minuten extra vluchttijd v43 PZC Zaterdag 29 september 2007 ETALAGE First Alert De uitvinding van de rookmelder op batterijen betekende veertig jaar geleden de start van het Amerikaanse First Alert. De ervaring die sindsdien is opgedaan, wordt gedeeld met maatschappelijke organisaties die voor lichting geven over de gevaren van brand. Uitgangspunt daarbij is dat iedere seconde telt. Naast rookmelders verkoopt First Alert ook koolmonoxidemelders, blusdekens en brandladders. Nieuw is een rookmelder (24,95 euro) met batterijen die tien jaar meegaan. First Alert heeft deze ontwikkeld omdat in de praktijk blijkt dat veel consumenten na plaatsing niet meer naar de rookmelder omkijken. De rookmel ders van First Alert zijn verkrijgbaar vanaf 11,95 euro. Alle producten zijn voorzien van de belangrijkste natio nale en internationale keurmerken. Ook geschikt voor witte was: de zwarte combinatie van Siemens. Siemens komt met een zwarte wasautomaat (1.199 euro) en -droger (999 eu ro). Mooi of niet, beide ontwer pen zijn bekroond met de presti gieuze designprijs Red Dot Award. De apparaten zijn uitge rust met de nieuwste technie ken. De wasautomaat (1.400 toe ren) beschikt over 14 antivlek- kenprogramma's en 8 kilo laad vermogen. Bijzonder is het zoge naamde superkort programma, waarmee het wassen en drogen van licht vervuilde was in een uur gepiept is. www.siemens.nl/huishouden Kande laars voor op tafel zijn er ge noeg, naar een fraai exemplaar voor op de vloer is het lastiger zoeken. Uit de vingers van de Nederlandse ontwerper Fre- derik Roijé komt Walk Of Fla mes, een 84 centimeter hoge kandelaar die zich leent voor een plaatsje tegen de wand of in een hoek. De vijfarmige kande laar is gemaakt van gebogen me talen buizen en kost 249 euro. www.roije.com Voor wie zich he lemaal in de jungle wil wanen, zijn de tapijttegels met giraffe- print van Heuga de oplossing. De tegels maken delen uit van de collectie Animals 8c Minerals waarin ook de patronen koe, lui paard, zebra, kiezelsteen en wa terdruppels verkrijgbaar zijn. Volgens Heuga zijn de tegels niet alleen geschikt voor de kin- der- of tienerkamer, maar kan met Animals 8c Minerals ook een karpet voor de woonkamer worden gemaakt. De tegels kos ten 65 euro per vierkante meter. www.heuga.nl Koelkasten zijn al langer uitgerust met een No Frost systeem, nu volgen ook diepvrieskisten. Van AEG zijn sinds kort de modellen ARCTIS 85230 GT en 85310 GT verkrijg baar. Door het No Frost Sys teem, dat voortdurend vocht aan het apparaat onttrekt, is handmatig ontdooien niet meer nodig. De kisten verbruiken rela tief weinig energie (energieklas se A+) en zijn uitgerust met een LCD-scherm dat is geïntegreerd in de handgreep. Prijs: 679 euro. www.aeg.nl De nieuwe vrieskist van AEG hoeft niet ontdooid te worden, foto's GPD rerschil dood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 133