WD-Sluis: derde boot op veertraject Curamus Celstraf en behandeling voor Terneuzenaar Bazaar voor de tuininrichting van de nieuwe Molenhof Z pzc Donderdag 27 September 2007 33 ZAAMSLAG - Door het miezerige weer duurde het even voor de gang er goed inkwam, maar rond de klok van tweeën was het toch aardig druk in de Molenhof in Zaamslag. De jaarlijkse bazaar van de Vrienden van de Molenhof stond in het teken van de nieuwbouw van het verzorgingscomplex. Alle opbrengsten uit de ver koop van de zelfgemaakte kaarten, de volkspelletjes, rommelmarkt en wafels gaan de pot in voor de aan schaf van tuinmeubelen, een haard en tuinaankleding bij het nieuwe onderkomen. foto Wim Kooyman. Derde vaartuig kan langdurige uitval fiets- voetveer voorkomen. door Rene Hoonhorst sluis - Er moet zo snel mogelijk een derde boot gaan varen op het fiets-voetveertraject Vlissingen- Breskens. Zonder derde boot wordt (West-)Zeeuws-Vlaanderen een 'achtergesteld eiland van Ne derland', omdat de ontsluiting van het gebied niet is gewaarborgd. Dat betoogt de Sluise WD-fractie bij monde van Chris van de Vij ver. De liberalen dienen vanavond tijdens de raadsvergadering een motie in om als gemeenteraad het ongenoegen over de veerverbin- ding bij Provinciale Staten kenbaar te maken. Het provinciebestuur moet flink investeren in een goede veerverbinding. Zeeuws-Vlamin gen moeten daarnaast, net als be woners van Waddeneilanden, een aangepast tarief gaan betalen voor de veerverbinding. Inwoners van de streek raken dan eindelijk het gevoel kwijt dat de rest van het land Zeeuws-Vlamingen als twee- Motie Sluise liberalen onder- steunt verzoek van Bressiaanders om langere (latere) vaartijden en goedkoper tarief en voorrang voor alle Zeeuws-Vlamingen. derangs burgers ziet, stellen de libe ralen in de motie. Met het indienen van de motie steunt de WD-fractie Bressiaan- der Sietz Leeflang, die onlangs een brief naar GS stuurde van dezelfde strekking. Leeflang, die ondubbel zinnige steun van 'zijn' dorpsraad kreeg, pleitte onder meer voor een latere boot, zodat Zeeuws-Vlamin gen nog tussen elf en twaalf uur 's avonds van Vlissingen naar Bres- kens kunnen. Ook de WD ziet een laatste boot tegen tienen (in de winter zelfs om 20.50 uur) als een gebrek aan dienstverlening, die West-Zeeuws-Vlamingen in het isolement drijft. Daar komt volgens de WD nog bij dat de boot, met name voor scholieren, te duur is. Bovendien moeten streekbewoners in de zo mer door de vele toeristen vaak een uur wachten; voorkomt aan schaf van een reservemotor niet dat boten weken uit de vaart zijn én is het niet slecht gesteld met aansluitingen van de boot op bus en trein? Mocht de derde boot niet direct worden aangeschaft, dan moeten Zeeuws-Vlamingen niet alleen minder gaan betalen, maar ook voorrang krijgen, zodat ze zeker weten dat ze weer thuis komen, betoogt Van de Vijver. De vergadering is vanavond om 19.30 uur in het belfort in Sluis. door Emile Calon middelburg - Een vijftigjarige Ter neuzenaar moet veertien maan den de cel in. Daarna moet hij zich via een beschermd-wonenpro- gramma ook laten behandelen om op die manier iets te doen aan zijn agressief gedrag. De Middelburgse rechtbank bepaalde gisteren die strafmaat omdat de man zijn ex be dreigd heeft. Het overgrote deel van de celstraf is een gevolg van een eerdere voorwaardelijke ver oordeling. Twee weken geleden pleitte de raadsman van de Terneuzenaar nog voor een heel lichte straf om dat de Terneuzenaar zijn ex alleen maar mondeling bedreigd had. De officier van justitie stelde juist dat een behandeling absoluut nodig is, omdat de man wel eens een ge vaar voor de samenleving kan wor den. Woonzorgcentrum De Blaauwe Hoeve in Hulst wint de eerste landelijke publieksprijs Beste wonen en zorg voor ouderen. En daar zijn we erg trots op! Graag willen we iedereen die op ons heeft gestemd van harte bedanken! Steunpunt Terneuzen begint nieuw seizoen terneuzen - Stichting Het Steun punt Terneuzen houdt komend najaar verschillende activiteiten in Terneuzen. De stichting richt zich op (ex)kankerpatiënten en hun familie. Op 10 oktober begint Het Steunpunt met een workshop koken in het ROC Westerschelde. Tijdens de cursus wordt ingegaan op bereidingswijzen, maar krijgen deelnemers ook informatie over voedingsmiddelen Dezelfde dag start de stichting met een workshop tekenen, die gehou den wordt in de Vivaldizaal van Ter Schorre. Aanvang van beide activiteiten is 14.00 uur. Wie behoefte heeft aan meditatie kan elke woensdag bij de stichting terecht in De Wielin gen in Terneuzen. Voor info 0115-630049. Rond de Schelde houdt een ponydag in Spui SPUI - De vereniging Kring van Welsh Pony Liefhebbers 'Rond de Schelde' houdt zaterdag 20 okto ber een ponydag in manege Ter neuzen in Spui. Tijdens de pony dag verzorgen de leden van de kring demonstraties en shows, kunnen kinderen rondjes stappen en bestaat gelegenheid om infor matie in te winnen over de dieren, de verzorging en ruitersportartike len. Op de kennismakingsdag zijn diverse standhouders aanwezig. De dag in Spui begint om 13 uur. Informatieavond over kwestie Palestina terneuzen - De Afdeling Zeeuws- Vlaanderen van de Abvaka- bo-FNV houdt vanavond een in formatiebijeenkomst over Palesti na. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het kantoor van de Ab- vakabo-FNV in de Guido Gezelle- straat 14 in Terneuzen. Spreker is Wim de Neuter. Hij gaat in op de problematiek in het Midden-Oos ten en de situatie van de bevol king, met name in Palestina. Schelpenhoekje houdt lampionnenoptocht terneuzen - Buurthuis 't Schelpen hoekje in Terneuzen houdt vrijdag 5 oktober een lampionnenoptocht en aansluitend een disco. Kinderen kunnen vanaf 18.45 uur lampionnen afhalen bij het buurt huis. Daarna gaan de kinderen be geleid door de Caribische brass- iiand 'United' in optocht door de wijk. Daags erop (zaterdag 6 okto ber) wordt in en om het buurthuis een rommelmarkt gehouden. De rommelmarkt begint om 10.0c uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77