De jager is prooi geworden BOVAG-occasions.nl OCCASION MET GARANTIE? Prijzenjacht van AZ loopt flinke averij op MEER DAN 75.000 OCCASIONS MET BOVAG-GARANTIE. BOVAG. ZEKER VAN JE ZAAK. pzc Vrijdag 28 september 2007 43 Volleybalsters kunnen verwachtingen op EK niet waarmaken. door René Banierink hasselt - De kersverse rol van kanshebber op de Europese titel is de Nederlandse volleybalsters zwaar op de maag gevallen. Te zwaar, zo bleek gisteren. De ploeg van bondscoach Selinger verloor met 3-1 van titelverdediger Polen en zit vandaag thuis in plaats van in Luxemburg. En dat kwam hard aan. Avital Selinger gebruikt graag beeldspraak om de zaken duidelijk te maken. Maar zelden deed hij het raker dan gisteravond toen zijn volleybalsters naast de halve finale hadden gegrepen. „Soms ben je de jager en soms ben je de prooi." Het jagen gaat Oranje vooralsnog beter af dan de rol van prooi. Op zich niet zo verwonderlijk, want die rol heeft Nederland nog maar net een maand, sinds het winnen van de Grand Prix. Daarin werd de hele Europese top en de wereld top verslagen. De afgelopen acht dagen wezen echter uit dat het aan de top komen niet makkelijk is maar dat het er blijven een zeker zo lastige klus is. Naar de Grand Prix werd gisteren nog vaak verwezen. Nog niet eens zozeer naar de prestaties maar vooral naar het gevoel dat er toen in de ploeg zat. De één noemt het ritme, de ander noemt het de flow, maar een ding was volgens Francien Huurman wel duidelijk: „Dat ritme, die flow, die hebben we hier nooit gevonden." Dat was eigenlijk de essentie van het hele toernooi. Het Nederlands team was goed, maar op de beslis sende momenten niet goed ge noeg omdat de topvorm ontbrak. Zeker gisteren tegen Polen, de titel verdediger die al zeker was van de halve finales. Maar met een zege op Nederland waren ze ook met een van Oranje af en zou Servië meegaan naar de laatste vier. Dat was een verkapt compliment voor Oranje, maar daar kocht de ploeg van Selinger niks voor. Uitge rekend tegen datzelfde Servië had Nederland eerder in het toernooi zichzelf de das omgedaan door de 3-2-nederlaag. Dat vond ook Ma- non Flier: „Die wedstrijd hadden we moeten winnen." En daar baal de ze ontzettend van. „Ik vind dat wij in de halve finale hadden moe ten staan, daar horen we. Meer dan Servië eigenlijk." Huurman vond dat ook: „Daarom is dit ook heel zuur." Flier meende dat de favorietenrol die Oranje automatisch was opge drongen door het succes in de Grand Prix er niet zoveel mee te maken had. „We vonden voordat we naar de Grand Prix gingen al van onszelf dat we gewoon die hal ve finale hadden moeten halen." En Huurman: „We zijn weer met beide benen op de grond gezet." Het meest vervelende is misschien nog wel dat de Road to Beijing, het motto van het team, opeens een heel stuk langer lijkt. Een fina- leplek had deelname aan de World Cup betekend, het eerste olympische kwalificatietoernooi in november waar drie tickets klaar liggen voor de Olympische Spelen van komend jaar. Die plekken zijn weg, al zou Nederland nog één van de twee wildcards kunnen krij gen. Selinger rekent er niet op. „Al zouden we op basis van onze mon diale prestaties dit jaar daar wel aanspraak op kunnen maken." Maar Francien Huurman weet wel beter: „Er zijn landen die veel be ter in vriendjespolitiek zijn dan wij. Dat kunnen we wel vergeten." En dus moet Nederland nu zelfs eerst een pre-kwalificatietoernooi spelen om überhaupt mee te mo gen doen aan het tweede olympi sche kwalificatietoernooi in Duits land in januari. Het waren onaan gename consequenties van een we derom tegenvallend EK, waarin Oranje voor de zoveelste keer vijf de werd. „Er rust een vloek op het EK", gromde Flier. Doordat de Nederlandse volley balsters uitgeschakeld zijn op het EK, wordt de weg naar de Olympische Spelen opeens een stuk langer. Yngling-vrouwen staan prominent in top vijf warnemunde - De Nederlandse Ynglingvrouwen hebben een uit stekend uitzicht op de Europese ti tel. In de topvijf van het EK is Oranje met drie boten vertegen woordigd. Mandy Mulder staat het hoogst ge noteerd, met haar bemanningsle den Brechtje van der Werf en Ma- rije Kampen staat ze op de tweede plaats. Maleisië krijgt Champions Trophy lausanne - Maleisië neemt de or ganisatie van de Champions Tro phy hockey over van Pakistan. De internationale hockeyfederatie FIH besloot dat het mannentoer- nooi van 29 november tot en met 9 december wordt gehouden in Kuala Lumpur. Spelen in Lahore was onmogelijk vanwege de onveilige politieke si tuatie in Pakistan. Voetbalsters Brazilië naar de WK-finale shanghai - De voetbalsters van Brazilië hebben zich gisteren in Shanghai voor de finale van het WK geplaatst. De formatie liet wei nig heel van de Verenigde Staten: 4-0. In de eindstrijd stuit Brazilië op Duitsland, dat tijdens de halve fi nale Noorwegen met 3-0 de baas bleef door Theo Brinkman leeuwarden - Op haar jacht naar prijzen is AZ gisteravond flink ge raakt. De bekerfinalist van vorig seizoen ging al in de eerste ronde onderuit tegen eerstedivisieclub Cambuur Leeuwarden: t-o. Matchwinnaar voor de Friezen was Rachid El Khalifi, die tien mi nuten voor tijd het volgepakte Cambuur-stadion in vuur en vlam zette. De invaller stond opeens vo gelvrij voor AZ-doelman Boy Wa terman en passeerde de keeper van dichtbij met een bekeken schuivertje. Daarmee werd Cam buur beloond voor een sterk laat ste half uur, waarin het diverse ke ren gevaarlijk was via de counter. Vooral de razendsnelle Mare Mboua ontpopte zich daarbij tot kwelgeest van de Alkmaarse defen sie. Dat het zo ver kwam, moest AZ zichzelf aanrekenen. Cruciaal was daarbij de zestigste minuut, toen de Alkmaarders een strafschop kre gen vanwege een handsbal van Cambuur-verdediger Joris van Rooijen. Dit keer zette Maarten Martens zich wel achter de bal, in tegenstelling tot afgelopen zondag tegen Ajax. De Belg bedankte toen voor de eer, Mounir El Hamdaoui miste de penalty. Gisteravond mis te ook Martens. Volleybal in Zeeland Zo'n 2400 Zeeuwen doen aan volleybal, van wie er bijna 1500 spelen in een bedrijfscompetitie. De rest speelt bij de Nederlandse volleybalbond (Nevobo). Zeeland valt onder het Nevobodistrict Zuid-West, dat zich uitstrekt tot Rotterdam, Zaltbommel en Tilburg. De afdeling telt 13.000 leden. Nevobo Bedrijfsvolleybal 920 leden 1471 leden 300 mini's tot 12 jaar 200 jongeren tussen 12 en 17 jaar 240 vrouwen 180 mannen regio clubs competities leden Zeeuws-Vlaanderen 16 Middelburg 432 Walcheren 2 Terneuzen 397 Noord-Beveland 1 Goes 256 Zuid-Beveland 3 Hulst 192 Tholen 2 Zierikzee 125 Schouwen-Duiveland 1 Sas van Gent 70 PZC Donja Odijk Debby Stam probeert het Poolse blok te passeren, foto Yorick Jansens/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81