Een boycot biedt in elk Over keien, door beekjes en Maagd Total in Zeeland De krant 5 weken voor 15 euro! PZC 2 Zaterdag 29 september 2007 PZC MAIKEL HARTE Het Universitair Medisch Centrum in Utrecht heeft een alternatief gevonden voor het operatief herstellen van het maagdenvlies van islamitische vrouwen die als 'maagd' willen trouwen. Moslima's die komen voor een her steloperatie, wordt een zetpil aangeraden die in de huwelijks nacht hetzelfde effect geeft als een gescheurd maagdenvlies. Ik vind dit toch wel erg bedrieglijk. Het zal mij een worst zijn of een vrouw maagd is of niet, maar als ze zou vertellen dat ze het is en ik kom er daarna achter dat ze toch flink aan de zwier is geweest, dan zou ik me toch bedrogen voelen. Het lijkt mij ook een slecht begin van een huwelijk. Eigenlijk moet je als man voor de huwelijksnacht eerst de kastjes afstruinen op zoek naar een doosje zetpillen om er maar zeker van te zijn dat de bruid maagd is. De ro- j,.uii„ mantiek is er zo toch ver vanaf? Met dubbele tong had Bij mijn huwelijksnacht, een ik nog gestameld dat Paar weken geleden, was het in ieder geval niet aan de orde. Hoe- ik ZO van haar hield vvel ik vooraf grootse plannen had, heb ik 's morgens aan mijn kersverse echtgenote moeten vragen hoe ik was geweest. Het antwoord wist ik eigenlijk al. Met enigszins dubbele tong had ik nog gestameld dat het zo gezellig was en ik zo veel van haar hield, vervolgens had ik me omgedraaid en was vreselijk gaan liggen snurken. Zij was de kaarten maar gaan lezen. Ik dacht in eerste instantie dat ik de enige man was die het zo verprutst had, maar zoekend naar steun bij mijn vrienden bleek dit allerminst het geval te zijn. Seks voor het huwelijk heeft zo massaal z'n intrede gedaan, dat de huwelijksnacht vaak niets meer voorstelt. Huwelijksnachtinflatie noem ik het maar. En eigenlijk is dat jammer, want spannend is het niet meer. De enige pil die ik heb genomen is een paracetamol de andere morgen. Twee, om eerlijk te zijn. COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leer. Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Familieberichten 0800-8060 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl 'Rij de Total-tankstations gewoon voorbij', zeggen SP, PvdA, Groenlinks en Partij voor de Dieren in koor. Zo willen ze het concern aansporen om zich uit Myanmar terug te trekken. door Jan van Damme Vrijdagochtend, regen en windvlagen, be paald herfstig. Echt een weertype om als het even kan elk benzi nestation voorbij te rijden. Ter hoogte van Lewedorp draagt het pompstation Selnisse fier het Total-logo. Het glimt, door de re gen ongetwijfeld. Kassamedewer ker H.C. van Kleef kijkt een beetje wantrouwig. Ja, hij heeft het nieuws over de boycot-oproep ge hoord. Hij heeft er maar één woord voor: „Bullshit." En nee, het is niet minder druk dan anders. „Heb je Balkendende voor de VN gezien? Als de VN niks doet, dan zullen we als Nederland wel eens even van ons laten zien. Dat zei hij." Zijn lach is smalend. Jan Goudzwaard uit Zierikzee tankt zijn bestelbus vol diesel. Nee, hij heeft niks over een boycot van Total gehoord. En als dat wel het geval was geweest, zou hij zich er echt niets van aantrekken. „Het zou toch niks helpen", zegt hij, „de hoge heren politici hebben het toch al allemaal geregeld. Daar heb ik echt geen vertrouwen in. Naar mijn gevoel leven we in een com munistische staat. Vindt u niet? Je mag alles zeggen, maar er wordt toch niet geluisterd." Dirk Bressers uit Helmond is in middels zijn vrachtwagen aan het volgooien. Kon niet anders, legt hij uit, de tank was gewoon leeg. De oproep van de politieke partijen kan hem wel bekoren. „Het is dat ik hier nu sta en niet verder kon, maar ik zou me er echt wel iets van aantrekken. Het is echt niet goed wat Total daar in Birma doet. Ik begrijp niet dat ze het regime daar sponsoren." Verderop in Middelburg, bij het To- talstation aan de Schroeweg, staan de auto's bijna in de rij. Na vele ja ren praten heeft het streven naar seizoensverlenging kennelijk vruchten afgeworpen. De toegangs wegen van de Zeeuwse hoofdstad zitten vol, om niet te zeggen ver stopt. De Totalvestiging net voor de meest besproken rotonde van Zeeland plukt ongetwijfeld een graantje van de drukte mee. De be heerster van het tankstation wil niet één woord aan de actie wij den. Neem maar contact op met het hoofdkantoor in Voorburg, zegt ze. Natasja Warrens uit Mid delburg heeft net een volle tank. „Is dit een Total-station", vraagt ze verbaasd. Het lichtje van de reser vetank brandde, dan ben je gauw minder merkenbewust. Wat een mogelijke boycot betreft, heeft ze het nieuws niet goed gevolgd. Hoe dat ook mag zijn, zelf zou ze voor zichtig zijn. „Als Total zich terug trekt uit Birma, wat dan? Het is een arm land, de mensen daar heb ben het echt nodig dat er geld wordt geïnvesteerd." Terug richting Goes klaart het weer op. Voorbij de afslag naar de tunnel ligt het Total-tankstation, dat de laatste jaren dienst doet als gezellig ontmoetingspunt voor vrachtwagenchauffeurs en andere zakelijke rijders. Wie meer dan 25 liter tankt, krijgt gratis koffie. Opnieuw zijn de beheerders verre van toeschietelijk. Zodanig zelfs dat ook het aanspreken van klan ten niet wordt gewaardeerd. Maar die boodschap komt pas nadat L. van Boxsel uit Eindhoven zijn gram heeft gespuid. Hij vindt dat 'we' Birma al tientallen jaren heb ben laten 'barsten'. De huidige op hef en oproep tot een boycot komt op hem dan ook nogal hypocriet over. „En volstrekt zinloos boven dien", voegt hij eraan toe. „Laat de landen internationaal maar druk uitoefenen, dat kan misschien wel resultaat opleveren." Normaliter tankt hij BP. Maar vandaag is de tank bijna leeg zonder zijn merk in het verschiet. Dus werd het To tal. Realiseren mensen zich wel, zegt hij tot slot, dat met een boy cot ook de beheerders en werkne mers van de tankstations worden gedupeerd? Jan-Kees Nieuwdorp is voor de GGD-Zeeland op pad. Hij heeft niet getankt. Dit station is voor hem een goede pleisterplaats met betaalbare en verse broodjes. Bloed aan je handen, als je hier zou tanken? Het doet hem aan de Shell-acties van de jaren tachtig van de vorige eeuw denken. „Mis schien dwingt een boycot zo'n con cern tot nadenken. Dat zou ik goed vinden. Ik denk daarbij ook: hoe lang blijven mensen zich bewust van wat er ver weg gebeurt? Over een paar weken is er ander nieuws en zijn we dit vergeten. Nee, als ik moet tanken zal ik dit station niet voorbij rijden." Total is in Zeeland een belangrijke werkgever. De raffinaderij in Vlissin- gen-Oost telt 385 werknemers, via onderhoudsbedrijven zijn er daar nog eens 150 mensen aan het werk. Jaarlijks wordt er in de raffinaderij tien mil joen ton ruwe olie omgezet in benzine en andere olieproducten. De omzet bedraagt ruim 200 miljoen euro. Verder zijn er in Zeeland circa twintig To tal-tankstations, die voor enkele tientallen arbeidsplaatsen zorgen. 'Birma is een arm land, de mensen daar hebben het echt nodig dat er geld wordt geïnvesteerd.' Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15.-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegev ens. in het colofon treft u nadete informatie Wereldfietser Frank van Rijn doet dezer dagen Georgië aan, het land van president Saakasjvili en zijn vrouw Sandra Roelofs. Vader Eduard Roelofs uit Terneuzen fietst mee. Het was de zwaarste dag tot nu toe in de gezamenlijke fietstocht van Frank van Rijn en Terneuze- naar Eduard Roelofs. De twee moesten met de fiets door beekjes waden, mist doorstaan, over keien lopen en vooral heel veel klimmen en dalen in de bergen van Georgië. „Vooral afdalen was bijna niet te doen. Grote delen moesten we daarom lopend afleggen. We zijn uiteindelijk in hooggelegen gebie den gekomen, die helemaal gehuld waren in de mist. Maar weinig mensen hebben daar ooit gefietst." Eduard en Frank kwamen dicht bij de grens met Rusland en bij Zuid-Ossetië, een deel van Geor gië dat in een vrijheidsstrijd ver wikkeld is en daarin gesteund wordt door de Russen. „Dat ge- 'We kwamen op plaatsen waar maar weinig mensen ooit hebben gefietst.' bied kom je gewoonweg niet in. Russische veiligheidseenheden hebben daar de controle over",

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2