Jo-Anne Wilhelm Mieke Bolkestein 'Het moet dus een psychische achtergrond hebben dat mensen op een gegeven moment niet meer afvallen. Wim Saris, voedingswetenschapper Universiteit van Maastricht PZC Zaterdag 29 september 2007 I 1 7 leeftijd: 33 lengte: 1,73 was: 80 kilo nu: 72 kilo dieet: Sonja Bakker Jo-Anne Wilhelm (33) heeft in maart het Sonja Bak- kerdieet gedaan en heeft de tien weken die er voor staan volgehouden. Ze is 8 kilo afgevallen. „Ik heb nu het vervolgboek van haar. Want dat is het lastigste, je moet niet terugvallen in je oude leefwijze. Daarbij is het boek van Sonja Bakker voor mij wel een houvast. Wat voor mij heel belangrijk is: één bord warm eten. Dus geen tweede keer opscheppen en ook niet de bordjes van de kinderen nog even leegeten. En 's avonds na de warme maaltijd niets meer eten." In het verleden heeft ze zichzelf wel eens op een rauwkostdieet gezet, maar Sonja Bakker is haar eerste echte dieet. Ze blijft nu op haar gewicht van 72 kilo. „Ik zou nog wel meer kwijt willen, maar dat is niet haalbaar. Ik ben altijd al vrij stevig geweest. En eigenlijk voel ik me hier best goed bij, dus ik hou het zo." Na haar laatste zwangerschap heeft ze een te traag werkende schildklier. „Daardoor sta ik onder controle bij mijn huisarts. Twee weken geleden is nog mijn bloed geprikt, maar aan mijn stofwisseling is niets veranderd. Het bericht deze week dat sonjabakkeren slecht zou zijn voor de stofwisseling, geldt niet voor mij. Ik schrok er dus ook niet van." leeftijd: 29 lengte: 1,73 was: 82 kilo nu: 69 kilo dieet: Sonja Bakker, Atkins Mieke Bolkestein heeft net twee maanden sonjabak keren achter de rug en is in die periode t3 kilo afgeval len. Ze is niet geschrokken van de berichten over de negatieve effecten daarvan op de stofwisseling. „Ik heb mij verdiept in voedingsleer, dus ik wist het wel. Het is gewoon een crashdieet, net als het Atkinsdieet dat ik eerder had gedaan." Mieke wilde zo graag in korte tijd tien kilo afvallen, dat ze dat negatieve effect van een crashdieet op de koop toe nam. „Als je lijnt, ben je daarna toch al veroordeeld tot een leven lang opletten met eten", relativeert ze die beslissing wel. „En toen ik jong was, heb ik gerookt, dat was veel slechter." Mieke wilde die tien kilo snel afvallen omdat ze tij dens haar tweede zwangerschap heel erg was aange komen. „Ik wilde na de zwangerschap een nieuwe, ge zonde levensstijl beginnen. Dat zou echter niet luk ken zolang ik zo zwaar was en daardoor niet lekker in mijn vel zat." Mieke verkiest het Sonja Bakkerdieet boven dat van Atkins dat ze na haar eerste zwangerschap volgde. „Atkins is een koolhydraat-armdieet, waarbij je geen brood mag eten. Op een gegeven moment kwamen de eieren en de vis mijn neus uit. Ik wilde mijn boter hammen terug." Inmiddels is Mieke terug op haar ideale gewicht en weet dat vast te houden door veel gezonder te eten dan vroeger en vijf keer in de week intensief te spor ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17