PZC Raad pleit voor meer kassen Advocaat bepleit clementie voor Bruse dealer W Jöi m SI WTm m M ■ÜNi fi"' SCHOUWEN-DUIVELAND 25 36 Bruse jeugdbrandweer staat in finale Nederlands kampioenschap Axe Blues zoekt Vlinder weer op Vervoer WtiÊÊ Scholieren met fluorescerend hesje goed zichtbaar Kabeljauwstand in Noordzee lijkt zich te herstellen Vrijdag 28 september 2007 Tip? redzzee@pzc.nl SINT PHILIPSLAND - Acht man van de Bruinisser jeugdbrand weer oefenden gisteravond voor het laatst voor hun deelname aan de finale van het landelijk kampioenschap hoge druk. Cis- teravond werd een brand in een bankgebouw aan de School straat in Sint Philipsland geoefend. Morgen vertrekken de Bruënaren naar Zwolle voor de eindstrijd. Het is voor het eerst dat dit team kans maakt op de titel. Gezien de prestaties in de voorrondes is deze groep aspiranten een serieuze kans hebber. Vorig jaar werd dit landskampioenschap gewonnen door de jeugdgroep van Westerschouwen. Deze groep staat nu in de finale in de klasse lage druk. Zij zullen zich op 6 okto ber in Hoorn moeten bewijzen. foto Marijke Folkertsma Motie voor aanscherpen beleidsplan haalt een ruime meerderheid. door Piet Kieemans zierikzee - Ga om tafel met de pro vincie en doe er alles aan om groen licht te krijgen voor uitbrei ding van de bestaande glastuin bouwbedrijven op Schouwen-Dui- veland. Die opdracht kreeg het Schouwse college gisterenavond middels een motie mee van een ruime raadsmeerderheid. Het was de uitkomst van een uitge breide discussie over het gemeente lijke beleidsplan Buitengebied in Beweging. Een plan waarin de ge meente de grenzen van wat de pro vincie toelaat voor wat betreft de ruimte in het buitengebied op zoekt en waarin - binnen bepaal de grenzen - soepelheid en ruimte sleutelwoorden zijn. Een plan dat verantwoordelijk wethouder R. van der Wekken complimenten opleverde. Maar ook de roep om het voorgenomen beleid op een paar punten nog wat aan te scher pen. Met als één van de belangrijk ste aandachtspunten de glastuin bouw. Hoe mooi het plan ook is, Buiten gebied in Beweging biedt naar de zin van LSD en WD onvoldoende mogelijkheden voor uitbreiding van glastuinbouw. Een slechte zaak vinden genoemde fracties, want uitbreiding van glastuin bouw betekent een economische impuls voor het eiland. De bedrijfs tak is belangrijk voor de werkgele genheid. Maar willen de Schou- wen-Duivelandse glastuinders het hoofd boven water kunnen hou den, dan zullen ze moeten uitbrei den, betogen LSD en WD in de motie. Die motie kon rekenen op brede steun. WD, LSD, CDA, GroenLinks, SGP en CU stemden voor. De PvdA bleek verdeeld. PvdA'er F. Fonteijne stemde als enige van zijn fractie voor de mo- 1^ De meerderheid van de gemeen- teraad van Schouwen-Duiveland is voorstander van uitbreiding van bestaande glastuinbouwbe drijven op het eiland. tie. De fractie Alert! bleek mordi cus tegen. „Wij zijn absoluut tegen ongeremde uitbreiding van glas tuinbouw. Wij willen geen filiaal van het Westland worden", stelde J. Hoeijmakers. De motie was niet de enige 'aan vulling' op het beleidsplan. Een ruime meerderheid schaarde zich achter vier amendementen. Het geen onder meer inhoudt dat bij landschappelijke inpassing van be drijven voornamelijk gebiedseigen beplanting wordt gebruikt. Ook dient park Den Osse landschappe lijk ingepast te worden en mi ni-campings hoeven niet meer dan één hectare - was twee - te hebben om uit te mogen breiden van 15 naar 25 standplaatsen. Officier van justitie eist drie jaar cel waarvan één voorwaardelijk. door Emile Calon middelburg - Nog een laatste kans, vroeg raadsman M. Kalle gis teren voor zijn cliënt. Wat hem be treft krijgt een inwoner (39) van Bruinisse geen extra celstraf meer, hoewel de man wel vanaf eind 2004 harddrugs dealde en ook nog een schietpen in zijn bezit had. De man heeft volgens de advocaat wel zijn lesje geleerd. Als hij een lange re celstraf krijgt, raakt hij alles kwijt, waarschuwde de advocaat. Officier J. Zondervan had weinig mededogen met de verdachte. Vol gens de officier heeft hij direct bij gedragen aan de drugsproblemen op met name Flakkee door vooral speed en in mindere mate cocaïne aan inwoners van die regio te ver kopen. De man zei zelf eind 2004 met zijn handel te zijn begonnen om zijn schulden af te betalen. Als ge volg van een faillissement, veroor zaakt door een zakenpartner, zat hij met een schuld van 150.000 eu ro. In enkele jaren tijd wist hij die schuld terug te brengen tot zo'n 22 mille. Hij moet er echter rekening mee houden dat het Openbaar Ministe rie, na een veroordeling, hem con fronteert met een nieuwe schuld die hij weer moet aflossen. Zonder van kondigde namelijk aan dat het OM alle gemaakte winst bij de drugshandel gaat terugvorderen. De officier hield de rechtbank voor dat de man feitelijk een cel straf van vijf tot zes jaar verdient. Zo veel wilde hij echter niet eisen. Maar een celstraf van enkele jaren is volgens Zondervan absoluut op z'n plaats. LVJ De rechtbank doet woensdag 10 ok- tober uitspraak. zierikzee - Het is een traditie van de betere soon. De uit Düsseldorf afkomstige muzikant Axe Blues treedt donderdag 4 oktober op in café De Vlinder in Zierikzee. De Duitser meldt zich sinds jaar en dag rond de herfstvakantie in de kroeg aan de Nieuwe Bogerdstraat om de sterren van de hemel te spe len. Tot genoegen van een schare trouwe fans. Het concert in De Vlinder begint om 21.00 uur. ZEEUWSE Tip? redactie@pzcnl Die Zierikzeeënaar heeft een dui delijke mening over het open baar vervoer. Grote omwegen, te duur en altijd te laat. Nee, geef hem de auto maar. Woensdagavond snort hij na een avondje biljarten in Goes huis waarts. jammer: Zeelandbrug af gesloten. Dat betekent omrijden via de Oosterscheldekering. Las tig: Op Schouwen is de N59 dicht. Dat betekent omrijden over de Delingsdijk. De volgende ochtend, op weg naar zijn werk, is hij nog pissig over deze zinloos gemaakte kilometers. Zo boos, dat hij het gaspedaal stevig in drukt. Sinds die lichtflits in zijn achteruitkijkspiegel vindt hij de bus ineens zo gek nog niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55