SfËF 89,- fl BOLDERMAN V31 PZC Zaterdag 29 september 2007 houden, beter niet als blanke al leen kon lopen. Dat is al een paar jaar verleden tijd. Opgeknapt en met moderne appartementen trekt het veel welgestelden. Gids Robert lardeert zijn uitleg met weetjes over de historie van de stad, ooit door onze voorou ders opgericht. „In Ha(a)rlem teel den boeren gewassen, die met kar ren naar Nieuw Amsterdam ver voerd moesten worden. En dus werd er een 'breede wegh' aange legd. Broadway. Ter afsluiting wonen we een kerk dienst bij. Meerdere tours eindigen hier kennelijk; het godshuis is voor driekwart met buitenlanders gevuld. De voorgangster somt alle aanwezige nationaliteiten op en be leefd staan we op als ons land voorbijkomt. 1\vee, drie rijen ko men uit de bankjes, 'we' blijken de grootste groep. Op de een of ande re manier krijgen wij het gevoel dat de kerkdienst louter een toneel stukje is, vooral voor ons bedoeld. Hetgeen Robert uiteraard ontkent. Afijn, hoewel het gospelkoor ont breekt, zorgen twee zangeressen, de organiste en de drummer voor voldoende luidruchtig en swin gend entertainment. En natuurlijk dat onvermijdelijke oude ge- bloemjurkte dametje midden in de zaal dat plotseling opstaat en heupwiegend met haar frêle ar men zwaait. De Heer zij geprezen. Halleluja. M Om m 4 mm lis;, w canada i «BB WBSM! gJSlBMig£S VERENIGDE STATEN New York ATLANTISCHE OCEAAN a Dit verhaal kwam tot stand op basis van een pakketreis die o.m. door De Jong Intra Vakan ties wordt aangeboden. Prijzen vanaf 600 euro voor 4 dagen (www.dejongintra.nl). Wij vlogen nonstop met KLM (www.klm.nl). Voor andere aan bieders raadpleeg de reisbu reaus of kijk op http://newyork.startpagina.nl Er zijn ettelijke reisgidsen over de stad verkrijgbaar, wij waren zeer content met die van Domi- nicus en Capitool. New York kent diverse passen met gratis entree voor veel at tracties en (soms) aparte ingan gen. Onze voorkeur gaat uit naar de New York Pass waar voor wij omgerekend 70 euro p.p. voor een driedaagse pas betaalden. Thuis besteld en bij Planet Hollywood op Times Square lag ie klaar (www.ne- wyorkpass.com). Kaartjes voor de musical Wicked en de Harlem Gospel Tour bestelden wij ook thuis via Keith Prowse voor respectie velijk 84 en 37,50 euro p.p. (www.keithprowse.com/nl). Voor bus en metro kochten wij ter plekke de zevendaagse me- trocard a 24 dollar p.p. (www.metrocard.com). De Site-wandeling kostte 10 dollar p.p. (www.tributewtc. org), de BB King Blues Club 36 dollar p.p. entree (excl. eten). (www.bbkingblues.com). Officiële toeristische website: www.nycvisit.com Voor Brooklyn: www.visit- brooklyn.org New York heeft sinds kort een vertegenwoordiging in ons land: 020-6551171, e-mail: nyc.ams@aviareps.com In het World Trade Visitor Center hangen duizenden foto's van slachtoffers van de aanslag op 9/11. weerman, wiens lichaam op me ters afstand van zijn kleding werd gevonden. Een stukje geblakerde vliegtuigromp, een verfomfaaide staalbalk, zo krom als een plastic rietje. Een pilaar met huilende af- scheidsbandjes: 'zeg tegen de kin deren dat ik van ze hou'. Een wand met honderden foto's van vermisten. Een wand met duizen den foto's van diegenen die om kwamen. De meeste bezoekers houden het niet droog. Een paar dagen zijn tekort om de stad te ontdekken. Ellis eiland, met het immigratiemuseum, het Vrijheidsbeeld, het Empire State Building, het VN-gebouw, Mada me Tussaud, de NBC studio's, Mu seum of Modern Art, Guggen heim, Strawberry fields in Central Park - lohn Lennon's eigen bede vaartplekje - varen met de Circle Line, lopen over Brooklyn Bridge, lekker eten in Little Italy, op koop jesjacht in Chinatown. Niet zo druk en lawaaie rig is The Village, dat niet voor niets zo heet. Niet dat wij er in eenza me stilte lopen, maar vergeleken met andere wijken is het bijna een eiland van rust, waar New York misschien wel z'n echte gezicht laat zien. We slenteren er door smalle, scheve straatjes, met dito winkeltjes en restaurantjes. We be sluiten dat we bij een volgend be zoek hier een B&B boeken in plaats van zo'n hotelkolos mid- town. Gids Alex brengt ons naar de oude havenbuurt, waar geleide lijk pakhuizen en industriële bouwsels worden vervangen door trendy winkels, hippe restaurants en moderne appartementen. En naar de rustieke Brooklyn Heights met negentiende-eeuwse heren huizen. Een rustige buurt waar de woningen, als enige in heel New York ook voortuinen hebben, zegt gids Alex. En naar Williamsburg, waar nog niet zo gek lang geleden kunstenaars in goedkope wonin gen trokken. De wijk is inmiddels zo geliefd dat ook hier de prijzen fors zijn gestegen. Sfeervol en kleurrijk met smoezelige cafeetjes, gekke winkeltjes, typische eethuis jes. We eindigen op Coney Island (Conyn Eilent), kermisachtig strand compleet met reuzenrad en achtbanen en met de metro direct vanuit Manhattan te bereiken. Op zondag hebben wij ons aange meld voor de Harlem Gospel Tour. Met een bus door de wijk, die voor ons onlosmakelijk is verbon den met West Side Story. Buurt waar je, zo werd ons altijd voorge Toeristen gaan voor het Vrijheidsbeeld op de foto. 4/5/8 DAGEN GOUDEN STAD PRAAG slechts v.a. 4/5/8 DAGEN WERELDSTAD BERLIJN wM slechts v.a. "m «5»- 10 DAGEN BARCELONA EN OMGEVING slechts v.a. bij de prus inbegrepen 1 nacht op heen- en terugreis in omgeving Dïjon I 7 nachten in een comfortabele 2 persoonskamer Dagelijks ontbijt en dinerbuffet of 3-gangendiner Alle omschreven excursies met de bus (entree gelden en optionele excursies niet inbegrepen) Luxe comfort class touringcar chauffeur'reis leider C Goed verzorgd afscheidsbuffet in Nederland R Toeristenbelasting ij R v JM i BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 4/5/8 dagen op basis van logies en ontbijt in 2-persoonskamers met faciliteiten Dagelijks ontbijtbuffet 3-gangen bij 5 en 8 dagen Excursies met bus (excl. entreegelden) Stadswandeling o.l.v. gids Luxe touringcar met chauffeur/reisleider Nederlandstalige gids in Praag Goed verzorgd afscheidsbuffet (bij 5 en 8 dagen) BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 4/5/8 dagen in een middenklasse hotel op basis van logies en ontbijt, Verzorging o.b.v. logies ontbijtbuffet 3-gangen diner bij 8 dagen Excursies met touringcar (excl. entreegelden) Sladsbezichtiging o.l.v. een gids Luxe touringcar met chauffeur reisleider Goed verzorgd afscheidsbuffet Nederlandstalige gids waar vermeld Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata v.a. 25 juni bij de prijs inbegrepen 4/5 dagen op basis van logies en ontbijt in 2-pers Jt kamers met faciliteiten Ontbijtbuffet Excursies zoals omschreven (excl. entreegeld) 1 Stadswandeling o.l.v. gids Luxe touringcar met chauffeur/reisleider P Goed verzorgd afscheidsbuffet in Nederland Toeristenbelasting Voor brochure en boekingen: (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 1È. Industrielaan 8 3903 AB VEENENDAAL Telefoon 0318-580958

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 121