Meningen Junta 'Birma' kan slechts moorden LEEGVÉRKOOP rantie voor particulieren autotrust WONEN SLAPEN Ontpoldering 3 Parkeerbeleid 3 Spuiplein Scheldekraan PZC Vrijdag 28 september 2007 1 1 In Nederland wonende vluchteling voorziet dat opstand aanhoudt. door Marieke Monden Amstelveen - Voor de dertigjarige student Nyi Nyi Htwe zijn de beel den van de opstand in Myanmar, het vroegere Birma, geen ver van mijn bed show. Hij vluchtte voor het militaire regime en kwam in 2001 op uitnodiging vanuit Thai land naar Nederland. Hij woont op de studentencampus Uilenste de in Amstelveen. „Ik hou er niet van om over Myanmar te spreken. Dat is de naam die het regime aan mijn land heeft gegeven. Ik spreek over Birma. En voor mij is er ook geen sprake van een regering, maar van staatsterroristen. Eigen lijk heb ik een andere naam, maar tijdens mijn politieke activiteiten in Birma noemde ik mijzelf Nyi Nyi Htwe." Ik kom uit Kyauk Taw in het wes ten van Birma. Op mijn achttien de ging ik in Sittwe studeren. Ik raakte daar politiek betrokken. Het onderwijs was slecht. We hadden een laboratorium zonder instru menten en een computerzaal zon der computers. De machthebbers gebruikten het geld voor zichzelf." „Ik kende de politiek. Mijn broer was studentenleider bij de op stand van 1988. Als studenten kwa men we bijeen in cafés om over de situatie te praten. Op een dag kwam er een pakket lingerie uit Rangoon waar een oproep in ver stopt zat om te demonstreren. Op 26 december 1996 gingen we de straat op. Gewone burgers sloten 'De mensen hebben hun geduld verloren en het protest zal aanhouden' zich aan. Na een paar uur sloegen soldaten de menigte uiteen." „Ik moest weg. Ik stond op lijsten. Ze wisten wat ik deed. Ik ben naar mijn broer gegaan. Hij zorgde er voor dat ik op een schip naar Thai land kon. Na een week bereikte ik Bangkok. In het studentenkamp van de Verenigde Naties werd ik door de Nederlandse regering uit genodigd om als vluchteling hier heen te komen. In 2001 kwam ik in Uilenstede aan. Ik studeer nu economie in Utrecht." „Het is heel moeilijk om contact te maken met familie en vrienden. Alles wordt afgeluisterd en geblok keerd. Deze week deed de telefoon van een bevriende studentenlei der het opeens niet meer. Ik krijg wel de hele dag sms'es en e-mails. De crisis heeft alles met economie te maken. De monniken kwamen in opstand omdat het regime de prijs van brandstof omhoog gooi de. in Birma zijn politiek en religie niet gescheiden. Door de monni ken te mishandelen, beledigden de militairen ook de bevolking." „Ik verwachtte dat het volk in op stand zou komen. De mensen lij den nu al ruim veertig jaar. Het re gime investeert niets in onderwijs, infrastructuur en voedselvoorzie ning. De mensen hebben hun ge duld verloren. De protesten zullen aanhouden en het regime zal erop blijven inslaan. Moorden is het eni ge wat de machthebbers kunnen, het is geen overheid die zal onder handelen. De VN mogen niet toe staan dat meer onschuldige men sen slachtoffer worden." LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.n! (max. 150 woorden) De dijkgraaf van het waterschap 'De Zuid-Hollandse Eilanden', de heer J. Geluk, vindt ontpolderaars 'ezels', omdat door hun toedoen de zee dichterbij komt en het geld voor ontpolderen beter besteed kan worden aan het wegwerken van achterstallig onderhoud in dijkversterkingen. Verdergaand met de vergelijking 'ezels', vraag ik me af of de lob by-bijeenkomst in de abdij in Mid delburg (PZC 20-09) een onschul dig 'carnaval der dieren' was, waar twee ezels werden toegezongen met: 'Ik zag twee ezels oesters eten. O, dat was een wonder....'. Of was deze bijeenkomst een zorgvul dig voorbereide happening om bij politici en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven de ontpoldering, nu met oesters en gebakken lucht aantrekkelijk te maken. Dit lijkt me alleszins aannemelijk omdat de ezels die rechtstreeks verant woordelijk zijn voor de totstandko ming van de Scheldeverdragen met ontpoldering, op het oester feest prominent aanwezig waren. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Over de prijsverhoging van 68 pro cent voor een parkeervergunning voor de binnenstadbewoners in Middelburg en marktkooplieden is de laatste tijd te weinig gezegd. Een afgevaardigde van een advies bureau verklaarde dat een dergelij ke prijsverhoging redelijk is. Je moet het maar durven zeggen. Denk overigens eens aan de wacht lijst voor een tweede vergunning. Met welke argumenten wordt be paald wie waar op die lijst staat? Oh ja, binnenstadbewoners dro men wel eens over geen overlast, maar toeristen zijn welkom. Kijk eens hoeveel vrijwilligers vanuit de binnenstad geholpen hebben bij bijvoorbeeld het Nazomerfesti val... en dan niet enkel de vlag uit hangen! Als we dan 68 procent meer moeten betalen, willen we ook wel de garantie van een par keerplaats voor de deur. Hoeveel moeite kost het niet van april tot oktober om overdag een plekje te vinden. Ach, ja, het lijkt er op dat de gemeente voorrang geeft aan de toeristen in plaats van de inwo ners die keer op keer belastingver hogingen tegemoet kunnen zien. Gemeente begrijp nu eens dat we een rechtvaardig, sociaal parkeerbe leid willen en niet een trap na! Luc van den Hemel Bachtensteene 20, Middelburg Margot Verhaagen Groenmarkt 3, Middelburg Piet de Witte Groenmarkt 17, Middelburg Volstrekt ten onrechte wordt er ge suggereerd dat de werkzaamheden aan het Spuiplein voorlopig niet zullen worden afgemaakt. De ge meenteraad beslist of iets uitge steld wordt en tot op heden toe is hier geen sprake van. Wanneer er geen geld meer zou zijn kan ook de raad beslissen om alsnog een le ning hier voor aan te gaan. Uiter aard is het ook interessant om te kijken of er extra subsidiemogelijk heden te benutten zijn. Eventuele meevallers (o.a. vanuit de septem ber circulaire) kunnen ingezet wor den om de werkzaamheden af te ronden. Andere projecten koppe len aan deze afronding doet ook niet ter zake, dit is gewoon onnodi ge commotie ontwikkelen terwijl er geen redenen toe zijn. Wat be treft de Grote Kade ligt dit iets an ders hierin zul je een afweging moeten maken of het beter is dat je met deze werkzaamheden wacht tot dat de nieuwe super markt is gebouwd. Niemand heeft er wat aan dat door bouwwerk zaamheden de bestrating kapot wordt gereden. Kortom het zou verstandiger zijn dat men zich eerst eens ambtelijk goed laat voor lichten alvorens met allerlei on waarheden naar buiten te komen. Liber Baarends Provincialeweg 68, Groede Nog meer dan een gebouw is de historische Scheldekraan het sym bool van de Vlissingse Schelde- werf Vanuit cultuurhistorisch oog punt is het verstandig om de kraan te behouden (PZC 25-09). Deze beeldbepalende kraan is een verrijking voor Vlissingen. Maar dan moet men er wel wat mee doen. Geen onthoofding, maar be stemming voor verblijf en dagre creatie. Het is van het grootste be lang dat het gemeentebestuur en het bedrijfsleven samenwerken en op zoek gaan naar slimme onder nemers die de kraan willen herin- richten en gebruiken als hotel. De Havenkraan in Harlingen kan als voorbeeld dienen. Hulde en res pect voor diegenen die dat gereali seerd hebben. Dat project kan lei draad zijn voor Vlissingen. W. Murre Irislaan 16, Vlissingen 1 jacobswonenenslapen.nl/totalsale A-58 afslag Roosendaal-Oost, tel. 0165-535255 Opendi.t/mza. 10-17.30u. vrij.tot21 u. Hoe verkoopt u uw auto sneller en voor een betere prijs? Met Autotrust garantie natuurlijk! 6 maanden garantie, net als bij de dealer. Uw koper de zekerheid, u geen gezeur achteraf! Reageer nu en wij doen u een interessante aanbieding! Bel 0900-323 23 23 (lokaal tarief) of kijk op www.autotrust.nl garantie voor particuliere occasions Ondersteund door unigarant ANWB www.autotrust.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11