'Eigenlijk een klus voor de gemeente' Fliplandse varkensboer verdacht airco-garage.nl BOSCH A LT E N A meubelen: LeoluxPastoeInterlübkeMontis VAN DER SLOOT Officier heeft geen medelijden met drugsdealer B Sandra van de Linde en dochter Anouk bij één van de twee bladkorven. „Ik zie mezelf hier niet de hele straat vegen." foto Willem Mieras Omwonenden denken verschillend over proef met bladkorven Rilland. door Luc Oggel RILLAND - De vijf flink uit de klui ten gewassen bomen in De Veste in Rilland zitten nog redelijk goed in het blad. Maar over niet al te lange tijd zullen de bladeren als een tapijt op de weg liggen. Ge volg: verstopte rioolkolken en kans op val- en slippartijen. Reden voor de gemeente Reimers- waal om twee grote bladkorven in de straat te plaatsen. Wie die mo gen vullen? De bewoners zelf, want de groenploeg kan niet over al tegelijk zijn, luidt de verklaring. De manden zijn begin deze week bij wijze van proef neergezet in de straat tussen de Hoofdweg en de Adriaan Butijnweg. Aan De Veste staan geen huizen, maar eigenlijk voornamelijk garageboxen. De kor ven staan een meter of twintig uit elkaar, onder de bomen. In beiden ligt een bodempje verdorde blade ren, maar of die er bewust zijn in gegooid of er toevallig zijn inge- dwarreld valt niet te zeggen. Peer Somers komt net aangereden vanaf zijn werk. Hij vindt de kor ven wel een goed idee. „Ik ga er wel gebruik van maken, het ligt bij mij altijd helemaal vol met blade ren", zegt hij, wijzend naar zijn woning op de T-splitsing. „Nu kan ik ze ergens kwijt." Sandra van de Linde, die op de hoek De Veste/Adriaan Butijnweg woont, is minder enthousiast. „Het is eigenlijk een klus voor de gemeente. Ie kunt niet verwachten 'Het ligt bij mij altijd helemaal vol met bladeren, nu kan ik ze ergens kwijt' dat de bewoners dat allemaal gaan opruimen, vind ik. Ik zie mezelf hier niet de hele straat vegen, dat zie ik niet zo zitten na mijn werk." Volgens haar veroorzaken de bo men veel overlast. „We hebben al eens bij de gemeente gevraagd of ze er niet uit kunnen of flink kun nen worden gekortwiekt. Dat doen ze niet. Maar van mij mogen ze weg." Een andere bewoonster van de Bu tijnweg denkt ook niet mensen veel zin hebben om aan het eind van de dag bladeren te ruimen. Zelf woont ze niet direct in de buurt van de bomen. „Ik heb er niet zo veel last van." De groenploeg Rilland zal de kor ven regelmatig legen. De manden blijven staan totdat de bomen kaal zijn. Uit een evaluatie moet blij ken of de proef volgend jaar in an dere kernen wordt herhaald. PZC Vrijdag 28 september 2007 2 7 SCHOENMOOt Lange Delft 48, Middelburg Dagactiviteitencentrum houdt open huis GOES - Emergis Vriendendienst en dagactiviteitencentrum 't Trefpunt houden in het kader van Oranje Fonds Ontmoetingsweekend zater dag open huis. 't Trefpunt aan het Johannaplantsoen 2 in Goes is geo pend van 10.30 uur tot 15.30 uur. Belangstellenden kunnen in Ter- neuzen, Roerstraat 2, een kijkje ne- ment van 10.00 uur tot 16.00 uur. Gospelkoor Clarity viert tienjarig bestaan SINT-MAARTENSDIJK - Het Thoolse gospelkoor Clarity viert het tienja rig bestaan met een concert. Op za terdag 6 oktober zingt het koor on der leiding van Mario Riedijk. Het concert vindt plaats in de kerk van de hervormde gemeente Reho- both in Sint Maartensdijk. Het concert is gratis toegankelijk en begint om 19.30 uur. Bij bromfietscontroles Goes 29 bekeuringen GOES - Op vier plekken in Goes en Kloetinge heeft de politie gisteren bromfietscontroles uitgevoerd. In totaal zijn ruim honderd bromfiet sen gecontroleerd. De politie deel de 29 bekeuringen uit, waarvan de meeste - acht stuks - voor een te groot vermogen. In vijf gevallen bleek de verlichting niet te deugen en vier keer werd de geluidsnorm overschreden. sm INTERIEUR iS_l DESIGN 1 'dclvj^ü aan huis SCHELDESTRAAT 25- T E L 0 1 1 8 29 VLISSINGEN - 4 1 3 4 7 6 Justitie waarschuwt voor volksgezondheid na vleeszwendel. door Jan Reijnders MIDDELBURG - Justitie verdenkt een varkensboer uit Sint Philips- land en zijn bedrijfsleider uit Til burg ervan afgekeurd vlees aan sla gers te hebben aangeboden. Hoe wel bij Justitie geen ziektegevallen bekend zijn, waarschuwt officier van justitie I. Koopmans wel voor 'de grote risico's van afgekeurd vlees'. „In ons land worden jaar lijks 20.000 voedselvergiftigingen gemeld. We zijn vreselijk op onze hoede voor de MRSA-bacterie, voor BSE en de ziekte van Creutz- feldt-Jacob. Het mag dan zo zijn dat van dit afgekeurde vlees geen ziektegevallen aan ons gemeld zijn, dat zegt nog niets over de toe- Kringloopwinkel Tholen zet deur open THOLEN - De kringloopwinkel in Tholen opent zaterdag weer haar deuren van 09.30 uur tot 15.30 uur. Tot 12.00 uur kan men terecht voor tweedehands winterkleding voor baby's, kinderen en dames. De kringloopgoederen worden te koop aangeboden in de hal van de Timpa, Wattstraat 1 in Tholen. komst. Consumenten zijn blootge steld aan gezondheidsrisico's. De incubatietijd van een ziekte als Creutzfeldt-Iacob is erg lang." Justitie vermoedt dat slachtafval, waaronder ingewanden en var kensoren, is verwerkt in levens middelen. Ook verdenkt het Open baar Ministerie de Zeeuwse var kenshouder ervan dat hij op zijn slachterij in het Limburgse Meerse- lo tien kadavers en 42 karkassen Technologie voor het leven van varkens niet aangeboden heeft voor destructie, terwijl ze daar wel voor bestemd waren. „Er zijn zelfs afgekeurde varkens uit het destruc- tiehok weggehaald", aldus de offi cier. Het vlees zou voornamelijk bij Limburgse consumenten te rechtgekomen zijn. De vergunning van de slachterij is ingetrokken. De verdachten mogen het proces in januari in vrijheid afwachten. MIDDELBURG - Nog een laatste kans, vroeg raadsman M. Kalle gis teren voor zijn cliënt. Wat hem be treft krijgt een inwoner (39) van Bruinisse geen extra celstraf meer, hoewel de man wel vanaf eind 2004 harddrugs dealde en ook nog een schietpen in zijn bezit had. Officier van justitie I. Zondervan had weinig mededogen met de ver dachte. Volgens de officier heeft hij direct bijgedragen aan de drugs problemen op met name Flakkee door er speed en in mindere mate cocaïne te verkopen. De man zei zelf eind 2004 met zijn handel te zijn begonnen om zijn schulden af te betalen. Zonder van kondigde aan dat het OM alle gemaakte winst bij de drugshan del gaat terugvorderen. Ze eiste bo vendien enkele jaren celstraf De rechtbank doet woensdag 10 ok- tober uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63