PZC Huiswerk Stampershoek moet over Reparatie onthoofde 'Musici' Verdachte ontkent seksueel misbruik van Terneuzens meisje 25 ZEEUWS-VLAANDEREN 36 Jubileumconcert voor gouden hervormd kerkcentrum Oostburg Scholieren met fluorescerend hesje goed zichtbaar Kabeljauwstand in Noordzee lijkt zich te herstellen Vrijdag 28 september 2007 _ZiPL redtern@pzc.nl Raad van State wacht op beter verhaal gemeente Sluis en provincie. door Frank van Cooten oostburg - De gemeente Sluis maakt nog steeds Jeans op uitbrei ding van bedrijventerrein Stam- pershoek-Noord in Oostburg, ook al zijn de huidige plannen afge keurd door de Raad van State. „Als de gemeente en de provincie met een beter verhaal komen, is het zeker niet uitgesloten dat de noordelijke uitbreiding er alsnog komt", lichtte een woordvoerster van de Raad van State uit Den Haag de uitspraak van deze week toe. Een aantal omwonenden ageert fel tegen de noordelijke uitbreiding. Ze vrezen overlast en verlies van natuurlijke waarden. Omwonen den en gemeente troffen elkaar een paar weken geleden voor de Raad van State. Die oordeelde de ze week dat de gemeente en de provincie hun huiswerk moeten over doen. Een aantal zaken is on voldoende gemotiveerd. Zo is door de gemeente onvoldoende duidelijk gemaakt dat nationale landschappen ruimte bieden voor aanwezige regionale en lokale be drijvigheid. Ook is naar het oor deel van de Raad van State niet goed genoeg gemotiveerd dat de noordelijke uitbreiding niet op ge spannen voet staat met de kwalitei ten van het nationaal landschap. Gemeente en provincie zijn verder pw De gemeente Sluis maakt nog steeds kans op de noordelijke uit breiding van bedrijventerrein Stampershoek-Noord met onge veer 4,3 hectare. niet ingegaan op de vraag in hoe verre rekening is gehouden met de resten van een fort van de Staats- Spaanse linies bij het plangebied. De gemeente Sluis wacht de toe lichting van de Raad van State af alvorens ze het besluit neemt over een vervolgstap. Mocht het hele plan Noord niet doorgaan, dan is de gemeente 6,7 ton aan voorberei- dingskosten kwijt, zei wethouder Henk Luyendijk gisteren na vra gen in de raad. De noordelijke uitbreiding beslaat ongeveer 4,3 hectare. De verkoop van percelen op Stampers- hoek-Zuid ligt op schema. On langs is een bouwvergunning ver leend aan Monuta Haerens voor de bouw van een rouwcentrum. Met andere serieuze kandidaten zijn gesprekken gaande. Het onder zoek naar nog aanwezige explosie ven op het bedrijventerrein in wor ding is nog niet afgerond. Dat zou rond deze tijd het geval moeten zijn, maar gevonden explosieven in Eede en in de Zwarte Polder ver eisten eerst aandacht. De onder zoekers zijn onlangs weer aan de slag gegaan op Stampershoek. Ze hebben nog twee maanden werk. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Onbekenden hebben het beeld De Musici voor de Grote kerk in de Terneuzense Noord straat vernield. De zandstenen mu zikanten van beeldhouwer Ubbo Scheffer zijn onthoofd. De ge meente kijkt of het beeld gerepa reerd kan worden. De vernieling werd twee weken ge leden al ontdekt door Bram Stof fels van het Coördinatie Manage ment, dat gehuisvest is in de kerk. Hij seinde de gemeente in en ver zamelde nauwgezet alle rondslinge rende brokstukken. De gemeente schakelt nu een ge specialiseerd restaurateur in om de bekijken of en hoe het kunstwerk hersteld kan worden. „Misschien een lijmpoging?", zegt woordvoer der Dirk Timmers van de gemeen te. Het beeld van de in 1999 overle den Ubbo Scheffer dateert uit i960 en stond eerst aan het begin van de Noordstraat. Na de herinrich ting van de straat is het sculptuur verhuisd naar een plekje voor de Grote Kerk. Ook het beeld De Harpspeler dat voor het gebouw van Toonbeeld staat is van dezelf de beeldhouwer. door René Hoonhorst OOSTBURG - Het hervormd kerk centrum in Oostburg bestaat vijf tig jaar. In het centrum is het feest vanavond en in de kerk er tegen over aan het Kerkplein zijn een ju bileumconcert en een over zichtstentoonstelling te bezoeken. Het kerkcentrum heeft de afgelo pen halve eeuw een belangrijke rol gespeeld in het protestantse kerkle- ven van West-Zeeuws-Vlaanderen. Niet alleen de eigen protes tants-hervormde gemeente verga derde er, maar er vonden en vin den ook regionale bijeenkomsten plaats. Bovendien vonden allerlei (kerkelijke) groepen en verenigin gen regelmatig onderdak in het kerkcentrum. Huidige en vroegere gebruikers worden uitgenodigd om het gou den jubileum - het centrum werd op 27 september 1957 geopend - mee te vieren. Organist jan Schee- Ie opent het concert in de kerk vanavond om 19.30 uur. Hij bege leidt ook het hervormd kerkkoor jubilate uit Oostburg en het katho lieke koor Sint Laurentius uit het Vlaamse Sint Laureins, die samen zullen zingen. Een aantal jongeren levert een muzikale bijdrage, ter wijl ook kort wordt stilgestaan bij geschiedenis en gebruik van het hervormd kerkcentrum. door Emile Calon MIDDELBURG - De Duitse verdachte ontkende gisteren bij hoog en bij laag het seksueel misbruik van een Terneuzens meisje. „Ik heb niets gedaan. Er is niets gebeurd", her haalde hij keer op keer op vragen van de Middelburgse rechtbank. Officier van justitie R. Rammeloo zag in de 33-jarige man echter ie mand die een geestelijk gehandi capt kind van elf seksueel mis bruikt heeft. Hij eiste een celstraf van achttien maanden tegen de man die lange tijd in Temeuzen woonde. De man zelf hield vol dat hij op z'n hoogst wat speels had gestoeid en geknuffeld met het meisje. En haar in zwembad Scheldorado had geholpen bij het aan- en uitkle den. Zijn advocaat H. Dunsbergen vroeg dan ook om vrijspraak. Rammeloo wees de rechtbank ech ter op de verklaringen van het meisje. Daaruit blijkt volgens hem dat ze dit jaar minstens drie maal misbruikt is door de Duitser, die bij het Terneuzense gezin inwoon de. Daar kwam een einde aan toen de moeder enkele maanden gele den de man en haar dochtertje in bed aantrof Dat laatste klopte, al dus de man. Maar hij had alleen maar wat onschuldig geknuffeld met haar. Iets wat hij wel vaker deed, ook op verzoek van de moe der, aldus de man. Dunsbergen stelde dat er geen overtuigend bewijs was voor het misbruik. Hij vermoedt dat de moeder haar angsten voor sek sueel geweld geprojecteerd heeft en daarom de Duitser heeft aange wezen als diegene die haar doch ter heeft misbruikt. LWJ De rechtbank doet uitspraak op 10 oktober. Bram Stoffels toont de brokstukken van het onthoofde beeld De Musici. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49