Zeeland Dijkversterking impuls voor dorp een paaltje 2L airco-garage.nl ■altena- BOSCH Goes hoopt op prins m mt m 10% KORTING 7 advies aan huis meubelen VAN DER SLOOT Lezingencyclus over De Ruyter in Muzeeum BOOGAARD Bestuurders doen een dagje vrijwilligerswerk PZC Vrijdag 28 september 2007 2 7 Kustversterkingsplan Westkapelse Zeedijk De kustlijn boven Westkapelle wacht de komende anderhalfjaar een mega-operatie. Bestaande duinen worden fors vergroot. De paden, parkeerterreinen en glooiingen worden vernieuwd. Een overzicht van alle werkzaamheden en de planning in het gebied. strand bestaand duingebied nieuw strand „j nat strand t aanvulling voor oever dijk overslagbestendig VI begroeid talud uithrpidinp duinpehierl PZC Felix Binicewicz en Willem Adriaansens Westkapelse Zeedijk wordt komend jaar grondig 'gerenoveerd'. door Joeri Wisse WESTKAPELLE - Met tweeënhalf miljoen kubieke meter zand, een nieuwe glooiing én een verstevi ging van de binnenkant kan de Westkapelse Zeedijk er weer jaren tegenaan. Bijkomend voordeel: de dijkversterking levert het dorp een nieuw strand, een boulevardach- tige weg en een nieuw strandpavil joen op. Wie nu bij Westkapelle vanuit de auto van uitzicht op de Noordzee en de polder Walcheren wil genie ten, moet snel zijn. Al bij het IJze ren Torentje gaat de weg weer bergafwaarts. Eind volgend jaar kunnen auto's en fietsers hun weg langs het water twee kilometer lan ger vervolgen, via de nieuw aan te leggen panoramaweg. Om auto's in het gareel te houden, komt er een opstaande rand tussen de glooiing en wordt de rijbaan inge richt als dertig-kilometerweg. De buitendijkse versteviging met zand levert een nieuw strand op, www.altena-id.nl INTERIEUR DESIGN Leolux Pastoe Interlübke Montis SCHELDESTRAAT 25-29 VLISSINGEN TEL 0118 - 413476 dat een ideale stek voor surfers moet worden. Daar mag van het Waterschap Zeeuwse Eilanden ook een nieuw paviljoen komen. De exacte plaats is echter nog niet bekend, het schap wil eerst een jaartje afwachten of het op papier geplande strand ook door de na tuur wordt getolereerd. De landkant van de dijk wordt l^j De zeedijk tussen Westkapelle en Domburg is een zwakke scha kel in de Walcherse kust. De dijk versterking levert echter ook nieuwe voorzieningen op. Schrijftalenten maken verhaal van schrijver af OUDDORP - Kinderen die graag ver halen schrijven, kunnen meedoen aan de verhalenwedstrijd van Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta. Schrijver Peter Mijnders schreef het begin, kinderen tussen 6 en 12 jaar wordt gevraagd het verhaal af te maken. De regels staan tijdens de kinderboekenweek op www.bi- bliotheekzuidhollandsedelta.nl Technologie voor het leven weg in- en uit kan. Dorpsbewo ners hamerden er al eerder op dat de Simonsestraat een rustige straat moet blijven. Bostelaar constateerde dat de hele gemeenteraad en de dorpsraad een paaltje willen. En dus komt het er, voor een proefperiode van twee jaar. Maar de wethouder ging morrend akkoord. Hij had de zaak liever omgedraaid en gewacht tot de eerste huizen er in 2008 staan. In het plan is ruimte voor maxi maal 22 woningen. Dat betekent volgens hem dat er veertig auto's per dag meer zullen rijden dan nu. Bovendien willen brandweer en ziekenauto zo weinig mogelijk ob stakels. Lampert bleef onverbiddelijk: „Je hebt maar één auto nodig voor een ongeluk." Bostelaar wees nog wel op een an der punt: door het plaatsen van het paaltje komt aan twee kanten een doodlopend stukje straat. „Een vuilnisauto die achteruit moet rijden is ook gevaarlijk." goes - Goes wil kroonprins Wil- lem-Alexander uitnodigen om in 2009 het Afrikajaar bij te wonen. Het klapstuk, het openluchtspekta kel dat plaatsvindt aan het Goese Meer, krijgt het thema water. Wil- lem-Alexander moet daar als des kundige in watermanagement warm voor lopen, verwachten ze in Goes. Koen Schyvens, in 2005 regisseur van het spektakel Rogier en de Ze ven Plagen in het jubileumjaar Goes 600, voert de regie over het openluchtspektakel. Hij heeft au teur Vamba Sherif, afkomstig uit Liberia en woonachtig in Gronin gen, gevraagd het theaterstuk te schrijven. Componist Douwe Ei- senga uit Middelburg verzorgt de muziek. Het stuk is 18 en 19 juli 2009 te zien op de grens van de toekomsti ge wijk Waterstad en het Goese Meer. Voor het spektakelstuk zijn acteurs dansers, musici, koren en figuranten nodig. Anders dan in 2005, toen iedereen mee kon doen, vinden volgend jaar audities plaats. SCHOf NMODE Lange Delft 48, Middelburg VLISSINGEN - Het Muzeeum, de Universiteit Leiden en het Neder lands Instituut voor Militaire His torie geven vijf lezingen over Michiel de Ruyter en onderwer pen die aan hem verbonden zijn. De lezingen behandelen 'de drie Engelse zee-oorlogen' (2 oktober), 'de carrières van Nederlandse zeeofficieren in de zeventiende eeuw' (16 oktober), 'de tocht van De Ruyter naar Afrika en Ameri ka' (30 oktober), 'de bestrijding van barbarijse kapers' (13 novem ber) en 'vlootvoogden en zeesla gen in beeld gebracht' (27 novem ber). Aanmelden kan bij het Mu zeeum op 0118-412498. ook aangepakt. Steenverharding moet voorkomen dat overslaande golven de binnenkant van de dijk uithollen. Daarvoor worden de duintjes die op de dijk zijn ge groeid afgegraven. Die worden ech ter zo goed als mogelijk, dus met golvend patroon en begroeiing, hersteld. De aanpak van de dijk is onderdeel vafi het project Zwakke Schakels. Om kosten te besparen en overlast te beperken, wordt te gelijkertijd de glooiing aangepakt. Dat werk valt onder het project Zeeweringen en is ter hoogte van het dorp al ingezet. VerfiWonen Gildeweg 25 Korendijk 34 Viissingen Middelburg 0118-431304 0118-650024 MAANDAG T/M ZATERDAG GEOPEND OKTOBER WOONMAAND op de behangboekcollecties, gordijnstoffen vloerbedekking! THUISBEZORGING MOGELIJK www.verfmarktboogaard.nl OOSTKAPELLE - Zestien college- en raadsleden uit de gemeente Veere steken op 2 en 3 november de han den uit de mouwen tijdens de Ma ke a Difference Day. De actie is bedoeld om het vrijwil ligerswerk te promoten. De be stuurders worden aan het werk ge zet in speeltuinen, bij zorginstellin gen, scholen of andere organisaties die met vrijwilligers werken. De or ganisatie is nog op zoek naar klus sen in de gemeente Veere. Wie een karweitje heeft voor de Make a Difference Day kan zich tot 8 ok tober aanmelden bij de Stichting Welzijn Veere (0118-583687).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47