Vier Vrouwen van Veere in De Schotse Huizen PZC Vrijdag 28 september 2007 35 AGENDA OP PAD Zeeland Creatief Vrije Tijd Driedaagse beurs voor creatieve doe-het-zelvers. Goes, Zeelandhallen, 13.00 - 21.00 uur. Lezing Ilse Bulhof houdt een lezing over cultuur filosofie en interculturele vergelijkende fi losofie. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 uur. MUZIEK Cd-presentatie The Old Firm presenteert zijn vijfde cd, Travelling Band. Vlissingen, Pantha Rei, 21.30 uur. Wibi Soerjadi Recital van Wibi Soerjadi, met werk van Liszt, Chopin, Schubert en Schumann. Kamperland, Zeelandnetstudio, 20 uur. Concert Werken J. Brahms met sonate voor piano en viool No. 1 in G, op. 78 en sonate voor piano en viool No. 2 in A, op. 100. Middelburg, Concertzaal, 20.15 uur. Concert Optreden van het mannenkoor De West hoekzangers o.l.v. Elvira Vos en het Platte landsvrouwenkoor o.l.v. Iryna Zhynkina. FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Knocked Up: 18.45 en 21.15 uur; The Bourne Ultimatum: 18.45 en 21.15 uur; Hairspray: 18.45 uur; 1408: 21.15 uur; No Reservations: 18.45 en 21.15 uur; GOES 't Beest, Venus: 13.30 en 20.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Sound of Sand: 19.30 uur; La Marea: 22.00 uur; OOSTBURG Ledeitheater, Harry Potter (ov): 20.00 uur; TERNEUZEN Merral, 1408: 21.45 uur; Disturbia: 22.00 uur; Hairspray: 19.15 uur; Knocked Up: 19.30 en 22.00 uur; No Reservations 19.15 uur; The Bourne Ultimatum: 19.30 en 22.00 uur; Bratz (nl): 16.15 uur; Rata- werkelijkheid. Extra aandacht ver dient zeker haar meest recente werk: linosneden met afbeeldin gen van onder meer vrouw met slang en hert in verschillende kleu ren. De lino's lijken geïnspireerd op mythologische figuren. Zelf zegt Beckmann dat haar werk vooral intuïtief tot stand komt. Felle kleuren, actualiteit, clichés, invloeden uit de stripkunst, cynis me, maar zeker ook gevoel voor humor spelen een belangrijke rol in het werk van Liesbeth Minder- houd. Zij exposeert keramische beelden, die haar kritische kijk op de samenleving weergeven. Voor beelden hoe zij zaken met elkaar verbindt, bieden onder meer Pisa/Zebra en Circuskonijn. Machteld van der Wijst werd bij de inrichting van deze expositie ge confronteerd met het feit dat haar grote schilderijen niet door het smalle trapgat van het museum kunnen. In plaats daarvan expo seert zij nu derhalve strakke vor men die associaties met de snel weg oproepen. Zij creërde ze met fel gekleurde spuitverf op de ach terkant van verkeersborden. Kathrin Ginsberg, directeur van CBK Zeeland opent deze tentoon stelling zaterdag om 16.00 uur. R1 Vier Vrouwen van Veere, Museum De Schotse Huizen, t/m 28 okt, dagelijks van 13.00 tot 17.00 uur. UITGAANSTIP Brouwershaven, Grote of Nicolaaskerk, 20.00 uur. Orgelconcert Christiaan Ingelse uit Gouda bespeelt het orgel van de Grote Kerk in Haamstede. Burgh-Haamstede, Grote Kerk, 20.00 uur. Live muziek De band Copy Cat treedt op. Middelburg, Café De Herberg, 22.00 uur. Slotconcert De Westhoekzangers en het Plattelands vrouwenkoor sluiten met een gezamen lijk optreden het zomerconcertseizoen af. Brouwershaven, Nicolaaskerk. 20.00 uur. THEATER Stadscoyotes Stadscoyotes van Pulitzerprijswinnaar Sam Shepard zit vol zwarte humor en ex plosieve emoties. Twee broers gaan na ja ren zonder contact de confrontatie aan. Vlissingen, theater Vestzak 99, 20.15 uur Een soort van Mooi Gluren door het sleutelgat van een slaap kamer. Het stuk wordt gespeeld door Constance Kruis en Marcel Osterop van Het Zuide lijk Toneel. Goes, 't Beest, 20.30 uur. jmeer agendanieuws op www.pzc.nl touille (nl): 16.00 uur; The Simpsons (nl): 16.00 uur; Zoop in Zuid-Amerika: 16.15 uur; VLISSINGEN CineCity, 1408: 22.00 uur; A mighty Hae- rt: 16.15, 19.15 en 21.45 uur; Bratz: 14.00 uur; Disturbia: 21.45 uur; Een ma nier om thuis te komen, Umoja live: 14.00 en 19.00 uur; Hairspray: 19.15 uur; Harry Potter: 16.15 uur; Knocked up: 13.45, 16.30, 19.15 en 22.00 uur; Mr Brooks: 21.45 uur; No reservations: 16.15 en 19.00 uur; Ratatouille: 13.45 en 16.30 uur; The bourne ultimatum: 13.45, 16.30, 19.00 en 21.45 uur; The brave one: 16.15, 19.15 en 22.00 uur; The simpsons: 14.00 uur; Zoop in Zuid-Ameri ka: 14.00 uur; ZIERIKZEE FiZi, At World's End: 20.30 uur; De Graanzuiger 19 is ongetwijfeld blikvan ger tijdens de havenfestiviteiten Water kant, die rond het Willemdok in Antwer pen plaatsvinden. Ruim zestig historische schepen komen dit weekeinde op be zoek, waaronder drie stoomsleepboten. De authentuieke graanzuiger wordt van daag rond 14.00 uur vóór de Royersluis verwacht. Sleepboten van Unie van Red ding en Sleepdiensten (URS) brengen het gevaarte vanuit Hansweert naar Antwer pen. De Graanzuiger 19 is opgeleverd in 1927 en was tot midden jaren 80 actief in de haven van Antwerpen. Het werkschip is helemaal gerestaureerd en gaat graan zui gen als weleer. Tegen 16 uur ligt de graan zuiger tegen de wal van de Oostendekaai, de westelijke kade van het Willemdok. Za terdag en zondag kunnen het publiek een bezoek brengen. Op de wal wordt gede monstreerd hoe het wegen en opzakken van het graan gebeurde en hoe het trans port met de door paarden getrokken na tiewagen verliep. Het Willemdok stroomt tussen 17.30 en 18.00 uur vol met zestig historische sche pen: sleepboten, voormalige zeilende vis serschepen uit Zeeland en de Belgische Kust maar ook plezierjachten uit het inter bellum. Twee Dunkirk Little Ships komen speciaal uit Londen. Dit zijn houten mo torjachtjes uit de jaren dertig die in Duin kerken Britse en Franse soldaten hielpen ontsnappen, toen het Duitse leger in 1940 Europa onder de voet liep. Vanuit diverse hoeken duiken nog deelnemers op: sleepboten uit het midden van de vo rige eeuw, houten jachtjes glimmend ge lakt, rond- en platbodems waarmee vroe ger op de Schelde werd gevist en waar van er nu een aantal zijn omgebouwd voor de pleziervaart. Uit Zeeland nemen rond-en platbodems deel van zowel parti culiere eigenaren als van organisaties zo als Behoud de Hoogaars. De trots van de vloot zijn drie stoom sleepboten; een diepzeesleepboot (De Noordzee), en twee binnenwater sleepbo ten, de Maarten die voor lichters werd in gezet en de Dockyard V voor het werk in de scheepswerven. Met deze stoomsleep boten kan het publiek korte rondvaarten maken. Ook komt de Elfin een torpedo recupera tieschip van de Britse Marine dat in WO II Britse duikboten begeleidde. Tevens is de Hydrograaf te bezichtigen, tegenwoor dig de officiële pakjesboot van Sinter klaas maar bijna honderd jaar geleden ge bouwd als meetschip voor de kustwate ren van de Noordzee. Na WO II heeft dit schip de Schelde opnieuw in kaart ge bracht. Morgen en zondag wordt van 9-17 uur een roeiregatta gehouden met walvissloe pen. Inschrijven kan via www.Waterkant- werpen.be of ter plaatse (enkel nog zon dag om 9.00 uur.) Er is muziek van straat muzikanten en de Studentenfanfare. Zaterdagavond is er een optreden van Chien d'Mer, gevolgd door het Blauwe Steen dansfeest. In het Havenhuis is drie dagen de film 'Een haven zet de toon' te zien. Aan de Napoleonkaai van het Willemdok is een ambachten- en informatiemarkt ingericht over de levendigheid van het maritiem erfgoed, zoals behoudsorganisaties, man denmakers, scheepsartiesten en nau tische curiosa. Langs maritieme kenmer ken van het Eilandje worden wandelingen gehouden. Details op www.waterkantwerpen.be Actuele kunst binnen klassieke ambiance biedt meerwaarde. door Ali Pankow VEERE - „Het exposeren van actue le kunst binnen een monumenta le ambiance biedt meerwaarde door het bijzondere spanningsveld dat dit oproept", vindt kunstlief hebber en galeriehouder Joost Bak ker uit Middelburg. Als bestuurslid van Centrum Beeldende Kunst Zeeland nam hij vorig jaar het ini tiatief een oude Veerse traditie in ere te herstellen. Dat betreft een najaarsexpositie in museum De Schotse Huizen in Veere met werk van hedendaagse kunstenaars uit de nabije omgeving. Het initiatief sloeg aan en krijgt derhalve dit jaar navolging. Waren het vorige herfst acht kun stenaars uit de stadskern van Veere zelf, dit najaar draait het om 'Vier Vrouwen van Veere', oftewel vier beeldend kunstenaressen uit de verschillende omliggende ker nen. De exposanten zijn: Sabine Beckmann (Gapinge), Liesbeth Minderhoud (Domburg), Mach teld van der Wijst (Westkapelle) en Jurry Groen (Koudekerke). Laatstgenoemde verbeeldt in expo sitiezaal 'Het Lammetje' haar fasci natie voor zee, golven, tijd en stil tes met een steeds wisselend lij Een overzicht van expositiezaal 'Het Lammetje' in Museum De Schotse Huizen met werk van 'Vier Vrouw» Veere'. Op de voorgrond keramiek van Liesbeth Minderhoud. foto Lex c nenspel in 'schilderijen' van ge schept papier. Zij plakt, boetseert en droogt repen papier en compo neert ze in tal van verschillende pa tronen op eveneens een papieren ondergrond. Haar voorkeur voor structuur en zachtheid komt in al le varianten tot uiting. „Ik werk al tijd met warme witte tinten. Dat brengt het beste, de stilte en de zachtheid tot uiting", zegt Jurry. Sabine Beckmann kreeg expositie zaal 'De Struijs' toebedeeld. Zij toont hier een dwarsdoorsnede van haar werk. Daarin onder scheidt ze zelf een ontwikkeling van abstract werk, via portretten naar een mengeling van figuratie ve en abstracte vormen. Kleur en vorm verbeelden in deze olieverf schilderijen slechts flarden van de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73