Vrijspraak in zaak illegale partij vis rn(TfTT.J Politie moet wennen aan internetfilmpjes bin Sluis wil dat Zeeuws-Vlamingen voorrang krijgen bij fiets-voetveer Nieuwe directeur bij Stichting Welzijn Middelburg Aanhouding Sluis is warm bad voor Le Roy makelaar |s M2Makelaars.nl Palladio Louis Hemelaar H9n uit wu samen met u dat willen wij oktober'. VIEREN OP 4. 5 EN "iÉHK PZC Zaterdag 29 september 2007 3 7 Bewijs tegen verdachte Arnemuidenaar is te dun, oordeelt rechter. door Emile Calon MIDDELBURG - De jonge Arnemui denaar reageerde stomverbaasd toen inspecteurs van de Algemene Inspectiedienst (AID) maar liefst elf kisten met tong in zijn bestel busje vonden. Hij wist niet hoe die vis in zijn wagen kwam, zo zei hij. Zijn oom en vader, de eigena ren van twee vissersboten, konden ook geen duidelijkheid verschaf fen. Officier van justitie I. Koopmans klaagde de 20-jarige Arnemuide naar gisteren bij verstek aan voor de inkoop van illegale vis. De jon geman was op vrijdag 11 novem ber 2005 nabij Kruiningen aange- MIDDELBURG - Stichting Welzijn Middelburg heeft per 1 oktober een nieuwe directeur. Marja Al- bers, tot voor kort werkzaam als adjunct-directeur bij Stichting Wel zijn Schiedam, neemt de plaats in van Huib Kilsdonk, die per 1 mei houden omdat AID'ers het ver moeden hadden dat hij illegaal vis vervoerde. Aanvankelijk weigerde hij de achterdeuren van het busje te openen. De inspecteurs hadden daar volgens hem niets te zoeken. Toen ze uiteindelijk toch moch ten, troffen ze de elf bakken met vis en twee bakken met ijs aan. Vrachtbrieven kon de jongeman niet overhandigen. Vooral niet, zo voerde hij aan, omdat hij niet wist dat er vis in zijn auto zat. Hij kon de inspecteurs ook niet vertellen naar wie hij op weg was. Cynisch stelde Koopmans vast de vis nergens vandaan kwam, ner- Een Arnemuidenaar is vrijgespro ken van illegale vervoer van vis die in zijn bus werd gevonden door de AID. Naar de verkoop som ervan kan hij echter fluiten. van dit jaar vertrok als directeur bij SWM. Albers omschrijft zich zelf als iemand met een onderne mende instelling die graag wel- zijnsproducten aan de man wil brengen en goed is in samenwer ken. gens naar toe ging, van niemand was en niet werd vermist. Ze vroeg de economische politierech ter J. Begheyn hem desondanks te veroordelen tot een boete van 2650 euro voor het bezit van die il legale vis. Advocaat J. Schieman vroeg echter om vrijspraak. Volgens hem was in het geheel niet bewezen dat de Arnemuidenaar wist dat hij vis ver voerde. Er was immers geen ver volgonderzoek ingesteld. Begheyn gaf hem daarin gelijk. Vervolgens wilde de raadsman ook nog dat de de verkoopprijs (bruto 5900 euro) van de vis terugging naar de jonge man. De rechter herinnerde hem er echter aan dat hij ten stelligste ontkende de eigenaar te zijn van de vis. Om die reden blijft dat geld dan ook liggen tot de echte eige naar zich meldt. Albers werkte lange tijd bij het Centrum voor Dienstverlening in Rotterdam. Daar zette zij diverse projecten op, waaronder een Bu reau Slachtofferhulp en een op- vangproject voor alleenstaande minderjarige asielzoekers. door René Hoonhorst SLUIS - De Sluise gemeenteraad dringt er bij hetprovinciebestuur en de Tweede Kamer op aan meer geld uit te trekken voor het fiets-voetveer Vlissingen-Breskens. Inwoners van Zeeuws-Vlaanderen moeten tegen een aangepast tarief gebuik kunnen maken van de veer dienst. Daarnaast horen Zeeuws- Vlamingen voorrang te krijgen, zo dat ze zeker zijn op tijd op school, op het werk of thuis te komen. Een derde boot om bij uitval de dienstregeling te garanderen, zou ideaal zijn. Alle Sluise raadsleden schaarden zich donderdagavond achter een motie van de WD. Chris van de Vijver van de liberale fractie in Sluis moest haar motie wel iets afzwakken, omdat veel col lega-raadsleden zich niet 'in de steek gelaten en als tweederangs burgers behandeld' voelen. Maar voor een betere veerdienst ijvert de raad - mét dorpsraden en indi viduen - al sinds het verdwijnen van het autoveer. door Luc Oggel GOES - Agenten zullen moeten le ren leven met het feit dat ze tij dens hun werk gefilmd kunnen worden en op internet terechtko men. Dat zegt politiewoordvoer der Alwin Don naar aanleiding van een filmpje van een hardhan dig politie-optreden in Goes, dat sinds deze week op de website www.youtube.com staat. Te zien is hoe een agent op de Gro te Markt in Goes een paar jongens een aantal keer stevig vastpakt en wegduwt. Volgens Don is de opna me gemaakt in de nacht van vrij dag 14 op zaterdag 15 september. „We kregen rond drie uur een mel ding dat er wat gasten marktkra men aan het verbouwen waren. Op aanwijzen van een getuige is er een aanhouding verricht, waarna die groep van vijftien man zich er mee ging bemoeien. Toen is er in gegrepen." Don zegt na bestudering van de beelden dat er op een correcte ma nier is gehandeld door de betref fende agent. „De meeste mensen weten niet wat zich ervoor en er na allemaal heeft afgespeeld. Soms is het nodig om even door te pak ken. In dit geval is dat op een cor recte manier gebeurd." VLISSINGEN - De politie heeft giste ren een man aangehouden die waarschijnlijk onder invloed van drugs met zijn fiets tegen een ge parkeerde auto was gereden. Hij zou ter hoogte van de Kol- venierstraat/Zeemanserve met een fietspomp hebben staan zwaaien. SLUIS - Met de benoeming van Ma ria le Roy (PvdA) als nieuwe wet houder van de gemeente Sluis lijkt de strijdbijl tussen oppositie en coalitie voorlopig begraven te zijn. „Ze is een goede bindende factor tussen coalitie en oppositie", aldus Lia Fikweert van oppositiepartij CDA. De oud-gedupteerde is donderdag avond in de vergadering van de ge meenteraad unaniem benoemd tot wethouder. Het uitgesproken vertrouwen doet de nieuwe wethouder deugd. „Ik heb me in maanden niet zo geluk kig gevoeld. Ik ben van de Middel burgse ijskast in een warm bad te recht gekomen. Geweldig om zo welkom te zijn. Ik zal het vertrou wen niet beschamen." T7h Genieten van kortingen tot 40% Showroom-modellen maken plaats voor onze verbouwing BANG OLUFSEN Loewe Bose buitenmeubelen buitenverlichting tel.: 0113 567614 www.binnenuit.nl Schouwersweg 7 Heinkenszand WlffVfÜ X uit om een kijkje te nemen Wij nodigen deur dagen. tijdens onz Q9 00 - 21:00 u. Openingstijden: 09 00 17.30 u. za. 10.00 - 16.00 u. Kom ook en P-^^outr voSSJ I showroom'. BSS W» r:---- - o, „„««ambiance tonwormg u O-.". W1M o R 4462 GL GoeS uvingstoneweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39