Al veel lijnen naar Afrika Pill la nd velkom Vier locaties brede school Kapelle Fashion Event pakt uit 't Mereltjë Vrachtwagenchauffeurs die weg niet weten, geven meeste overlast Rilland Pilland? 1 1 26 Vrijdag 28 september 2007 PZC B Beslissing over scholenproject moet nog vallen. door Harmen van der Werf KAPELLE - Vier locaties zijn in beeld voor een brede school in Ka pelle: het oude veilingterrein bij het NS-station Kapelle-Biezelinge, de Vroonlandseweg ten noorden van het parkeerterrein van sport complex Groene Woud, de Goes- sestraatweg en de uitbreidingswijk Zuidhoek. Alleen de grond in de Zuidhoek is in eigendom van de gemeente Ka pelle. Het oude veilingterrein is in handen van projectontwikkelaar Apron, die er het liefst woningen en appartementen wil bouwen. Op de andere twee locaties, aan de Vroonlandseweg en Goessestraat- weg, zijn nog boomgaarden. Om te voorkomen dat ontwikkelaars met die gronden aan de haal gaan, heeft de gemeente Kapelle daarop onlangs het recht van eerste koop gevestigd. Met dit besluit loopt het Kapelse college van B en W enigszins voor de muziek uit. De vraag of er in Kapelle een brede school moet ko men en in welke vorm, moet eerst nog worden beantwoord door de gemeenteraad. In oktober wordt daarover gepraat. Christelijke basis- De vier mogelijkheden Vingino Salty Dog Noppies Barbara Farber Esprit Name-it etc. kinderboetiek Dorpsstraat 60 - Heinkenszand I Goes wijst bouw kerk op De Poel nogmaals af goes - De evangelische gemeente Rafaël krijgt andermaal geen toe stemming van de gemeente om een kerk te bouwen of een pand te betrekken op één van de bedrijven terreinen in De Poel. Volgens het college staat het be stemmingsplan dat niet toe. Het snel groeiende Rafaël (330 leden) deed in 2004 eenzelfde verzoek. De gemeente komt momenteel sa men in het Goese Lyceum. Jaarlijkse dagbedevaart dit jaar naar Banneux goes - De jaarlijkse dagbedevaart gaat dit jaar op zondag naar Ban neux. Het is de grootste bede vaartsplaats in België, gelegen in de Ardennen. De bus vertrekt vanuit Goes tus sen 06.00 uur en 07.00 uur. De bus rijdt om 16.30 uur terug. Kos ten bedragen 28 euro. Voor meer informatie: Familie de Smit, 0113-212048. Goessestraatweg 0 Vroonlandseweg KAPELLE n .,..,1 00 I© v I \o ■- J Oude veilingterrein fe ...i.,,.....,. .AULW umWJ' Uitbreidingswijk Zuidhoek school 't Honk, openbare basis school De Moolhoek, de kinderop vang en bibliotheek zouden in elk geval een plek in de schoof moe ten krijgen. Wethouder J. Herselman (WD, ruimtelijke ordening) kan zich in denken dat in oktober ook over de locaties wordt gesproken. Het colle ge van B en W heeft grote moeite met scholenbouw op het centraal gelegen oude veilingterrein, omdat eigenaar Apron een grote uitkoop- |"W Of Kapelle een brede school krijgt, is nog de vraag. In oktober wordt daarover gesproken. Basis scholen willen wel en kiezen voor oude veilingterrein. PZC Willem Adriaansens som vraagt. A. van Hoepen en N. Flipse, directeuren van respectieve lijk 't Honk en De Moolhoek, heb ben een duidelijke voorkeur voor de oude veiling vanwege de goede ligging. „Maar het mag niet zo zijn dat de uitkoopsom voor Apron ten koste gaat van de scholen bouw," stelt Flipse. De Zuidhoek is voor Flipse en Van Hoepen uitgesloten, omdat die wijk vanuit Kapelle aan de 'ver keerde' kant van het spoor ligt. Van Hoepen heeft na de oude vei ling een tweede voorkeur voor de Goessestraatweg en Flipse voor de Vroonlandseweg. De Moolhoek zit daar al vlakbij en sportvoorzienin- gen zijn er om de hoek. Sylvana Simons en Edsilia Rombley ook van de partij in Goes. goes - Het Fashion Event, van avond in de Zeelandhallen in Goes, belooft een groot spektakel te worden. „We schijnen drie keer zoveel elektriciteit te gebruiken als )an Smit toen hij optrad in de Zee landhallen", zegt mede-organisa tor Raimond van Soest. De breinen achter het beauty- en mode-evenement - naast Van Soest Goesenaar Tom de Koning - pakken voor de derde editie uit met een enorme hoeveelheid licht en geluid. Ze hebben bovendien een aantal BN'ers weten te strikken, onder wie zangeres Edsilia Rombley (die optreedt), de Missen Nederland 2005 en 2006 en presentatrice/ont werpster Sylvana Simons. Het evenement van vanavond be vat een prijsvraag, waarbij de win naar bezoek aan huis krijgt van Simons om door haar een jurk te laten ontwerpen. Fashion Event Goes is het laatste in een reeks van drie. Eerder deze maand waren er al 'Events' in Ter- neuzen en Middelburg. Het spektakel begint vanavond om 18.30 uur. Er zijn nog kaarten te koop a 21,50, inclusief programma boekje, hapje en drankje. www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 Bewoners willen entree 's-Gravenpolder niet al te veel veranderen. door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - De Goesse straatweg in 's-Gravenpolder, de entree van het dorp uit de richting Goes, moet ongeveer blijven zoals die er nu bij ligt. Alleen aan het vrachtverkeer dat denkt via 's-Gra venpolder naar de uienbedrijven Top en Kesselaar te kunnen rijden, moet zeker iets gebeuren. Met weg wijzers naar die bedrijven op de hoofdweg langs 's-Gravenpolder. J. Uitterhoeve, hoofd afdeling woon omgeving bij de gemeente Borsele, kreeg gisteravond deze boodschap pen mee op een eerste inspraak avond met bewoners van de Goes sestraatweg en leden van de dorps raad 's-Gravenpolder. Uitterhoeve was met een ander idee naar het dorpshuis van 's-Gra venpolder gekomen. Om aan te ge- Ideeën en contacten genoeg voor projecten in feestjaar Goes. door Frank Balkenende goes - Goes heeft in de aanloop naar het Afrikajaar in 2009 genoeg keuze om aan te haken bij bestaan de (onderwijs)projecten. De ge meente streeft ernaar schoolpak- ketten en uitwisselingsprojecten tot stand te brengen. Deze week bleek tijdens een ideeënavond in het stadskantoor dat er al veel lij nen naar Afrika lopen. Zo vertrekken Eva Barrettapiana en Elke Alssema (beiden 18 jaar en woonachtig in Goes) binnen kort met tien andere leerlingen van ROC Zeeland naar een Ethio- pisch dorp. „We willen er lesgeven in onder meer verzorging, hygiëne en sport. We zijn na terugkomst verplicht minimaal 150 mensen te informeren over ons bezoek." Met hun ervaringen kunnen ze moge lijk lespakketten voor Goese scho len maken. Of aan aansluiten bij het Afrika- Zeeland-project van de Hoge school Zeeland, ROC Zeeland, pro vincie, Oxfam Novib en het Cen trum voor Interntionale samen werking (COS). Pascal Elegeer van Cos Zeeland: „Gezondheids zorg, onderwijs en werk, daar ligt de nadruk op. Bovendien richt het project zich sterk op Ethiopië." De Goese Mixed Hockey Club was afgelopen zomer voor de twee de keer te gast bij een partnerclub in Zuid-Afrika. Genoeg kansen om een nieuwe ontmoeting op touw te zetten. Muriel van Maanen: „We hebben veel gezien en veel geleerd. Vooral het bezoek aan een township was indrukwek kend." Dat bracht woensdagavond ie mand in de zaal op het idee 'om een township na te bouwen, bij voorbeeld op bedrijventerrein Klein Frankrijk'. „Dan kunnen mensen ervaren hoe het is om in een sloppenwijk te moeten wo nen." Dat zou een spekkie voor het bek- kie zijn van Dwayn Akuoko Mac lean, de kinderburgemeester van Goes. Zijn vader stamt uit Ghana. Dwayn droomt van een Afrikaan se markt in hartje Goes. Middelburger Joop Kroon zou graag zijn Stichting Benekrom aan het Goese Afrikajaar koppelen. Hij is 'koning van de toekomst' - de Nana - in een dorpje in Noord-Ghana. Via zijn stichting heeft hij er een kleuterschooltje en een nieuwe pomp gebouwd. Dank zij een studiefonds gaat voor het eerst een jongen uit het dorp naar de universiteit. 'Dan kunnen mensen ervaren hoe het is in een sloppenwijk te wonen' Een groep studenten van de Roos evelt Academy wil ook mee draaien in de Goese Affika-molen. Doel is in 2008 sociaal-antropo- sisch onderzoek te doen in Nami bië. Ook een stukje culturele sa menwerking zit in het program ma. Het geld is nog een probleem. Student Adiel Vader: „Er is 20.000 euro nodig en nog maar nul euro in kas. Het zou echter mooi zijn als we in 2009 een sym posium in Goes zouden kunnen houden. Regisseur Koen Schyvens van het openluchtspektakel in 2009, dat voorlopig de werktitel 'De achtste stroom' draagt, heeft contacten in diverse Afrikaanse landen. Directeur Willem Smit van de Zeeuwse Muziekschool vindt dat er op zijn minst een uitwisseling van docenten en studenten mu ziek en dans moet komen. „Het zou mooi zijn als we een stage plek kunnen scheppen voor een Afrikaan. Nog mooier als er een Zeeuwse brede uitwisseling ont staat." ven dat de Goessestraatweg een weg in een dorp is, zou hij 't liefst de fietspaden eraf halen en fietsers op de hoofdrijbaan brengen. Auto mobilisten kunnen dan niet meer zo snel rijden. Voor de veiligheid van de fietsers zouden aan weers zijden van de weg rode fietsstro ken moeten komen. Bewoners en en dorpsraadleden reageerden afwijzend. Zij willen de fietspaden houden, omdat dit volgens hen veiliger is en beter voor de doorstroming van het au toverkeer, Wegversmallingen moe ten de automobilisten afremmen. De Goessestraatweg heeft wel een opfrisbeurt nodig, vond iedereen, maar hét probleem is vrachtver keer dat via het dorp naar de uien- bedrijven bij 's-Gravenpolder wil. De oplossing is wegwijzers aan de hoofdweg. De provincie wil daar niet aan, aldus Uitterhoeve. De herinrichting van de Goessest raatweg is de eerste helft van 2008 gepland. r£|M£RSWA/ RILLAND - Wat zou de lolbroek die hiervoor verantwoordelijk is nu willen zeggen? Dat inwoners van Rilland massaal aan de XTC zijn? Of erg ziekelijk? Of is het werk gewoon nog niet af? foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62