Zeeland PZC Werklozen aan de slag in horeca Bernardusschool Clinge leert over Afrika déDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 42 en 43 29 51 Palliatieve terminale zorg gaat verhuizen Stichting geeft 'veggiedogs' weg Zeeuws kamerorkest begint met serie bijzondere concerten Volleybalsters Oranje hervinden zelfvertrouwen op EK Donderdag 27 september 2007 Tip? redtern@pzc.nl Nieuwe samenwerking tussen ROC, Curamus en (semi-)overheid. door Harold de Puysseleijr HULST - Met een nieuw samenwer kingsverband proberen de gemeen te Hulst, ROC Westerschelde, zorg- stichting Curamus en reïntegratie- bedrijf Dethon werklozen aan de slag te helpen in de horeca. De samenwerking is volgens mana ger facilitaire dienst van de zorg- stichting Curamus, Remi Lafarre, in elk geval in deze streek uniek. Zorgcentra uit de Kanaalzone en West-Zeeuws-Vlaanderen kijken met belangstelling uit naar de re sultaten van het project Horeca Blaauwe Hoeve. Zeven (langdurig) werklozen en een schoolverlater uit de gemeente Hulst worden per i oktober bij Dethon gedetacheerd. Dat is het arbeidsreïntegratiebedrijf voor Zeeuws-Vlaanderen. De gemeente draagt 175.000 euro bij in de loon kosten, de opleiding en scholing van de acht horecawerknemers in de dop. Ze krijgen bij de Blaauwe Hoeve in Hulst gedurende een jaar een opleiding tot horeca-assistent. Die opleiding wordt door het ROC Westerschelde uit Terneuzen gegeven. De laatste drie maanden worden de deelnemers aan het project intensief begeleid naar an dere banen in de horeca. Ook het Werkgeverspunt Zeeuws-Vlaande- ren is bij het project betrokken. De samenwerking is volgens Lafar- 1^ Met een nieuwe samenwerking proberen de gemeente Hulst, het onderwijs, de zorg en het reïnte- gratiebedrijf werklozen aan een baan in de horeca te helpen. re en teamleider voeding van Cura mus, Koen van Raemdonck, gebo ren na het verzoek van de zorg- stichting aan het ROC Westerschel de om stagiairs te kunnen leveren. Tijdens die contacten werd duide lijk, dat het ROC gebrek heeft aan leerlingen in de horecaopleiding. Deze opleiding bestaat uit een combinatie van werken en leren (BBL). Nieuw in dit verband is dat de leerlingen geen les op school krijgen, maar dat de docent hen op het werk bezoekt. De acht groentjes in liet horecawe- zen gaan in de keuken en het res taurant van de Blaauwe Hoeve vol gens Van Raemdonck stap voor stap leren wat er allemaal bij ver antwoord werken in de horeca komt kijken. „Dat werk varieert van het dragen van plateaus en omgang met hygiëne in de keuken tot klantvriendelijkheid in het res taurant. Een aantal cursisten heeft weinig werkervaring en zal ook het dagritme aan moeten leren." De arbeids- en scholingsovereen komsten voor het project Blaauwe Hoeve worden vandaag onderte kend tijdens een bijeenkomst in De Blaauwe Hoeve. Leerlingen van groep 6 van de Bernardusschool leggen de laatste hand aan de tentoonstelling Windkracht 10. foto Wim Kooyman Expositie vraagt Zeeuwse steun voor bestrijding armoede. clince - Sinds begin september verdiepen leerlingen van de Ber nardusschool in Clinge zich in de levensomstandigheden en grond rechten van leeftijdgenoten in Se negal en Uganda. Ter illustratie van die lessen is gisteren de exposi tie 'Afrika Zeeland' van het Cen trum voor Internationale Samen werking Zeeland (COS) op de ba sisschool geopend. De tentoonstel ling is onderdeel van een veel bre der project dat Zeeuwen tracht te betrekken bij ontwikkelingssamen werking. Binnen dat project staat Ethiopië centraal, waar binnen kort ook Zeeuwse studenten stage lopen in het kader van de ontwik kelingshulp. Over twee weken ver huist de expositie. Volgens Pascal Elegeert van het COS hebben zich tot nu toe twaalf scholen aange meld voor de tentoonstelling. Markt 51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl TERNEUZEN - De adresgegevens en de bereikbaarheid van de Vrijwilli gers Palliatieve Terminale Zorg (VPTZ) Zeeuws-Vlaanderen ver anderen met ingang van volgende week. De wijzigingen vinden plaats in het kader van de fusie per 1 janua ri 2008 van VPTZ met de Stichting Hospice Zeeuws-Vlaanderen. Daar bij worden de twee vrijwilligers organisaties die hulp verlenen op het gebied van de terminale zorg in Zeeuws-Vlaanderen samen gevoegd tot één. De dienstverle ning van de VPTZ blijft gehand haafd. De vrijwilligers komen thuis bij ernstig zieke mensen in hun laat ste levensfase, om er samen met fa milie en naasten voor te zorgen dat mensen tot het laatst toe in hun eigen huis kunnen blijven. De vrijwilligers nemen een stukje van de taak van de familie over of on dersteunen de familie. Ze zijn een aantal uren in huis, zodat de fami lie even kan rusten of even weg kan. Het adres wordt Rembrandtlaan 32 in Terneuzen, het telefoonnum mer 06-53161654 en het e-mail- adres info@hospicezvl.nl. TERNEUZEN - Stichting Wakker Dier heeft gisteren in het centrum van de Terneuzen een paar hon derd gratis vegetarische hotdogs uitgedeeld. De dierenbescher- mingsorganisatie voerde hiermee actie tegen de dieronvriendelijke bio-industrie. „We krijgen leuke reacties", zegt Harry Voss, die regelmatig moet schuilen voor een regenbui. „Voorbijgangers kijken verrast als ze horen dat de hotdog, compleet met zuurkool en saus, helemaal gratis is." Flinke concurrentie dus voor de Vietnamese loempiabak ker op de weekmarkt, eventjes ver derop. Terneuzen was de honderdste plaats die Voss met zijn hotdog- kraam bezocht. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met wortelsoep, gevulde patisson en flensjes 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur 1e Pop Quiz za. 29 september 10.30-11.30 uur Karen Slaughter signeert o.a. haar nieuwe boek Onaantastbaar za. 29 september 11.00-12.00 uur start landelijke voorleesmarathon De kleine kapitein (ook in 't Spui, Vlissingen) 15.00-16.30 uur The Stones op woensdag 3 oktober start de Kinderboekenweek haal nu folder met activiteiten, of kijk op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73