt het neer op elke dag een leuk verhaaltje lezen met daarbij elke dag een stukje klassieke mu ziek. De Zeeuwse Muziekschool heeft al interesse getoond voor de nieuwe methode. SP-delegatie hoort artsen pleiten voor ziekenhuisconcentratie. door Claudia Sondervan GOES - De Zeeuwse ziekenhuis zorg botst geregeld met wet- en re gelgeving. „De spoedeisende zorg functioneert in de marge." Dat zei spoedeisende hulparts S. van Lies hout vrijdag tegen een delegatie van SP-politici. De SP is tegenstan der van de ziekenhuisfusie. De de legatie sprak met artsen en direc tie van de ziekenhuizen in Vlissin- gen en Goes. Publiek en politiek staren zich blind op incidenten en negeren het fundamentele pro bleem dat de ziekenhuiszorg te kortschiet, bekritiseerde Van Lies hout. „Ik heb gedaan gekregen dat iemand uit de Bevelanden met pijn op de borst direct naar De Klokkenberg in Breda gereden wordt. Dan wordt de 45 minu ten-limiet niet gehaald, maar hij kan wel direct behandeld wor den." Met fusie kan Breda echter Goes worden, stelt de SEH-arts. „Het is hier duizendpotenwerk. We worden gesloten als we niet meegaan met fusie," waarschuwde internist-oncoloog L. Kerkhofs in Ziekenhuis Walcheren. De inspec tie zal ingrijpen als de dokters in het ziekenhuis tijd tekort blijven komen om hun kunde op peil te houden, zei hij. De Walcherse criti casters van de fusie willen dat voor één kraamvrouw in nood in Westkapelle per jaar de plannen voor de ziekenhuiszorg voor de he le provincie terzijde worden ge schoven, betoogde de oncoloog. Welkom op ons nieuwe adres: I -L Industrieweg 1, Sluis wbSgmrJ Tel.: 0117-461853 www.bogaardlights.nl Volkswagen Polo 1.4 16V, 55Kw, 5-drs. Athene 2004, Hatchback, 3-drs., zwart, 43.181 km Zeer goede staat. Zuinige complete Polo voor er weer jaren tegenaan te kunnen prijs €11.950,- Renault Megane 1.5 DCi 80, 5-drs. Dynamique Comfort Hatchback, 5-drs., Diesel, zwart, 111.756 km. Complete zuinige Megane. Audi A6 2.5 TDi 132Kw av Ambiente tiptronic 2004, stationwagen, Diesel, zwart, 167.000 km, auto maat. Dikker dan dik!!! Gewicht 1.710 kg, wegenbelasting 365,- per kwartaal. prijs 10.950,- prijs 28.950,- Autobedrijf RIDA - Terneuzen - 0115-613690 - Kijk op www.rida.nl voor ons actuele aanbod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41