'Je wordt er alleen maar slechter van' Zegels sparen op Tholen WIJ HEBBEN EEN RUIME KEUZE IN RELAX FAUTEUILS Werklozen in Terneuzen gaan aan de slag in de horeca Informatiepunt voor Nationaal Park Oosterschelde U vraagt, wij rijden! B PZC Donderdag 27 september 2007 33 Leny van de Heuvel voor haar gescheurde huis aan de Zuidsingel in Middelburg. foto Lex de Meester Weg van de Zuidsingel, tweeënhalf jaar na het bouwputdrama. door Nadia Bierkelder MIDDELBURG - „Ik mag niet moppe ren", zegt Leny van de Heuvel. „Als ik het vergelijk met de men sen in de Koningstraat die hun huis niet meer in mochten toen de bouwput lek was..." De Koning straat is om de hoek van haar huis aan de Zuidsingel. Toen alles mis ging met de bouwput in Middel burg, leek het bij haar wel mee te vallen. „Ik heb altijd gedacht dat het wel goed kwam." Maar het kwam niet goed. Ze heeft het huis waarvan ze zo veel hield inmiddels aan de gemeente verkocht. De grote scheuren kwa men pas toen in de buurt de eer ste paniek over de bouwput weg geëbd was. „Ik voel me hier niet meer veilig, het huis kraakt bij het leven. Ik kon bijna mijn hand kwijt in de scheur tussen mijn huis en dat van de buren. Alle wanden zijn hier afgetimmerd, je kunt niet zien wat er met de mu ren aan de hand is. Als je ziet dat je huis aan het scheuren is, kijk je elke dag of ze groter zijn gewor den. Nu zie ik overal scheurtjes, ook bij andere mensen." „Ik ben bang dat de hele funde ring van dit huis naar de haaien is. Je kunt het zo nooit meer verko pen. Ik heb hier aannemers bin nen gehad, omdat ik eigenlijk van plan was om een aanbouw te la ten zetten. Ze beginnen er niet eens aan; ze zeggen dat het nog wel vijfjaar duurt voordat het hier weer stabiel is." „Weet je wat ik het ergste vond? Naar de gemeente te stappen met de vraag of ze mijn huis wilden ko pen. Dat vond ik verschrikkelijk. En dan ook nog het gevoel dat an deren misschien denken dat ik er beter van wordt. 'Je hebt zeker wel een goede prijs gekregen?', zeggen ze dan. Maar je wordt er niet beter van, alleen maar slechter." Vier jaar geleden was ze meteen verkocht toen ze het huis van bin nen zag. „De kazerne was toen al gesloopt. We hebben heel erg goed gekeken naar scheuren, maar niets kunnen vinden. Ik durfde het wel te kopen. Het is hier ook mooi. Er zou een parkje voor de deur komen, de schouwburg vlak bij. Je loopt zo de stad in. Als er niets gebeurd was, was ik hier doodgegaan denk ik. Je wordt ver liefd op een huis, dan ga je erin wonen, je voelt je op je gemak. En dan knapt er iets, dan gaat er iets kapot en dan moet je weg. Je moet weer ergens opnieuw beginnen, dat is waar ik het meest tegenop zie." „Ik zal nooit meer de plek terug krijgen die ik nu heb. Ik zal een stapje terug moeten doen. En hoe langer ik wacht, hoe meer stapjes dat worden, met de huizenprijzen die steeds maar stijgen. Hier zijn al leen maar verliezers. Alle mensen hier, maar ook de gemeente en de aannemer." Spaarsysteem lokale winkeliers wordt in januari ingevoerd. door Susan Docters SINT-MAARTENSDIJK - Woningcor poratie Castria Wonen zet het con cept buurtsparen in de gemeente Tholen door. Vanaf 4 januari kun nen bewoners van Tholen, Halste ren en Lepelstraat zegels sparen en die bij lokale winkeliers te gebrui ken zijn als betaalmiddel. Het spaarsysteem is een verbre ding van de methode die Castria al hanteerde. De organisatie deel de cheques uit aan huurders. „Als je een goede klant bent, heb je recht op punten. Je bent een goe de klant als je de huur op tijd be taalt en geen overlast veroor zaakt", zegt P. Bakx van Castria. Nu kunnen dus niet alleen huur ders, maar alle bewoners meedoen aan het spaarsysteem. Ondanks de matige belangstelling van de ondernemers denkt Bakx dat het concept een succes wordt. Zelf loopt Castria een financieel ri sico, wat deels ingedekt is door een subsidie van de provincie. Die stelt een kleine 25.000 euro be schikbaar voor het project. „We willen best de nek uitsteken, maar we kunnen niet consequent de kosten dragen. Het is de bedoeling dat na drie jaar het systeem zelf de broek ophoudt." Bij de gemeenten Bergen op Zoom en Tholen lopen nog subsidieaanvragen. Bakx voor ziet geen problemen. „Wij zetten ons in voor behoud en leefbaar heid van plattelandskernen. We beginnen eraan met de inschatting dat de gemeenten instemmen. PÜIVEUfiNPS MEUBEÜHUIS Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 door Harold de Puysseleijr HULST - Met een nieuwe samen werking willen de gemeente Hulst, het onderwijs (ROC), de zorg (stichting Curamus) en het reïntegratiebedrijf (Dethon) werk lozen aan de slag helpen in de ho reca. Het project is uniek in de re gio. Zeven (langdurig) werklozen en een schoolverlater uit de gemeente Hulst worden per 1 oktober bij Dethon gedetacheerd. De gemeen te draagt 175.000 euro bij in de loonkosten, de opleiding en scho ling van de acht. Ze krijgen bij zorginstelling De Blaauwe Hoeve in Hulst gedurende een jaar een opleiding tot horeca-assistent. Die opleiding wordt door het ROC Westerschelde uit Terneuzen gege ven. De laatste drie maanden wor den de deelnemers aan het project intensief begeleid naar andere ba nen in de horeca. Zorgcentra uit de regio kijken met belangstelling uit naar de resulta ten van het project. fia. verbeterde dienstregeling. De BelteS tre-ngt u graag waar u ttem fe Bij rooroeefci ft.a&r stad NEELTJE JANS - Een doe-pad langs grote parels naar de getijdepoelen aan de Oosterschelde, een verza- melhuis van bikkels en een tijtafel met uitleg over de werking van het getij. Dat en meer is binnen kort te zien en te beleven in het In formatiepunt Neeltje lans over het Nationaal Park Oosterschelde. Met de komst van het informatiepunt gaat volgens Runa Kuiler, coördina tor voorlichting van IVN- Zeeland en het Nationaal Park Oosterschel de, een lang gekoesterde wens in vervulling. Het is de bedoeling dat in de voormalige entreeruimte van het Topshuis een ontdek-expo- sitie over de Oosterschelde inge richt wordt. Dat wordt een beschei den tentoonstelling over flora en fauna in de Oosterschelde. Er wordt onder meer aandacht be steed aan het onderwaterleven en de zeehondenpopulatie. of inaac wukëeiakcmésfeci. 0e Belbus, kent een vaste c maar u kunt er alteen gebruik van maken ak u vco-ra 8e£ minimaal: één uur van tevoren met 090082720^ Kijk voe-r meer informatie ©pcofi nexxkvutf of bef voor met 0900 9292 ft o jo p/miel Aiies voor de r&ksger. COB fl.£», IQO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65