PZC 41 Een bronzen selfmade man PSV blundert voor de vierde keer 43 42 Vrijdag 28 september 2007 Verlies tegen Polen betekent uitschakeling Oranje-volleybalsters Zeeuws volleybal op prestatief niveau dunt steeds verder uit Tip? sport@pzc.nl Nummer drie van de wereld, Stef Clement, zegt dat hij sterker is geworden van alle fouten die hij maakte in zijn leven en carrière. „Je leert er meer van dan van dit soort dagen." foto Bernd Weissbrod/DPA Clement zorgt voor eerste WK-medaille ooit voor Oranje-tijdrijder. door Ad Pertijs STUTTGART - Daar stond hij dan. Op het podium van het WK tijdrij den. Naast de grote Fabian Cancel- lara, die simpel zijn wereldtitel ge prolongeerd had. Stef Clement kon het met de bronzen plak om zijn nek maar moeilijk bevatten. „Het is wat om daar te staan. Iets waarvan je altijd gedroomd hebt. Dan gaan er een hoop dingen door je hoofd. Over van alles wat je meegemaakt hebt, maar je wilt op de eerste plaats ook genieten. Ik heb vooral geleerd om te genie ten van het moment. Dat gebeur de in het verleden veel te weinig." Stef Clement is naast een tijdritta lent op de eerste plaats een leergie rig mens. „Hij zoekt het allemaal zelf uit. Stef is selfmade man", sprak bondscoach Egon van Kessel vol bewondering. „Ik heb ander half jaar geleden tijdens een trai- ningsrit uren op hem in gepraat om terug naar Rabobank te ko men", zei vriend en vertrouwens man Erik Dekker. „Hij bleef maar fietsen en bleef erbij dat het beter was bij te tekenen bij Bouygues Te lecom." Het tekent de man die bij zijn ge boorte geadopteerd werd door de Bredase familie Clement en die na een gelukkige jeugd eigenzinnig zijn eigen weg koos. Jelle Nijdam stuurde hem in 2002 als onhandel baar en 'dat wordt toch niks' weg bij het Bloks Wielerteam. Nijdam wordt er nog altijd aan herinnerd. „Ach, we maken allemaal fouten", zegt Snelle Jelle. Clement zegt dat hij zelf sterker is geworden van al le fouten die hij maakte in zijn le ven en carrière. „Je leert er meer van dan van dit soort dagen", zei hij na de huldiging. Lang bleef Clement knokken te gen vooroordelen. De radiorepor ter die na zijn 25e plaats op het WK voor beloften in 2002 lachte omdat Clement ooit wereldkampi oen bij de profs wilde worden, beet hij terug dat 'als je die ambi- |*IN| Stef Clement wint een bronzen medaille bij het WK in Stuttgart. Hij is de eerste Nederlander die een medaille wint op het onder deel tijdrijden. tie niet heb, je net zo goed nu al kunt stoppen'. Inmiddels is hij een vaste waarde als tijdrijder. Stug doorgegroeid in de schaduw van het nationale top talent Thomas Dekker. „Een me daille pakken op een WK tijdrij den is nog geen enkele Nederland se prof gelukt", plaatste Van Kessel de prestatie van gisteren in per spectief „Ach, ik ben nog niet con stant genoeg", zegt Clement. Elfde in de tijdrit van de Giro 2006, na tionaal kampioen 2006 en 2007, zesde in de Dauphiné Libéré, der de in de Vuelta en nu weer derde op het WK. Clement bewijst zich zelf keer op keer. „Ik hoor dat lie ver van jullie, dan dat ik het moet zeggen. Misschien ligt daar ook wel mijn kracht. Dat ik mezelf blijf dwingen mezelf te bewijzen." Iedereen om hem heen wijst op Clements wil om dingen aan te pakken en te verbeteren. Om die reden ook blijft: hij liever bij het Franse Bouygues. „Zo alleen leer je voor jezelf opkomen. Ik wil niet lekker gemakkelijk in een Neder landse ploeg zitten." KNVB zet kampioen uit beker na opstellen geschorste speler. door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - PSV-directeur Jan Re- ker heeft aangekondigd dat hij in tern orde op zaken zal stellen, na dat de landskampioen gisteren uit het bekertoernooi is gezet door de KNVB. Reker heeft alle supporters excuses aangeboden. Reker noemt de diskwalificatie van PSV een blunder: „Ik sta voor mijn personeel en neem de verant woordelijkheid. We stellen orde op zaken." PSV stelde woensdaga vond in het duel met Jong Heeren veen Manuel da Costa op, terwijl de Portugese verdediger geschorst was naar aanleiding van twee gele kaarten in het bekertoernooi van vorig seizoen. Die sanctie is door de voetbalbond in totaal drie keer doorgegeven aan PSV, maar kwam nooit terecht bij trainer Ronald Koeman of één van zijn assisten ten. Ook Da Costa zelf heeft zich niet gerealiseerd dat hij niet mocht spelen. Het is al de vierde keer dat PSV door falen in de communicatie en door administratieve blunders zichzelf benadeelt. In 2001 'vergat' de club zowel Ruud van Nistel- rooij als Eric Addo tijdig in te schrijven voor de kwartfinale van de Uefa Cup tegen 1. FC Kaiserslau- tern. Afgelopen seizoen zag PSV over het hoofd dat John de long niet was ingeschreven voor de Champions League, waardoor de middenvelder niet mocht spelen in de achtste finales tegen Arsenal. Daarnaast werd long PSV twee jaar geleden uit het bekertoernooi gehaald in een identieke zaak als nu met Da Costa. Toen bleek de dag na het duel met SHO uit Zuid-Beijerland dat de Australiër Lindsay Wilson vanwege een schorsing niet had mogen spelen. De goede seizoenstart van PSV heeft door deze grove fout een for se smet gekregen. Di Luca niet op WK wielrennen stuttgart - De Italiaanse wielren ner Danilo Di Luca neemt niet deel aan het WK in Stuttgart. Dat is besloten nadat het Italiaans olympisch comité Coni had aange kondigd de Giro-winnaar mogelijk voor vier maanden te schorsen we gens betrokkenheid bij een doping- zaak. Een woordvoerder van het Italiaanse team bevestigde gisteren dat Di Luca zondag niet zal star ten. De leider van de ProTour ligt al enigé tijd onder vuur in Italië. WK-deelname Bettini is inzet kort geding stuttgart - De organisatoren van het WK wielrennen in Stuttgart gaan via een kort geding proberen deelname van de Italiaanse titelver dediger Paolo Bettini te verhinde ren. Volgens de organisatie is Betti ni niet gerechtigd deel te nemen omdat hij weigert de door de inter nationale wielrenunie geïntrodu ceerde verklaring van goed gedrag te tekenen. Susanne Eisenmann, voorzitter van de organisatie, ver wacht vandaag een uitspraak. Tennissers Oranje loten uitwedstrijd londen - De Nederlandse tennis sers zijn gisteren in Londen bij de loting voor groep 1 van de Euro pees-Afrikaanse zone gekoppeld aan de winnaar van het duel tus sen Letland en Macedonië. Neder land speelt in april 2008 een uit wedstrijd. De strijd tussen Letland en Macedonië is twee maanden eerder, van 8 tot en met 10 februa ri. Als Nederland in april de wed strijd in de tweede ronde wint, speelt het in september voor een plaats in de wereldgroep. Henk ten Cate legt Ajacieden straf op Amsterdam - Ajax-trainer Henk ten Cate gaf de spelers na de wan prestatie tegen Kozakken Boys (2-1-zege) gisteren een straftrai- ning. Ook bepaalde hij dat de spe lersgroep de supporters die bij de beschamende vertoning aanwezig waren een gratis kaartje geeft voor het volgende bekerduel. Daarmee gaf Ten Cate gevolg aan de woor den die hij sprak kort na de wed strijd: „Ik bied mijn excuses aan voor deze wanprestatie. Ik zit hier met gepaste schaamte." Petra Dugardein in nationale selectie goes - Petra Dugardein is opgeno men in de nationale vrouwenvoet balselectie. De voetbalsters spelen maandag 1 oktober in Almere een oefeninterland tegen Frankrijk. Dugardein, die afkomstig is uit Zie- rikzee, staat onder de lat bij Wil lem II. De Zeeuwse maakte eerder al deel uit van de militaire selectie. Ze werd echter nog nimmer gese lecteerd voor het nationale vrou wenelftal. Oranje bereidt zich voor op de EK-kwalificatiewedstrijd te gen Duitsland op 1 november.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79