PZC Lpg-tanks blokkeren woningbouw Afmeerverbod in Sint-Annaland 25 36 Wonen op de Kasteelberg ■~4< Wm ariPÜP w Steunpunt voor thuiszorg gered Vervoer Scholieren met fluorescerend hesje goed zichtbaar Kabeljauwstand in Noordzee lijkt zich te herstellen Vrijdag 28 september 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Deel plan voor kavel Van Strien in Goes ligt binnen risicozone. door Frank Balkenende GOES - De bouw van appartemen ten en woningen op de plek van autobedrijf Van Strien aan de Goe- se Van der Spiegelstraat hangt aan een zijden draadje. Een deel van de nieuwbouw is gepland in de ri sicocirkel van de lpg-tanks van het Shell-station aan de overzijde van de straat. Daarmee zouden de be woners te veel risico lopen bij een ontploffing. Op dit moment geldt de regel dat binnen een straal van 150 meter van het vulpunt van de lpg-tanks geen nieuwbouw mag komen. Het Goese college van burgemees ter en wethouders is niet van plan de risicozone te verkleinen om het plan van makelaar/ projectontwik kelaar Faasse Fermont mogelijk te maken. „We hebben de Veilig heidsregio om advies gevraagd en ook die komt tot de conclusie dat het niet verantwoord is van de re gels af te wijken", zegt wethouder M. Dieleman (CDA, ruimtelijke or dening). Van Strien (VW/Audi-dealer) ver trok begin dit jaar naar Car Villa- ge, het dealerverzamelgebouw aan snelweg A58. Sindsdien staat de showroom aan de Van der Spiegel straat grotendeels leeg. Het pand is eigendom van Van Strien. Projectontwikkelaar Faasse Fermont heeft er een woning bouwplan voor ontwikkeld. Dat behelst de bouw van zestig appar tementen en acht woningen. Daar in Woningbouw op de kavel van Van Strien in Goes wordt een probleem, omdat een deel van het plan te dicht bij lpg-tanks ligt. voor moet wel het bedrijfspand worden gesloopt. De gemeente Goes stemt op zich in met woningbouw. Dat past in het streven om te herbouwen bin nen de bebouwde kom. De risicocirkel van de lpg-tanks van Shell-station De Baar gooit roet in het eten. Of het bouwplan moet worden aangepast óf Van Strien moet zaken doen met de overbuurman om de lpg-tanks iets te verplaatsen. Bij Van Strien was gisteren niemand beschikbaar voor een toeliching. Overigens komt het probleem niet uit de lucht vallen. Begin dit jaar beoordeelde de provincie het be stemmingsplan Goes Binnen stad-Zuid. Daarbij keek ze nog eens kritisch naar de lpg-tanks. Volgens de provincie liggen die nu nog op veilige afstand van wonin gen, maar als op de kavel van Van Strien wordt gebouwd, verandert het plaatje. Begin dit jaar was al be kend dat het woningbouwplan van Faasse Fermont gedeeltelijk binnen de risicozone valt. De lpg-tanks liggen onder de grond en leveren op zichzelf wei nig gevaar op. Omdat lpg licht ont vlambaar is, vormt het vullen van de tanks wel een risico. s-HEER ARENDSKERKE - Het dorp 's-Heer Arends- kerke heeft lang moeten wachten op nieuwbouw, maar nu komt het ervan. Gisteren werd symbo lisch de eerste paal geslagen voor het plan Kas teelberg. Het ligt aan de zuidoostrand van het dorp, tegen het Poelbos aan. Veel overleg was no dig om er te kunnen bouwen, omdat het gebied landschappelijke waardevol is. Om die reden is een vliedberg in het plan geïntegreerd. De 22 koopwoningen van Projectontwikkeling Zeeland zijn allemaal verkocht. Verder zijn er vijf vrije ka vels en vijf sociale koophuizen, foto Willem Mieras Stuk damwand zo slecht dat schade aan schepen dreigt. door Harmen van der Werf SINT-ANNALAND - Een stuk dam wand in de haven van Sint-Anna land verkeert in zo'n slechte staat dat de gemeente Tholen gisteren ter plaatse een afmeerverbod heeft afgekondigd. Voor het nieuwe wa tersportseizoen april 2008 begint, wil Tholen de stalen damwand ge stabiliseerd hebben, zodat er weer schepen kunnen afmeren. Parkeren op het havenplateau bij de damwand is sinds augustus al verboden. Onderzoek had uitgewe zen dat de damwand over een leng te van 265 meter instabiel is. Dat was een zware tegenvaller. In 2003 was nog uit een studie gebleken dat de damwand niet eerder dan in 2016 vervangen zou moeten worden. Tholen besloot de damwand ver der te laten onderzoeken. Wethou der C. van Dis (CDA) maakte giste ren de weinig vrolijk stemmende resultaten bekend. Uit nieuwe be rekeningen blijkt dat ook gevaar bestaat voor schepen die bij de damwand liggen. De kans op scha de is niet groot, maar Tholen wil het zekere voor het onzekere ne- Een damwand aan de haven van Sint-Annaland is over een lengte van 265 meter instabiel. Tholen wil voor het waterseizoen 2008 de situatie weer stabiel hebben. GOES - Omdat Kapelle, Borsele en Reimerswaal niet meebetalen, draait de gemeente Goes bijna in haar eentje op voor de kosten van het Steunpunt vrijwillige thuis zorg De Bevelanden. Mensen die door ziekte, ouder dom of beperkingen hulp nodig hebben, kunnen bij het steunpunt aankloppen. Dat regelt vervolgens een vrijwilliger die de aanvrager terzijde staat. Het steunpunt is ge vestigd aan de Naereboutstraat in Goes en heeft 140 vrijwilligers. Tachtig procent van de hulpvragen komt uit de gemeente Goes. Sinds de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) begin dit jaar zijn gemeen ten verantwoordelijk voor de fi nanciering van dit soort thuiszorg. Borsele en Reimerswaal gaven al in een vroeg stadium aan een ei gen koers te willen varen. Kapelle haakte onlangs af Het weg vallen van de toegezegde bijdrage van 9000 euro zou het aantal for matieplaatsen bij het steunpunt (2,8 fte) in gevaar brengen. Goes en Noord-Beveland staan nu al leen voor de kosten: ruim 130.00 euro. Daarvan betaalt Goes 115.000 euro. Het college heeft besloten om het gat bijna geheel te dichten. men. Twee sportvisboten en een duikvaartuig moesten weg. Door grond achter de damwand schuin af te graven, wil Tholen de druk op de constructie verminderen en de damwand stabiliseren. „Wie een beter idee heeft, is welkom", sprak Van Dis uitnodigend. De si tuatie moet voor april weer stabiel zijn. Op het havenplateau is over enkele jaren appartementenbouw gepland. Een definitieve oplossing voor de waterkering zal tot die tijd moeten wachten. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Die Zierikzeeënaar heeft een dui delijke mening over het open baar vervoer. Grote omwegen, te duur en altijd te laat. Nee, geef hem de auto maar. Woensdagavond snort hij na een avondje biljarten in Goes huis waarts. Jammer: Zeelandbrug af gesloten. Dat betekent omrijden via de Oosterscheldekering. Las tig: Op Schouwen is de N59 dicht. Dat betekent omrijden over de Delingsdijk. De volgende ochtend, op weg naar zijn werk, is hij nog pissig over deze zinloos gemaakte kilometers. Zo boos, dat hij het gaspedaal stevig in drukt. Sinds die lichtflits in zijn achteruitkijkspiegel vindt hij de bus ineens zo gek nog niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61