CU trekt voorstel schaderegeling in Raad wil en krijgt Domburg raakt helft volkstuintjes kwijt 1599,- SOUBURGS profilz Extra spreekuur formulierenhulp 26 Vrijdag 28 september 2007 PZC W Volkstuinier Piet Robijn: „We hadden de tuinen net op orde en nu moeten we weer opnieuw beginnen." foto Ruben Oreel Gemeente claimt grond voor parkeerterrein ambtenaren. door Selma Osman DOMBURG - De 23 volkstuintjes naast het gemeentehuis in Dom burg moeten inschikken. De helft van het complex moet verdwijnen voor de aanleg van een parkeerter rein voor ambtenaren. De gemeen te Veere verwacht dat de auto's er in het voorjaar kunnen staan. Het is al de tweede keer dat de volkstuinders moeten verhuizen. Acht jaar geleden schoven de tuin tjes naar achteren op om de bouw van het gemeentehuis mogelijk te maken. Een fiks aantal leden haak te toen af, memoreert voorzitter Nico Wisse van de Volkstuinvere niging Domburg. „Die zagen het niet zitten om de grond opnieuw vruchtbaar te maken." Dit keer raakt de vereniging de helft van het complex aan de Tra verse kwijt. Zeven leden moeten verhuizen van het voorste naar het achterste gedeelte. Zittenblij- vers wordt gevraagd een stuk grond af te staan en tweede tui nen behoren straks waarschijnlijk tot het verleden. Piet Robijn is een van de gedupeer den die volgend jaar op een nieu we plek zijn radijsjes, sla en andij vie zal moeten inzaaien. Hij kijkt er niet naar uit om zijn twee kas jes te verplaatsen. „Die kun je niet zo maar afbreken. Van de ruitjes gaat veertig tot vijftig procent ka pot", sombert hij. Bovendien ELEKTRISCHE FIETSEN actieradius 100 KM!!! afneembare accu's 7 versnellingen shimano nexus met gesloten kettingkast lichtgewicht fiets Kom eens langs voor een proefrit DE FIETSSPECIAUST zusterstraat 24. middelburg tel. (0118) 61 2410 www.profile-vandendriest.nl moet Robijn afwachten wat voor grond hij krijgt. Een goed onder houden stuk, of een plek waar hij nog vier tot vijfjaar bezig is om de grond weer mooi los te krijgen. Wat hem dwarszit, is dat de ge meente een parkeerterrein maakt voor de eigen ambtenaren, terwijl 'heel Domburg' moet betalen. Het terrein biedt plaats aan 65 au to's en zal in het weekend worden opengesteld om de parkeerdruk te ontlasten. De grond waarop het volkstuinencomplex staat is van de gemeente. Die wil op termijn op het hele stuk kunnen parkeren. De volkstuinders kampen nog met een hoop onzekerheden. „Het was stoppen of verhuizen", vertelt Wis sen. „Dus kiezen we voor verhui zen. Maar er is ons niet gegaran deerd hoe lang we hier mogen blij ven." Robijn: „We moeten van de gemeente zelf naar nieuwe grond uitkijken. Maar waar? Boeren bie den 't ook niet aan." „We zijn vanaf 't begin een beetje ongewenst geweest", concludeert Wisse. De belangstelling voor volkstuinen trekt volgens hem juist aan. „Mensen gaan weer be wuster eten. We horen ook dat mensen voor een volkstuin kiezen omdat het spul zo duur wordt." Zelf eten de twee mannen al meer dan dertig jaar uit eigen tuin. „Dat is veel smakelijker." 1^ Na een verhuizing, acht jaar gele- den, volgt nu inkrimping van het Domburgse volkstuinencomplex aan de Traverse. De volkstuin ders voelen zich ongewenst. middelburg - Mensen die moeite hebben met het invullen van for mulieren, kunnen vanaf dinsdag 16 oktober ook hulp krijgen in de Speel-O-Theek in het Palet in de Middelburgse Magistraatwijk. De Formulierenbrigade houdt nu al el ke dinsdagochtend een inloop spreekuur in grand café Buitenrust in de Buitenruststraat. Daar begint het spreekuur voortaan om 09.00 uur, zodat die in het Palet om 10.30 kan beginnen. Het is niet no dig een afspraak te maken. Vlissingse fractie boos dat college belofte aan winkeliers niet nakwam door Miriam van den Broek vlissingen - De gemeenteraad van Vlissingen heeft gisteravond géén besluit genomen over de schadere geling voor ondernemers rond de Fonteyne. De Christenunie, die het voorstel voor de verordening had ingediend, trok het uit protest weer in. De fractie vindt het een kwalijke zaak dat het college niet met win keliers heeft gesproken over een re geling voor claims. Het plan voor de zogenoemde na deelcompensatie is overigens niet volledig van de baan. Het wordt volgende maand opnieuw bespro ken in de commissie- en raadsver gadering, maar dan wel in het bij zijn van de ondernemers. „In een brief die op 4 mei door het college aan de ondernemers is gestuurd, staat dat de winkeliers bij dit onderwerp betrokken zou den worden", lichtte C. van Dalen van de Christenunie zijn beslis sing toe. „Er staat in dezelfde brief: 'Op kor te termijn ontvangt u een uitnodi ging om hierover mee te praten.' We zijn nu bijna vijf maanden ver der. Bovendien kregen de onderne mers pas twee dagen voor de commissievergadering de stuk ken." Dat de gedupeerde winkeliers niet persoonlijk door de gemeente op de hoogte waren gesteld van het plan voor de schaderegeling, wist Van Dalen een paar weken gele den al. Toch maakte de fractie er toen, bij de commissievergadering, geen punt van. „We wisten op dat moment niet dat er een brief was, waarin het college een belofte heeft gedaan. Toen we dat hoorden, dachten we: dit kan echt niet! Toch zeker niet met deze mensen." De rest van de gemeenteraad was het daarmee eens. Ook over een ander onderwerp gaf de raad gisteravond een onmis kenbaar signaal af Met een motie van GroenLinks werd het college opgedragen snel iets te doen aan de onveilige fietsverbinding tussen De ChristenUnie vindt dat onder nemers rond de Fonteyne geïn formeerd moeten worden over de schaderegeling voordat er een besluit over wordt genomen. de Spuistraat en het centrum bij de Zeemanserve. Nog voordat de parkeerkelder van de Fonteyne openging, waar schuwden de Fietsersbond en GroenLinks al voor de onveilige si tuatie rond de parkeerkelder. Fiet sers die naar de binnenstad willen, moeten twee keer de Spuistraat oversteken en ook nog de in- en uitrit van de parkeerkelder passe ren. Fietsers richting het Bel- lamypark, worden door auto's in de goot gedrukt. „Als Fietsersbond hebben we steeds voorstellen gedaan, maar met weinig resultaat", zei T. Seijn- stra van de Fietsersbond Vlissin- gen/Souburg tijdens de raadsverga dering. Wethouder T. Croné probeerde uit te leggen dat er geen enkele op lossing is. „We hebben er vorig jaar ook met de Fietsersbond en verkeersdeskundigen naar geke ken. We hebben veel pogingen ge daan om eruit te komen, maar dat is niet gelukt. Telkens blijkt dat eventuele aanpassingen de situatie niet veiliger maken. Ik draag de motie een warm hart toe en sta open voor suggesties, maar ik zie geen mogelijkheden om het ook echt veiliger te maken." Nieuwbouw Souburg bereikt hoogste punt oost-souburc - De woningen die in Oost-Souburg worden gebouwd in het project Meiveld hebben het hoogste punt bereikt. Dat wordt donderdag gevierd. In deze eerste fase van de nieuwbouwwijk Sou burg-Noord worden 37 huizen ge bouwd, waaronder drive-in-wo- ningen, die langs een water staan. Op dit moment is nog één dri- ve-in-woning te koop, en één twee-onder-een-kapwoning. Melk- en honingmarkt bij Poppendamme grijpskerke - Een demonstratie honingslingeren en twaalf markt kramen zijn zaterdag onder meer te bekijken op de Markt van Melk en Honing bij Imkerij Poppendam me in Grijpskerke. De Markt van Melk en Honing is van 10.00 tot 17.00 uur en wordt voor het eerst gehouden. De markt is in de plaats van de Apple Days, die voortaan gehouden worden door Het Gors. lOp zoek naar I stoere skelter? Spooktocht in donkere bossen bij Domburg domburg - Het spookt zaterdaga vond in het Nehalenniagebied en de bossen rond de watertoren bij Domburg. Wie in groepjes van tien tot twaalf personen langs de griezels en spoken durft te lopen, kan zich tussen 20.30 en 22.30 mel den aan de Nehalenniaweg. Graag van te voren opgeven bij de C1000 in Domburg. Kinderen onder de twaalf jaar mogen alleen onder be geleiding mee het bos in. Dronken automobilist belandt in de sloot brouwershaven - In de nacht van woensdag op donderdag is een 40-jarige Duitse bestuurder van een bestelauto - via een paal - in een sloot beland bij de Schouwse- dijk bij Brouwershaven. De man bleef ongedeerd. Uit ademanalyse bleek dat hij 4,6 maal te veel had gedronken. Hij kreeg een pro ces-verbaal en zijn rijbewijs is inge vorderd. Krachten meten in het Kanaal door Walcheren middelburg - Ondernemers uit Vlissingen en Middelburg nemen het zaterdag tegen elkaar op tij dens King of the Channel, een roeiwedstrijd over het Kanaal door Walcheren. Hoogtepunt is de krachtmeting tussen studenten van de Hogeschool Zeeland en de Roosevelt Academy. De dag duurt van 10.00 tot 18.00 uur. Scheepvaart kan die dag hinder on dervinden. Fruitfeest van SLZ bij Hof Nieuwlands Rust nieuw- en sint joosland - Ter ge- legenheid van het 25-jarig jubi leum van Stichting Landschapsbe heer Zeeland is er morgen op het erf van 'één van de mooiste boer derijen in Zeeland' een fruitfeest, met diverse activiteiten. Het fruit feest begint om 10.00 uur in de boomgaard van Hof Nieuwlands Rust aan de Oude Dijk in Nieuw en Sint Joosland. www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 Tot morgen MICHIEL DE RUYTER STRAATFESTIJN ZATERDAG 29 SEPTEMBER Verbinding nieuwe wijk en Biggekerke wordt aan een kant autoluw. door Selma Osman DOMBURG - Op de verbindingsweg russen de nieuw aan te leggen wijk Onrustpolder en de L. Sim- onsestraat in Biggekerke komt een paaltje. Volgens wethouder J. Bostelaar van Veere is dit niet ver standig. Hij wil dat de wijk twee auto-uitgangen krijgt. De wethouder ging gisteren over stag tijdens de raadsvergadering in Domburg waar het nieuwe be stemmingsplan voor Biggekerke werd behandeld. Dat gebeurde na dat het CDA dreigde met een mo tie, die op voorhand zou worden gesteund door de PvdA/Groen- Links. CDA'er J. Lampert pleitte voor een fiets-voetgangersverbin- ding met een paaltje tussen On rustpolder en de L. Simonsestraat. Dat betekent dat het autoverkeer de wijk alleen via de Valkenisse-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46