Zeeland PZC Gemeente gekort op budget WMO VGA deDRVKKERY SCHOUWEN-DUIVELAND 42 en 43 29 51 Onderzoek naar compostering Vegetarische hotdogs weggegeven Getergd Wegwijs in waterwereld op watervlo Zeeuws kamerorkest begint met serie bijzondere concerten Volleybalsters Oranje hervinden zelfvertrouwen op EK Donderdag 27 september 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Volgend jaar twee ton minder voor hulp aan ouderen en zieken. door Ton van den Nouweland zierikzee - Schouwen-Duiveland krijgt volgend jaar twee ton min der van het Rijk voor uitvoering van de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO). Dat blijkt uit een tussentijdse rapportage aan de gemeenteraad. De gemeente krijgt dit jaar ruim vier miljoen voor hulp aan ouderen, zieken en gehandicapten; volgend jaar wordt dat ongeveer 3,8 miljoen euro. Mogelijk, maar dat is erg onzeker, is de bezuini ging te compenseren door mee vallers dit jaar. De uitgaven van dit jaar zijn tot en met augustus bekend en als dat patroon wordt doorgetrokken, kan er aan het eind van het jaar een kleine twee ton overblijven. Het risico zit in de kosten van huishoudelijke hulp. Daarvan zijn veel rekeningen nog niet binnen. Andere onzeker factor is het be drag dat de gemeente kwijt is aan de persoonsgebonden budgetten die gehandicapten besteden. Die kunnen het ene kwartaal veel ho ger of lager zijn dan in het andere kwartaal. Bovenop de Haagse be zuiniging wordt de gemeente vol gend jaar geconfronteerd met de vraag om extra personeel. Alle ver anderingen die invoering van de WMO met zich meebrengen, leg gen een zwaar beslag op de ambte naren. Vergeleken met vorig jaar zijn er nu 48 procent meer hulp- aanvragen binnengekomen. Vooral Het Rijk kort het WMO-budget voor Schouwen-Duiveland voor 2008. De bezuiniging valt mis schien goed te maken met enke le meevallers, dit jaar. van oudere inwoners komen veel vragen over de WMO en in de be antwoording daarvan gaat veel tijd zitten. Verder moet de gemeente met ander bedrijven zaken doen dan in de tijd van de Wet Voorzie ningen Gehandicaptenzorg en is er nog steeds een niet-ingevulde vacature. De afdeling Werk, Inko men en Zorg heeft met behulp van tijdelijke krachten de achter stand inmiddels weggewerkt, maar meent voor volgend jaar toch echt meer vast personeel no dig te hebben. In de rapportage aan de raad wordt verder gemeld dat de drie parttimers van het steunpunt man telzorg in dienst komen van het Welzijnshuis. Het Coördinatie punt in Goes wordt volgend jaar opgeheven. De stichting Zorgover- leg Schouwen-Duiveland heeft een bestuur dat uit vrijwilligers be staat en die vinden zichzelf niet professioneel genoeg om ook als werkgever op te treden. Tenslotte blijkt uit de rapportage dat het Centrum Indicatiestelling Zorg, dat in opdracht van de ge meente bekijkt of verpleeg- dan wel huishoudelijk hulp nodig is, inmiddels 658 van de 1063 indica ties heeft verricht. door Martijn de Koning NIEUWERKERK - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat uitzoe ken wat vrachtwagens op het erf van landbouwer Marco van Klinken bij Nieuwerkerk te zoeken hebben. Volgens buren bieden die groenafval aan om te laten composteren. Daarmee zou Van Klinken een afvalverwerkend be drijf hebben, terwijl hij alleen com post mag maken voor eigen ge bruik. „Wij zijn van mening dat de com- posteeractiviteiten niet klein schalig zijn", antwoordt het colle ge op vragen die de Christenunie over de kwestie stelde. Die deed dat nadat buurvrouw Jos Flik- weert haar beklag had gedaan. De toename van Van Klinkens werk zaamheden zou ongedierte naar haar fruitgaard trekken. „Het college is van mening dat sprake is van overtreding van de Wet op de ruimtelijke ordening", schrijven burgemeester en wethou ders. Wethouder Roel van der Wekken stelt dat mondeling een beetje bij. „Dat is alleen zo, als inderdaad blijkt dat de heer Van Klinken voor derden composteert. In dat ZIERIKZEE - De Watervlo heeft de sprong ge maakt van Kamperland naar Zierikzee. Het educa tieve schip van de Stichting Reinwater ligt sinds gisteren afgemeerd aan de Nieuwe Haven in Zie rikzee. Bezoekers van het schip worden wegwijs gemaakt in de wereld van het water. Neptunus heet de bezoekers welkom vanuit een grot (foto) en doet in hoogsteigen persoon in zijn laborato rium samen met kinderen proeven en onderzoek- jes. Het bezoek van de Watervlo is onderdeel van het project 'De watervlo, sprong naar samenwerking in Zeeland' van het IVN Consulentschap Zeeland en de Zeeuwse Natuur en Milieueducatie-centra. foto Dirk-Jan Cjeltema geval gaan we handhavend optreden." Van Klinken zei vorige week tegen de PZC dat hij alleen voor zichzelf composteert. In verband met de intergratie zijn onze kantoren Zierikzee en Renesse vrijdag 28 september a.s. de gehele dag gesloten. Vanaf maandag 1 oktober hopen wij u vanuit ons vernieuwde kantoor te Zierikzee weer van dienst te zijn. ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZfH-AND terneuzen - Stichting Wakker Dier heeft gisteren in het centrum van de Terneuzen een paar hon derd gratis vegetarische hotdogs uitgedeeld. De dierenbescher- mingsorganisatie voerde hiermee actie tegen de dieronvriendelijke bio-industrie. „We krijgen leuke reacties", zegt Harry Voss. Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.drukkerijmiddelburg.nl Tipredactie@pzc.nl Getergd nadat ze geruime tijd te lefonisch van het kastje naar de muur was gestuurd, kreeg die Walcherse eindelijk de juiste ambtenaar van haar gemeente aan de lijn. Hij hoorde haar vraag aan - het ging over de juis te oppervlakte van een perceel grond - en onderbrak: „Mag ik u vragen over tien minuten terug te bellen? Ik heb zojuist een si naasappel gepeld en ik moet even mijn handen wassen." Met deze ambtenaar heeft de Walcherse mevrouw nog een ap peltje te schillen. za. 29 september 11.00-12.00 uur start landelijke voorleesmarathon De kleine kapitein (ook in 't Spui. Vlissingen) vanavond vanaf 17.30 uur vanavond 19.30-20.30 uur j za. 29 september 10.30-11.30 uur Brasseriemenu i 1e Pop Quiz j Karen Slaughter met wortelsoep, gevulde patisson j signeert o.a. haar nieuwe boek en flensjes I Onaantastbaar 15.00 en 12,50 (vegetarisch) j I j 15 00-16.30 uur Reserveren? bel 0118 - 886 866 Tll6 StOüGS op woensdag 3 oktober start de Kinderboekenweek haal nu folder niet activiteiten, of kijk op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67