al een dagje les in het Engels BOSCH airco-garage.nl Beurs met speelgoed en kleding Fanfare luistert kerkdienst op Zorgen CDA om versoberen N61 Botteldagen bij rozenkwekerij Nieuw binnen: Kiekeboe collectie Z PZC Vrijdag 28 september 2007 1 27 Marthe de Knijff (links) en Loes Dellaert geven les in het Engels over Halloween op basisschool Het Kompas in Hoek. foto's Wim Kooyman „In Zeeland, c.q. Terneuzen is er veel belangstelling voor leerlingen met een goede talenkennis," zegt coördinator tweetalig (bilingual) vwo Margreet de Boer van het ZSC. En ze wijst op de internatio nale betrekkingen van havens en industrie in de streek. De leraren van het ZSC (behalve uiteraard de docent Engels) heb ben extra trainingen moeten door- Technologie voor het leven AARDENBURG - De Koninklijke Mu- zieksociëteit Aardenburgsche Fan faren luistert zondag de gebeds dienst in de rooms-katholieke kerk op. De dienst begint om 10.00 uur. De teksten van de liturgiegroep zijn speciaal toegesneden op het thema 'Er zit muziek in'. Na afloop van de dienst geeft het koninklijke muziekgezelschap van af 11.15 uur ook nog een ape ritief-concert. Dat concert zal on geveer een uur duren, waarna er een aperitief kan worden gedron ken. lopen. In Nederland en Engeland hebben ze zogenaamde Cam- bridge-certificaten gehaald en ze kunnen nu hun lessen op het ver eiste niveau in het Engels geven. Zover zijn de Hoekse scholiertjes natuurlijk nog niet. De les wordt speels afgesloten met het knippen en plakken van papieren 'spiders', spinnen die door Dieleman netjes achterin het klaslokaal worden op gehangen. Omdat ze zo goed heb ben meegewerkt, krijgen de jon gens en meisjes tot slot allemaal een paar Engelse dropjes. Kennelijk hadden de jonge docen ten niet gerekend op de vraag hoe die dan in het Engels heten,moet Marthe het antwoord schuldig blij ven. Het is liquorice allsorts, voor wie het wil weten, maar je kunt het haar niet kwalijk nemen. En gelsen eten immers nauwelijks drop, in tegenstelling tot Nederlan ders. En bovendien stelt Marthe te genover die onvolkomenheid een groot tekentalent. „We gaan nu weg", kondigen ze aan en de Kompassers reageren met een teleurgesteld 'ooooh...'. Maar de les eindigt precies op tijd en klaar is Kees. Eh... ready is Ca se. Helft opbrengst gaat naar speeltuin Oranjekwartier. TERNEUZEN - De stichting Kinder- kleding- en speelgoedbeurs Ter- neuzen houdt zaterdag de 47ste halfjaarlijkse beurs in het Zelden- rust-Steelantcollege. De verkoop begint om 10.30 uur en duurt tot twaalf uur. Mensen die winterkle- ding en speelgoed te koop willen aanbieden, kunnen dit de avond tevoren tussen zeven en negen uur doen in de school. Dit keer gaat de helft van de opbrengst naar speeltuin Oranjekwartier in Terneuzen. Dit voorjaar bracht de beurs 1400 euro op. Voor dat geld wordt een oude loopton in de tuin omgebouwd tot speelhuis. De stichting mikt zaterdag op eenzelf de bedrag. De stichting Kinderkle ding- en speelgoedbeurs, die met vijftien vrijwilligers werkt, betaalt de helft van de opbrengst terug aan de aanbieders van kleding of speelgoed. De andere helft gaat naar een goed doel. door Frank van Cooten SLUIS - Het CDA in de gemeente Sluis maakt zich grote zorgen over de dreigende versobering van de werkzaamheden aan de rijksweg N61 tussen Hoek en Schoondijke. „We hebben het gevoel dat de N61 helemaal wordt uitgekleed", aldus fractievoorzitter Lia Flikweert. Op Prinsjesdag werd bekend dat het nog jaren duurt voordat de nieuwe N61, een vierbaansweg, klaar is. Zoals het er nu naar uit ziet, zal de weg in 2012 klaar zijn. Dat zou oorspronkelijk veel eerder zijn. Daarnaast is in opdracht van minister Eurlings een mogelijke versobering onderzocht. De con clusie daarvan luidt dat de ont- werpkeuzes geen aanleiding geven tot grote versoberingen, maar dat neemt de bezorgdheid bij het CDA niet weg. Flikweert vraagt daarom aan het Sluise college te overleggen met provincie en Rijk om te bewerk stelligen dat er geen versoberingen worden aangebracht en zo snel mogelijk met de werkzaamheden wordt begonnen. „Wij zijn nu al zo veel jaren verder en we staan nog bijna even ver." IJZENDIJKE - Bij Rozenkwekerij De Bierkreek aan de Zevenhofsteden- straat in IJzendijke worden zater dag 6 en zondag 7 oktober de Ro- zenbotteldagen gehouden. Bloemschikken met rozenbottels staat op beide dagen centraal van to.oo tot t7.oo uur. Mensen die graag leren hoe je naast jam ook ijs, chutney, wijn of sherry van ro zenbottels maakt, kunnen dat dan te weten komen. Tijdens het week eind zijn ook bloeiende bottels te zien. Kindermode van baby tot tiener Kindermeubeltjes Accessoires voor de kinderkamer Cadeau-artikelen Piein 7, Zaamslag 0115-431013 Retour jeans Riverwoods Dirkje Another world Blue Seven Sia Openingstijden: dinsdag t/m donderdag 9,30-12.00,13,00-17.30 uur; vrijdag 9.30-12.00,13.00-20.00 uur; zaterdag 9.30-17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51