rit van melkboer Martin Open Monumentendag is populair airco-garage.nl 0 BOSCH VAN DER SLOOT V* ALT EN A, J advies aan huis meubelen Leolux Pastoe Interlübke Montis Koor oud-leden oefent voor jubileumviering S pzc Vrijdag 28 september 2007 27 Ontspanning door eenheid hersenhelften brouwershaven - Virginia Kilgore uit Zonnemaire houdt vanavond in activiteitencentrum Qint in Brouwershaven een lezing over Alphabiotics Alignment. Dat is een manier om, door behandeling of oefening, beide hersenhelften met elkaar in balans te brengen. Dat levert een ontspannen leven op. De lezing begint om 20.00 uur. Kinderen knutselen alvast voor dierendag zierikzee - Kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zie- rikzee kijkt woensdag alvast voor uit naar dierendag, dat een dag la ter plaatsvindt. Kinderen kunnen tussen 13.30 uur en 15.30 uur te recht voor een knutselmiddag. Le den betalen 2 euro, niet-leden 2,50 euro. Opgeven kan via 0111-417179. Dronken automobilist belandt in de sloot brouwershaven - in de nacht van woensdag op donderdag is een 40-jarige Duitse bestuurder van een bestelauto - via een paal - in een sloot beland bij de Schouwse- dijk bij Brouwershaven. De man bleef ongedeerd. Uit ademanalyse bleek dat hij 4,6 maal teveel had gedronken. Hij kreeg een pro ces-verbaal en zijn rijbewijs is inge vorderd. t SCHOENMODE Lange Delft 48, Middelburg www.altena-id.nl INTERIEUR! DESIGNj SCHELDESTRAAT 25-29 VLISSINGEN TEL 0118 - 413476 Burgerweeshuis in Zierikzee trekt de meeste bezoekers. door Esme Soesman zierikzee - Met 1200 bezoekers was het Burgerweeshuis in Zierik zee topattractie tijdens Open Mo numentendag op 8 september. Het evenement bracht op Schou- wen-Duiveland 11.734 mensen op de been. Vorig jaar stond de teller op 9355- In 2005 werden 7793 be zoekers geturfd. Of dat wijst op een grote groei onder belangstel lenden, is nog maar de vraag. De gemeente Schouwen-Duiveland ontleent de cijfers aan het aantal formulieren dat deelnemende mo numenten terugsturen. Van de 51 monumenten die dit jaar meede den, zijn er 35 formulieren terugge komen. Op dit moment is niet be- ZVU op zoek naar halfgevorderde bridger zierikzee - De Zeeuwse Volksuni versiteit zoekt nog deelnemers voor de cursus Brigde voor halfge- vorderden op maandagavond. Be langstellenden kunnen daarom maandag om 19.30 uur gratis een kijkje nemen in het MFC aan de De Huybertstraat in Zierikzee. Meer informatie via 0118-634800. kend hoe die verhouding voor gaande jaren lag. Populair waren dit jaar onder meer het Stadhuismuseum (1179 bezoekers), Maritiem Museum (1086), de Nieuwe Kerk (1011), Slot Haamstede (1040), de hervormde gemeente in Haamstede (607), het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerk (596) en de lohanneskerk in Nieuwerkerk (527). Wat het laatste monument betreft, bleek vooral Technologie voor het leven de eerste openstelling van de toren sinds twintig jaar publiek te trek ken. Ook extra activiteiten, zoals het klarinetconcert in het Waters noodmuseum, doen - zo blijkt uit de reacties - het goed. In tegenstelling tot voorgaande ja ren werd dit keer niet afgesloten met een evaluatiebijeenkomst. De gemeente heeft daartoe besloten in verband met de geringe belang stelling voor zo'n bijeenkomst. nieuwerkerk - Christelijk kinder koor Jedaja uit Nieuwerkerk viert feest. Het gezelschap bestaat tien jaar en houdt daarom op 3 novem ber een jubileumavond in de Nieu we Kerk in Zierikzee. Naast de huidige zangers en gasten van kinderkoor Hosanna uit Dord recht komt een gelegenheidskoor van oud-leden in actie. Die repete ren de komende drie woensdagen in het verenigingsgebouw Salem. Op 31 oktober volgt een generale repetitie. Wie ooit meezong met Jedaja en daar opnieuw zin in heeft, kan zich met een e-mail melden aan jedaja@filternet.nl. Wel moeten minstens drie van de vier repeti ties worden bezocht. Voor ledaja, waarin kinderen van zes tot vijftien jaar zingen, staan dit jaar ook nog een kerstconcert en optredens in verzorgingshuizen op het programma. Martin de Jonge stopt met de winkelwagen en wordt vrachtwagenchauffeur. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57