Buitenland Flamboyante Bojo geeft Britse conservatieven hoop Blanke bedrijven in Zimbabwe aangepakt 'Soldaat VS moest van sergeant ongewapende Irakees doden' KRAS.NL CULTUURVAKANTIES Celstraffen voor drama Vukovar GRATIS BERLIJN ROME BARCELONA pzc Vrijdag 28 september 2007 Conservatieven willen Boris Johnson als burgemeester Londen. door onze correspondent Esther Cotink LONDEN - Bojo of Bozzer, zoals de bijnamen van Boris Johnson lui den, neemt het in de verkiezing van mei 2008 op tegen de huidige Labour-burgemeester Ken Li vingstone, die volgens de Britse media peentjes zweet. Londen juichte op de dag dat Bo- ris Johnson (43) zich kandidaat stelde. Bojo ontlokt optimisme, hu mor, brengt leven in de brouwerij. Hij wordt gezien als een kruising tussen een rare vogel en een ui terst bedreven politicus met het hoogste [Q_van de stad. Met zijn blonde haardos doet het conservatieve parlementslid het goed bij de vrouwen, al kostte een buitenechtelijke affaire hem bijna politiek de kop. Johnson is een graag geziene gast in radio- en tv-shows. Journalisten gaan graag naar zijn persconferenties. Met zijn charisma steelt Bozzer de harten van de Britten. Het feit dat de meesten zijn flamboyante per soonlijkheid en niet zijn politieke Boris Johnson standpunten kent, kan hem in de Londense verkiezingsstrijd echter de das omdoen. En dat terwijl vol mondig wordt erkend dat hij een 'Een kruising tussen een rare vogel en een politicus met het hoogste IQ van de stad' intellectuele zwaargewicht is. Johnson werd in 2001 in het Lager huis gekozen. Hij bleef actief als hoofdredacteur van opinieblad The Spectator. De combinatie zorg- 'Koloniale ongelijkhe den' rechtgetrokken, net als boerderijen in 2000. harare - In het Zimbabwaanse parlement is een wet aangenomen die de blanke bevolking opdraagt een meerderheidsbelang van hun bedrijven af te staan aan 'de in heemse bevolking'. Na de boerde rijen zeven jaar geleden ontkomen nu ook de andere bedrijfstakken niet aan wat 'het rechtzetten van de koloniale ongelijkheden' wordt genoemd. De regerende partij Zanu-PF druk te de omstreden wet relatief een voudig door, nadat de oppositie de zaal uit protest had verlaten. In het verhitte debat dat aan de stem ming voorafging noemde de oppo sitie de wet racistisch en in strijd met de grondwet en het gelijk heidsprincipe. De wet behoeft nu alleen nog de goedkeuring van de Senaat, waar in Zanu-PF ook een ruime meer derheid bekleedt, en de handteke ning van president Robert Muga be, de architect van de wet. In 2000 werden in een soortgelijke zet meer dan vijfduizend boeren bedrijven die in handen waren van blanken, in beslag genomen en overgedragen aan de zwarte be volking. In Zimbabwe, tot dan toe de graanschuur van de regio, be gon toen de vrije val van de op landbouw gebaseerde economie. de enkele keren voor conflicten. Zo moest hij drie jaar geleden door het stof na een commentaar in The Spectator, waarin hij Liver pool kritiseerde wegens 'dispropor tionele' rouw om de dood van stadsgenoot Ken Bigley, die in Irak was ontvoerd en onthoofd. Bij de Londenaren heeft hij echter al een streepje voor op Livingsto ne, door zijn plannen voor aircon ditioning in de metro, betere fiets paden en de terugkeer van de ouderwetse dubbeldekkers in Lon den. Livingstone heeft de dubbel dekkers vervangen voor harmoni cabussen, die zorgen voor opstop pingen in de smalle straten. Maar Johnsons prioriteit is huisves ting. Hij promoot gedeeld eigen dom van grotere koopwoningen 'die Britse families echt willen' en hekelt de 'Ceausescu-achtige obses sie met te krappe hazenlegers', zo als hij eenpersoonsflats noemt. De conservatieven (Tories) herken nen in Boris een uitgelezen kans om Labour ten minste op één ter rein te kunnen verslaan. In de lan delijke peilingen delven zij het on derspit, maar in de hoofdstad kan Bo]o zorgen voor enige opschud ding. Hij is de Tories' nieuwe hoop. den haag - Een kolonel en een ma joor uit het voormalige Joegoslavi sche leger zijn gisteren veroor deeld tot gevangenisstraffen we gens medeplichtigheid aan de mas samoord in 1991 bij de Kroatische grensplaats Vukovar. Het Joegosla- vië-Tribunaal in Den Haag achtte de derde beklaagde, kapitein Mi- roslav Radic, onschuldig. Kolonel Mile Mrksic en majoor Ve- selin Sljivancanin werden schuldig bevonden aan medeplichtigheid aan de moordpartij, die door extre mistische milities werd gepleegd. Vooral de rol van Mrksic, die twin tig jaar kreeg, was cruciaal. Hij liet honderden Kroaten uit een zieken huis in Vukovar evacueren. Van hen werden er zeker 194 korte tijd later afgeslacht door Servische mili ties op de boerderij Ovcara. Amerikaanse militaire rechtbank onderzoekt moord op burger. Bagdad - Een Amerikaanse sol daat kreeg naar eigen zeggen op dracht van zijn sergeant om een ongewapende Irakees neer te schie ten. De sergeant lachte toen de sol daat aan het bevel voldeed, sloeg de gewonde man, en zei tegen de soldaat dat hij het karwei moest af maken. Intussen lag de Irakees stuiptrekkend op de grond. Soldaat Evan Vela (23) huilde ter wijl hij gisteren zijn relaas deed tij dens een militaire rechtszaak in Bagdad. Het incident had plaats op 11 mei bij Iskandariyah, een voornamelijk soennitische stad. Aanklagers zeggen dat de militai ren na de dood van de Irakees een AK47-aanvalsgeweer bij zijn lichaam legden, om te verhullen dat hij ongewapend was geweest. Vela zei dat de sergeant opdracht gaf de man te doden, omdat hij bij toeval het scherpschuttersnest van de Amerikanen had gevonden. De Irakees liep met zijn handen om hoog in de richting van de post. Een Amerikaanse militair be- weert dat hij de opdracht van zijn sergeant kreeg om een onge wapende, Irakees neer te schie ten. De burger is gedood. Vela zelf is ook aangeklaagd. Hij legt een getuigenis af in de zaak onder de voorwaarde dat deze niet tegen hem wordt gebruikt als hij zelf terechtstaat. Een advocaat van Vela zei dat de wereld zijn cliënt niet als moordenaar, maar als slachtoffer zal beschouwen. Het Amerikaanse leger zei een on derzoek te zijn begonnen naar de dood van vijf vrouwen en vier kin- deren eerder deze week in een dorp ten zuiden van de hoofdstad Bagdad. Amerikaanse troepen voerden operaties uit in de regio. Amerikaanse vliegtuigen zouden toen het huis hebben gebombar deerd waarin de vrouwen en kin deren zich bevonden. Vertrekdata: maandag van 8/10t/m 31/3 Berlijn ontdekken kan nu voordeliger dan ooit! Vanuit het 4-sterren hotel Van der Valk Berliner Ring, met alle faciliteiten voor een fijn verblijf, verkennen we deze uitermate populaire stad. Beroemde musea, prachtige paleizen en bouwwerken, historische plekjes, parken, vele winkelmogelijkheden en uitgaansgelegenheden... Berlijn in een notendop. De Brandenburger Tor, het Rijksdaggebouw, Alexanderplatz, de Kurfürstendamm, het Pergamonmuseum, de Berliner Dom, de boulevard Unter den Linden... teveel om op te noemen. Bovendien nemen we u ook mee naar het barokke Potsdam, waar het schitterende park Sanssouci u zal bekoren. Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen en 4 x ontbijt. Prijzen zijn per persoon bij 2 personen. Voor een uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24101 Vertrekdata: 5-19-26/11,11-18-25/2 en 3-10-17-24-31/3 Al jaren een topper in ons programma! KRAS neemt u vanaf slechts 399 mee naar Rome, een stad die u zeker versteld zal doen staan. Onder leiding van deskundige Neder landssprekende reisleiding doorkruist u de stad op zoek naar de mooiste plekjes en de meest interessante bezienswaardigheden. We bewonderen het indrukwekkende Vaticaanstad met de immense St. Pieter basiliek, de altijd levendige Spaanse Trappen en de Trevifontein. Verder nemen we een kijkje bij het imposante Colosseum en het Forum Romanum, die oude tijden doen herleven. U zult merken dat Rome één groot openluchtmuseum is! Inclusief luchthavenbelastingen en 4 x ontbijt. Prijzen zijn per persoon bij 2 personen. Voor een uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/28032 Vertrekdata: 2-16-30/11,11-25/1, 8-22/2 en 7/3 Nieuw bij KRAS! Op veler verzoek presenteert KRAS dit winterseizoen een stedenspecial naar Barcelona, één van de populairste steden van Europa. U boekt deze reis al vanaf slechts 439 inclusief vlucht, verblijf in een 3-sterren hotel, ontbijt, uitgebreid excursieprogramma en zelfs de luchthavenbelastingen zijn inbegrepen. Tijdens deze reis bewonderen we het openlucht museum Poble Espanyol, de wereldberoemde werken van Gaudi zoals het Pare Güell en de kathedraal Sagrada Familia, de Ramblas, de heuvel Montjuïc en het Picassomuseum. Uiteraard krijgt u ook de gelegenheid om heerlijk te winkelen. Inclusief luchthavenbelastingen en 4 x ontbijt. Prijzen zijn per persoon bij 2 personen. Voor een uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/28008 Cultuur vakanties Wacht niet langer en vraag onze complete brochure Cultuurvakanties aan op www.kras.nl/brochures of bestel de gids telefonisch! Ontdek Europa en het Midden-Oosten met KRAS! In deze nieuwe brochure vindt u talloze rondreizen, stedenspecials en fly-drives die u de beste en mooiste plekjes van deze continenten laten zien. Bovendien geldt ook voor de reizen in deze brochure de allerbeste reis-/prijsverhouding, zoals u van ons gewend bent... waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 5-daagse bus-/stedenreis Duitsland Met uitgebreid programma o.l.v. Nederlandssprekende gids Nergens voordeliger. vanaf 5-daagse vlieg-/stedenreis Italië Met uitgebreid programma o.l.v. Nederlandssprekende gids KRAS Topper! vanaf 5-daagse vlieg-/stedenreis Spanje Met uitgebreid programma o.l.v. Nederlandssprekende gids vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9