'Verkoop van race-team Spyker zeker' WERKZAAMHEDEN N57 - N255 Hypotheekbank Northern Rock krijgt lening van 5 miljard Geldinjectie armste landen W pzc Zaterdag 29 september 2007 21 werkzaamheden <(J|| ||j^> omleidingsroute beide richtingen MAANDAG 8 OKTOBER TOT EN MET VRIJDAG 9 NOVEMBER Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit voor de aanleg van een rotonde bij de aansluiting N57 - N255 Banjaard Kamperland. In de periode van maandag 8 oktober tot en met vrijdag 26 oktober wordt gewerkt in de avond en nacht van maandag tot en met donderdag tussen 19.30 uur en 06.30 uur. Vanaf maandag 29 oktober tot en met vrijdag 9 november wordt er continue gewerkt. Houd rekening met een langere reistijd. OMLEIDINGSROUTES Doorgaand verkeer N57 noord-zuid v.v. via N59, N256 Zeelandbrug en N255 Tussen 06.30 en 19.30 uur Doorgaand verkeer N57 noord-zuid v.v. langs de werkvakken. Lokaalverkeer v.v. via de Onrustweg, Oost-Westweg of binnen Parallelweg Veersedam Het verkeer van en naar Middelburg wordt in deze periode geadviseerd via A58 Goes en de N256 Zierikzee te reizen. Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroutes aan. Lokaal verkeer via de Onrustweg, Oost-Westweg of binnen Parallelweg Veersedam. Analisten voorzien dat aandeelhouders Spyker verkoop team steunen. amsterdam - Analisten verwach ten dat de aandeelhouders van au tobouwer Spyker Cars instemmen met de verkoop van het Formule i-team van de onderneming. Spy ker houdt vandaag in Zeewolde een aandeelhoudersvergadering over de herfinanciering van het be drijf Herman Bots van zakenbank Theo- door Gilissen en Anton Reijinga van effectenkantoor AEK voorzien dat de transactie wordt goedge keurd. De opbrengst is hard nodig om het bedrijf er weer bovenop te helpen. Spyker bereikte eerder de ze maand een principeakkoord met oud-topman Michiel Mol en de Indiase zakenman Vijay Mallya over de verkoop van het raceteam voor 88 miljoen euro. Bots ver wacht een kleine boekwinst. De mening van de marktkenners staat haaks op mediaberichten dat de verkoop van het Formule-i team onder druk staat. Onder an- De verkoop van het Formule 1-team is nodig om het noodlij dende Spyker te redden. De aan deelhouders beslissen vandaag over de transactie. dere omdat Friesland Bank, dat de meeste merknamen van Spyker in onderpand heeft en voor 5 mil joen aan leningen heeft verstrekt, met voorrang zijn krediet zou teru geisen. Spyker en Friesland Bank wilden gisteren niet reageren. De analisten denken dat Spyker na de verkoop nog een flinke schuld heeft. Bots schat de schuld op 20 tot 25 miljoen, maar vindt dat be drag te overzien. Reijinga houdt re kening met 25 tot 30 miljoen. Spyker komt aan het eind van het derde kwartaal met een nieuwe strategie. „Na de verkoop van het Formule t-team zal het gaan om kleine aanpassingen", aldus Bots. Hij denkt aan lagere prijzen van de sportwagens, die nu minimaal 250.000 euro kosten. „Dat gaat ten koste van de brutomarge, maar leidt tot meer volume." Reijinga: „In het eerste halfjaar zijn er zeven tien auto's gebouwd, waarvan er zeven verkocht zijn. Tegelijkertijd stonden er wel ruim 430 mensen op de loonlijst. Er moet dus iets ge beuren." Spyker Cars bouwde een extra pro ductiehal om de doelstelling van honderd auto's per jaar te halen. „Alle aandacht zal daarop gericht zijn na verkoop van de Formule t-tak. Spyker heeft al laten weten zich te beperken in het lanceren van nieuwe modellen", aldus Bots. Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat die zorgt dat verkeer en water op de nationale netwerken kunnen stromen en die werkt aan droge voeten en voldoende en schoon water, www.rijkswaterstaat.nl Rijkswaterstaat nederlano moet door. (vgnanaaf beter) INFORMATIE: WWW.VANANAARBETER.NL - TELETEKST - RADIO - TELEFOON 0800-8002 [GRATIS) Superunie komt met eigen babyvoeding beesd - Superunie komt met een eigen merk babyvoeding. Dat maakte de inkooporganisatie giste ren bekend. De potjes met de naam Bonbébé zijn een goedkoper alternatief voor A-merken als Olva- rit. De voeding ligt vanaf 8 okto ber in winkels van Plus, Jumbo en Spar. Superunie neemt de voeding af van Heinz. Eerder introduceer den Albert Heijn en Kruidvat ei gen babyvoedingsproducten. Belgisch bier duurder door biobrandstoffen brussel - Belgische bierbrouwers hebben gisteren gemeld de prijzen te verhogen. Dat komt volgens de Vereniging van Belgische Brou wers doordat de prijs van mout, hop, energie en flessen stijgen. Hoeveel duurder de pinten wor den is onbekend. De brouwers ver wachten voor 2008 wel een fikse prijsstijging. Vooral de grote vraag naar biobrandstoffen drijft de prijs van de bier-grondstoffen op. Ernst Young behaalt hogere nettowinst Rotterdam - Accountantsbedrijf Ernst 8c Young Nederland heeft in het afgelopen boekjaar een netto winst behaald van 161 miljoen eu ro. Dat is een stijging van bijna 13 miljoen ten opzichte van het vori ge, meldde Ernst 8c Young giste ren. In het boekjaar 2006/2007, dat op 30 juni van dit jaar afliep, beliep de omzet 642,4 miljoen, een toena me van 4,6 procent. Inflatie in eurozone stijgt boven 2 procent brussel - De inflatie in de eurozo ne wordt voor september geraamd op 2,1 procent. Dat meldde giste ren het Europese bureau voor de statistiek. In augustus was de infla tie nog 1,7 procent. De verwachte inflatie wordt gemeten op basis van 95 procent van de consumptie prijzen van de lidstaten en van in formatie over energieprijzen. De Europese Centrale Bank ziet liever de inflatie onder de 2 procent. Europese consument somber over economie brussel - Consumenten en produ centen in de EU zijn in september somberder geraakt over de Europe se economie, meldde de Europese Commissie gisteren. Toch is de in dex nog boven het langetermijnge- middelde van de Europese Unie. De sterkste daling deed zich voor in Duitsland en Spanje, iets min der in Frankrijk en Italië. Alleen in Polen en Groot-Brittannië nam het vertrouwen toe. INC boekt grote winst op verkoop in België amsterdam - ING behaalde met de verkoop van een deel van zijn verzekeringsactiviteiten in België een boekwinst van 418 miljoen eu ro. De bankverzekeraar boekt de winst in het derde kwartaal, zo is gisteren bekendgemaakt. ING ver kocht de activiteiten die via tussen personen verlopen aan het Bel gische P8cV Verzekeringen. ING sticht in België twee centra voor verkoop van de overige producten. frankfurt - De Britse bank Northern Rock, die in ernstige pro blemen verkeert door de crisis op de kredietmarkten, heeft opnieuw 5 miljard pond geleend van de Brit se centrale bank. Dat meldde giste ren de Britse krant Financial Ti mes. De Europese Centrale Bank maak te bekend woensdag een recordbe drag van 3,9 miljard euro te heb ben uitgeleend aan banken in kort- Te koop gevraagd voor PROJECTONTWIKKELING - bouwlocaties - (sloop) panden - gronden - percelen - bouwplannen Te koop gevraagd voor BELEGGINGEN - bestaande al of niet verhuurde bedrijfspanden - gronden - woningen Van Dijke Projectontwikkeling b.v. t.a.v. Mr. Adriaan A. van Dijke MBA Pres. Kennedylaan 28 4334 EJ Middelburg T 0118-640444 F 0118-628115 vandijkecs@vandijkecs.nl lopende leningen tegen een rente van 5 procent. Het gaat om het hoogste bedrag dat op een dag is uitgeleend in bijna drie jaar. Het is onbekend welke banken een le ning kregen. De vraag naar leningen toont aan dat banken nog steeds grote pro blemen hebben door de kredietcri sis. De financiële instellingen zijn zeer huiverig om geld aan elkaar te lenen. washington - De Wereldbank heeft beloofd 3,5 miljard dollar uit te trekken voor hulp aan de arm ste landen. De landen die al verder zijn in hun ontwikkeling kunnen rekenen op een lagere rente als zij geld lenen bij de Bank. De rente verlaging bedraagt ongeveer een kwart procentpunt. De 3,5 miljard is een verdubbeling van het bedrag dat twee jaar gele den is afgesproken. Het geld is be stemd voor het zachteleningenlo- ket van de Bank dat ook giften ver strekt. Wereldbank-president Ro bert Zoellick heeft de donorlan den opgeroepen hun bijdrage voor de armste landen te vergroten. Opkomende markten zoals China en India zullen profiteren van d renteverlaging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21