Leefbaarheid Vertier voor toerist én Vogelwaarde moet beter keuken Coalitie en oppositie Sluis zien Le Roy als wethouder wel zitten Op zoek naar een leuke baan? Wij hebben plaats voor een keukenmonteur Getergd 'Tim -- mm -mL 30 Donderdag 27 september 2007 PZC Z Rapport geeft handvatten voor verbetering dorp. door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - Veel inwoners van Vogelwaarde vinden hun woonom geving niet optimaal. Ze willen meer groen, winkels en vrijetijds- voorzieningen. Daarnaast geeft het verkeer hen vaak gevoelens van on veiligheid. Daarnaast denkt een deel van de bevolking dat ze bij ge vorderde ouderdom moet verhui zen omdat in Vogelwaarde niet de juiste zorg is te krijgen. Hebben de Verenigde Staten The State of the Union, in Vogelwaarde is De Staat van Vogelwaarde gepre senteerd; de resultaten van een leef- baarheidsonderzoek in het kader van de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO). De interviews die ten grondslag lig gen aan het leefbaarheidsonder- zoek, zijn afgenomen door de leer lingen van de twee hoogste groe pen van de plaatselijke basisschool De Schakel. Aangezien er in 2005 ook een dergelijk leefbaarheidson- derzoek is gehouden over wonen, welzijn en zorg in het dorp, koel ie Uit een in Vogelwaarde gehou- den leefbaarheidsonderzoek blijkt dat er op het gebied van wonen, welzijn en zorg nog veel verbeterd moet worden. den de resultaten nu naast elkaar worden gelegd. Gebleken is dat de tevredenheid op het gebied van wonen en zorg in twee jaar tijd niet is gewijzigd. Rond het thema welzijn is alleen de tevredenheid over het onderdeel sociale contac ten toegenomen. Het rapport bevat ook een aantal aanbevelingen waar de gemeente Hulst en de dorpsraad rekening mee kunnen houden, als toekomst plannen voor het dorp worden ge maakt Zo zou er een echt dorps- hart of een ontmoetingsplek moe ten komen. Ook dient geïnvesteerd te worden in groenvoorzieningen en de aanleg van wandel- en fiets routes. De leefbaarheid in het dorp zou ook worden verbeterd door 'grootse' activiteiten te houden 'waar iedereen met een warm ge voel aan kan terugdenken'. Omdat er voor ouderen ook mogelijkhe den om zorg thuis te ontvangen, zou hieraan meer bekendheid moe ten worden gegeven door goede voorlichting. De scholieren hebben de respon denten ook gevraagd hoe het vroe ger was in Vogelwaarde en aan wel ke gebeurtenis in het dorp ze nog vaak terugdenken. 'Vroeger was het maar saai', is één van de ant woorden. Maar ook wordt geregeld teruggedacht aan de losgebroken koeien in de Bossestraat. Positief is volgens bewoners de ligging, de kleinschaligheid en de gezelligheid. Koken in een keuken die een kok verdient! Ook voor... vervangingsapparatuur! Mr. F.J. Haarmanweg 26 Terneuzen Tel.: 01 15-620851 Ze was al tamelijk getergd toen ze de juiste ambtenaar aan de lijn kreeg op het gemeentehuis. Daaraan voorafgaand was ze namelijk al geruime tijd van het kastje naar de muur gestuurd. Maar uiteindelijk leek het dan goed te komen. De man hoorde ten minste keurig haar vraag aan - het ging over de Tip? redactie@pzc.nl juiste oppervlakte van een perceel grond. Maar toen onderbrak hij haar: „Mag ik u vragen over tien minu ten terug te bellen? Ik heb zojuist een sinaasappel gepeld en ik moet even mijn handen wassen." Met deze ambtenaar heeft de Wal- cherse mevrouw nog een appeltje te schillen. Idee achter Groede Podium staat na alle problemen overeind. door René Hoonhorst CROEDE - Twee ezels, drie bokken, twee hanen en een hangbuikzwijn tje struikelen naar het hek als een eenzame bezoeker zich aan de af scherming meldt. Een leuk mena gerietje, maar zelfs met wat loslo pende pauwen en een karig gevul de volière iets verderop nog geen hertenkamp. Het enige hert op het met een strak hek afgeperkte stukje grond blijkt zich te verschuilen achter zijn hok. Eén hert is inderdaad wat weinig voor een hertenkamp, geeft wethouder Henk Luijendijk grif toe. Maar het dier kan binnen afzienbare tijd een aantal soortge noten verwelkomen. De bokken, de hanen en het hangbuikzwijntje verkassen dan naar het kinderboer derijtje dat binnen het omzoom de, of beter omboomde, terrein van Groede Podium valt. Voor een toevallige passant of een slecht geïnformeerd, halsstarrig raadslid is bijna niet voor te stellen dat het voormalige hertenparkje over 3,5 maand een prachtig recrea tieoord is. Maar Luijendijk en Wim van der Houwen hebben er alle vertrouwen in dat begin vol gend jaar al is te ervaren dat Groe de ook bij slecht weer een bezoek je waard is. Van der Houwen was begin dit jaar nog hoofd gemeentewerken. Hij is nu vrijgemaakt om tot aan zijn pensioen - en indien nodig daarna - het podium van de grond te krijgen. Hoewel er de afgelopen tien jaar al diverse keren aan werd gesjord, weet Van der Houwen ze ker dat het nu lukt. De plannen zijn niet alleen gesmeed, er liggen ook bouwbestekken, goede afspra ken met Emergis en exploitant 't Groese Park én een waterdicht fi nancieringsplan. „Uitkijktoren, waterkamer en loopgravenlabyrint brengen avontuur naar de kuststrook' De gemeente moet weliswaar nog eens diep in de buidel tasten. Voor de extra 6,5 ton, die de gemeente raad vanavond moet voteren, krij gen Sluis en de bezoekers van de gemeente ook wat. Een informa tie- en doecentrum, waarin onder meer een permanente interactieve expositie is te vinden over natuur, cultuur en waterhuishouding van de streek. Een mobiliteitscentrum waar mensen een fiets kunnen hu ren en een wandelkaart en wat ver- 2 nSglIS f t Een van de bunkers op het terrein van Groede Podium. Toekomst Groede Podium Na zo'n tien jaar gesteggel en een jaar stilgelegde bouwplan nen moet Groede Podium nu definitief van de grond komen. Plezier, avontuur en educatie gaan hand in hand door de combinatie van speelplaatsen, uitkijktorens, loopgraven en be levingskamers. In een doe- en informatiecen trum kunnen bezoekers in een interactieve tentoonstelling alles te weten komen over na tuur, cultuur en waterhuishou ding van de streek. Als het park binnen enkele ja ren een behoorlijke stroom be zoekers trekt, bouwt centrum- exploitant 't Groese Park er 'n hotel of groepsaccommodatie. snaperingen kunnen aanschaffen. Tussen het nieuwe informatie- en doecentrum en het opgeknapte on derkomen van Emergis krijgen de oude bunkers bijna allemaal een functie als speel- en bezoekcen- trum. Zo komen er onder meer een vlonderbos, een waterkamer, een labyrint, een speelhonk, een zintuigentuin en een tribuneter ras. Van der Houwen heeft nog niet helemaal in detail voor ogen hoe het park er uit komt te zien. Maar hij belooft dat kinderen, ge handicapten en 'speelse' volwasse nen zich senang zullen voelen in, op en rond het Podium van Groe de. Op de half-ingestorte bunker in het park komt een uitkijkpost. Die post ligt straks middenin het vlon derbos. In de tasttuin zullen voor al planten zijn te zien, die zich on derscheiden door 'hun kleur, reuk of harde, zachte of prikkelige blad'. „Dan moet je denken aan planten als klaproos, ezelsoor en stekel nootje." Van der Houwen voegt eraan toe dat in de nabije toekomst waar schijnlijk nog veel meer te beleven is tussen Groede-Dorp en Groe- de-Bad. „Ik denk aan stapstenen naar een eilandje in de vijver en een loopgravenlabyrint van de ene naar de andere bunker." Oud-gedeputeerde wordt vanavond officieel benoemd. door René Hoonhorst SLUIS - Maria le Roy wordt van avond tijdens de gemeenteraads vergadering benoemd tot wethou der van de gemeente Sluis. De oud-gedeputeerde wordt door de meeste raads- en collegeleden wel willend ontvangen. Niet alleen de coalitie van PvdA (Le Roy's partij), 'Helder Zeeuws en Dorpsbelangen en Toerisme (D en T), maar ook oppositiepartijen geven haar de kans om zich in te werken en vertrouwen te kweken. Fractievoorzitter Lia Flikweert van oppositiepartij CDA is zelfs en thousiaster dan haar collega's Hans Meijer en Liber Baarends van de collegefracties Helder Zeeuws en D en T. Flikweert, die samen met Le Roy in besturen van maatschappelijke en culturele organisaties zit en zat, is blij dat er nog een vrouw in het college komt. Ze heeft 'hoge ver wachtingen' van de oud-gedepu teerde omdat ze met kennis en er varing de belangen van het toeris me nog beter uit de verf kan laten komen. Dat ze zich sterk tegen (on vrijwillige) ontpoldering heeft uit gesproken, spreekt het Sluise CDA ook sterk aan. Haar aversie tegen ontpoldering bevalt ook Helder Zeeuws, stelt Meijer. „De PvdA heeft wel duide lijk gekozen voor iemand met een politiek profiel, in plaats voor een wat technocratischer buitenstaan- De Hulsterse Maria le Roy wordt vanavond benoemd als wethou der in Sluis. Ze betrekt daar een pied-a-terre om Sluis 'tot in de haarvaten' te leren kennen. der. We moeten afwachten hoe dat uitpakt." Dat afwachten doet ook coalitiege noot Baarends van D en T. Chris van de Vijver van oppositiepartij WD is blij met de ervaring van Le Roy en geeft haar het voordeel van de twijfel als dagelijks bestuurder. De fracties wilden wel allemaal van Le Roy horen of ze per se Sta tenlid wil blijven. „Ik ben ook geen voorstander van dubbele petten, maar het landelijk partijbestuur van de PvdA doet nog onderzoek naar de laatste Sta- tencampagne. Omdat ik destijds lijsttrekker was, wil ik deelnemen aan de discussies als het eindrap port op tafel ligt. Daarna bepaal ik wanneer ik mijn Statenlidmaat schap opgeef', antwoordt ze. Le Roy woont in Hulst, maar zal een pied-a-terre in haar werkge- meente betrekken, om Sluis 'tot in de haarvaten' te leren kennen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 74