Concertzaal klaar voor het publiek Soundtrack Nadine op Zeeuws label f%b™j I 5 T/M 21 OKTOBER 34 Vrijdag 28 september 2007 PZC Pianiste Ksenia Kouzmenko en violiste Mariene Hemmer verzorgen van avond het eerste concert in de vernieuwde Zeeuwse Concertzaal. Vandaag eerste concert in de aanloop naar opening in november. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Wie het pand nog kent van voorheen, moet er op nieuw zijn weg vinden. De vroege re Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg, tegenwoordig de Zeeuwse Concertzaal geheten, is onherken baar veranderd. Het resultaat mag er zijn. Vanavond is het eerste con cert, van de Nederlandse violiste Mariene Hemmer en de Russische pianiste Ksenia Kouzmenko. Na een jarenlange discussie onder ging het complex vanaf oktober vo rig jaar een ingrijpende verbou wing. De zaal zelf is op zich intact gebleven, maar alles eromheen is compleet vernieuwd. Het belang rijkste verschil is dat de oriëntatie van het gebouw 180 graden is ge draaid. De bezoekers komen niet langer via de Singelstraat binnen, maar via de vroegere artiestenin gang aan de Verwerijstraat. Wat meteen opvalt, is de door dachte, smaakvolle inrichting, een ontwerp van Berith Keiser. Naast de zaal is, over de volle lengte, een nieuwe foyer gebouwd, met uitge kiende paars-antraciete vloerbe dekking, tafeltjes met moderne witte stoeltjes, goudgele muurban- ken, poef)es, zitjes en slimme hang- tafeltjes. Achterin bevindt zich de bar. Om de hoek, bij de ingang van de zaal, is een tweede ruimte, de salon genoemd, met onder meer een groot aantal uitnodigen de zwarte fauteuils. De zaal heeft een nieuwe vloer ge kregen, evenals bijvoorbeeld een andere geluidsinstallatie en verlich ting in de nissen. Er staan boven dien fraaie nieuwe stoelen, in drie harmoniërende kleuren. In de voormalige beheerdersruim te is een nog lege kamer gecreëerd, die binnenkort dienst gaat doen als regieruimte. Want de Zeeuwse Concertzaal krijgt ook de functie van opnamestudio. Via een video verbinding houden musici en tech nici contact. Douwe Eisenga en Jakko van der Heijden vormen de zakelijke en ar tistieke leiding van de Concertzaal. Zij hadden een 'muziekproductie- huis' voor ogen, waar niet alleen concerten worden gegeven, maar ook muziek wordt gemaakt en op genomen. Een ideale combinatie, zegt Eisenga. „We bieden de moge lijkheid voor opnames en tegelij kertijd kan iemand een deel van de kosten terugverdienen door een concert te geven. Iedereen blij: de musicus, het publiek en wij." De Concertzaal wordt het onder komen voor uiteenlopende muzi kale activiteiten. Eisenga en Van der Heijden zetten een eigen pro- 'We willen gaan werken met series, steeds opgehangen aan een bepaald thema' grammering op, maar verhuren de zaal ook aan anderen. Zo gaat vrij wel zeker Muziekpodium Zeeland er in de wintermaanden program meren. Ook Stichting Kamermu ziek Zeeland heeft de intentie haar concerten daar te houden. Daarnaast zijn er de vaste gebrui kers, zoals het Zeeuws Orkest, het Middelburgs Muziekkorps en de Koninklijke Oratorium Vereniging. Het nieuwe kamerorkest TY heeft er al gerepeteerd en verzorgt er op 5 oktober een uitvoering. Verder komt de jeugd (Zeeuwse Muziek school, schoolconcerten) aan bod. De eigen programmering krijgt 'een zeer specifiek karakter', zegt Eisenga. „We willen gaan werken met series, steeds opgehangen aan een bepaald thema, zoals musici van Zeeuwse bodem of een slag werkserie." Verder is het bedoe ling bepaalde ensembles regelma tig te laten terugkeren. „Op die ma nier kun je ze volgen in hun ont wikkeling. Ik ben ervan overtuigd dat het publiek dat waardeert." Ook jong talent krijgt de ruimte. De komende maanden wordt er proefgedraaid, met onder meer het 'warming-upconcert' van van avond. De officiële opening ge beurt in de vorm van een vier daags festival, van 22 tot en met 25 november. De vaste gebruikers krij gen daar een aandeel in, maar er worden ook topemsembles uitge nodigd. Eisenga: „Daar zeg ik nog niets over. Er zitten klinkende na men tussen. We hebben onder meer een fantastische openings- act, een Frans ensemble." Mariene Hemmer (viool) en Ksenia Kouzmenko, vanavond in de Zeeuw se Concertzaal, Verwerijstraat 14, Middelburg. Aanvang: 20.15 uur. Zeeuwsch-Vlaanderen ZATERDAG 6 OKTOBER AARDENBURG ROTTERDAMS KAMER ORKEST o.l.v. Conrad van Alphen ROMANTIEK Een verrassend programma vol romantiek. Bijzonder is de bewerking voor strijkers en uitgebreid slagwerk van Schedrin van de overbekende Carmensuite van Bizet Sint Baafskerk, Sint Bavostraat 5 Aardenburg 20.00 uur 1 ste rang 20,- 2de rang €15,- jongeren t/m 23 iaar 65+/CJP 17,50 65+/CJP 12,50 7,50 KAARTEN: (0117) 45 27 55 WWW.FESTIVALVANZEEL/WSEHVLAANDEREN NL The Punanas verzorgen titelsong van nieuwe speelfilm Erik de Bruyn. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Het Zeeuwse mu zieklabel Avalanche Music brengt de soundtrack uit van de speelfilm Nadine van de eveneens Zeeuwse regisseur Erik de Bruyn. De film gaat morgen in première tijdens het Nederlands Filmfestival in Utrecht. Avalanche Music is opgericht door Nuff Said-drummer Willy Berre- voets en Jeremy Latumeten. Nuff Said had ook al een belangrijk aan deel in de vorige grote film van Erik de Bruyn, Wilde mossels. In Nadine zijn twee nummers van de band te horen: Boom en Meet you there. Met een aantal muziekvrien- den waren Berrevoets en Latume ten ook verantwoordelijk voor de titelsong van de film: About you. De groep noemt zich inmiddels The Punanas en bestaat verder uit drummer Peter van Liere van The Old Firm, bassist Marc Verboven van El Combo en gitarist Reinold lansen van Pillars. Berrevoets zingt het nummer, Latumeten speelt gi taar. „We jammen wel eens wat met elkaar en zo is About you ont staan", zegt Latumeten. „We heb ben het nummer opgestuurd en Erik de Bruyn heeft het eruit ge pikt als titelsong." The Punanas zijn inmiddels een se rieuze band geworden, die soulach- tige muziek maakt in de traditie van bijvoorbeeld Marvin Gaye. De stijl verschilt daarmee compleet van de bands waar de leden door gaans in spelen. About you verschijnt eind oktober, als Nadine in de bioscopen gaat draaien, ook op single. Medio vol gende maand nemen The Punanas een videoclip op. Het is de bedoe ling om ook optredens te gaan doen. De complete soundtrack van de film komt eveneens eind volgende maand uit. Daarop staat ook de muziek die David van der Heijden heeft gecomponeerd. Nadine, een mix van drama en roadmovie, gaat over een vrouw die in een opwelling een baby kid napt. Een bijzonder element in de film is dat de hoofdrol door drie actrices wordt gespeeld: Monic Hendrickx, Halina Reijn en Sanne- ke Bos. Jakko van der Heijden (links) en Douwe Eisenga, hier in de nieuwe foyer van de Concertzaal, vormen de zakelijke en artistieke leiding. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72