►L Goes hoopt op komst kroonprins Celstraffen voor overval ;de rode pilaren B PZC Donderdag 27 september 2007 31 11 V «L^ %V* <L*r\ De muziek- en dansgroep La Troupe Sabaa uit Burkina Faso sloot gisteren de Afrika-ideeënavond in het Goese stadskantoor af. foto Willem Mieras Afrikajaar met thema 'water' past bij interesse Willem-Alexander. door Frank Balkenende GOES - Goes wil kroonprins Wil lem-Alexander uitnodigen om in 2009 het Afrikajaar bij te wonen. Het klapstuk, het openluchtspekta kel dat plaats zal vinden aan het Goese Meer, krijgt het thema 'wa ter'. Willem-Alexander moet daar als deskundige in watermanage ment warm voor lopen, verwach ten ze in Goes. Gisteren werden tijdens een ideeënavond in theater De Mythe de grote lijnen voor het open luchtspel geschetst. Koen Schy- vens, in 2005 regisseur van het spektakel Rogier en de Zeven Pla gen in het jubileumjaar Goes 600, voert (opnieuw) de regie. Schy- vens is artistiek leider van het in ternationale uitwisselingsproject Umoja, waarbij zes Afrikaanse lan den en Noorwegen betrokken zijn. Hij kent het continent goed. Water wordt het thema. Zeeland en Afrika kennen het gevecht te gen en de geneugten van water. „We moeten een Afrikaans ver haal vertellen, waarin een symboli sche lijn zit. Ik noem het de acht ste rivier, de nieuwe stroom van Afrika naar Zeeland en vice versa." Schyvens heeft auteur Vamba She- rif, afkomstig uit Liberia en woon achtig in Groningen, gevraagd het theaterstuk te schrijven. Compo nist Douwe Eisenga uit Middel burg verzorgt de muziek. „Hij is zich al aan het oriënteren op Afri kaanse ritmes." Het spektakelstuk is 18 en 19 juli 2009 te zien op - hoe kan het an ders - de grens van de toekomstige Auteur Vamba Sherif schrijft het verhaal, componist Douwe Eisenga de muziek wijk Waterstad en het Goese Meer. Doel is in het recreatiege bied bij de scouting een groot po dium met loopbruggen te bou wen. Een deel van de voorstelling speelt zich af op het water, waarbij de scouting wordt gevraagd om vlotten te bouwen. Net als in het jubileumjaar vor men Schyvens, de Zeeuwse Mu ziekschool en balletstudio Free (die gisteren al een voorproefje gaf met Egyptische dans) de voorhoe despelers. Ook is het weer de be doeling dat verenigingen en organi saties nauw samenwerken. Voor het spektakelstuk zijn ac teurs dansers, musici, koren en fi guranten nodig. Anders dan in 2005, toen iedereen mee kon doen, vinden volgend jaar audities plaats. Burgemeester Dick van der Zaag roept vooral ook Goesenaren van Afrikaanse komaf op zich voor het project aan te melden. Goesenaren veroordeeld tot vijftien maanden cel voor overval Kruidvat. door Emile Calon MIDDELBURG - Twintig maanden cel, waarvan vijf voorwaardelijk. Die straf legde de Middelburgse rechtbank de drie volwassen Goe senaren op voor hun aandeel in de overval op het Kruidvatfiliaal aan de Spinne in hun woonplaats. Een minderjarige mededader werd ver oordeeld tot tien maanden jeugd detentie waarvan vijf voorwaarde lijk. Twee weken eerder eiste het Open baar Ministerie straffen variërend van 24 tot en met 29 maanden, waarvan vier voorwaardelijk, te gen de volwassen verdachten. De overval was met name moge lijk omdat een 22-jarige medewerk ster van het filiaal de overvallers hielp. Samen met een van hen had ze die overval bedacht. Op de dag zelfs opende ze een nooddeur zo dat de overvallers het pand onge merkt binnen konden komen. De medewerksters van het filiaal vonden met name die hulp van binnenuit schokkend. Tijdens de zitting, twee weken geleden, ver ontschuldigde die ex-medewerk ster zich tegenover haar voormali ge collega's. De overvallers vluchtten die 25e april van dit jaar zonder het geld dat ze uit de kluis hadden gehaald. De politie was namelijk gealar meerd door spelende kinderen. En kele dagen daarna werden ze een voor een opgepakt. Dat kan met I-Omega Kids Zijn uw kinderen druk en onrustig' Niet alleen thuis, maar ook op school? Maak dan eens ken nis met i-Omega Kids van BuurManns. Dit is een vloeibare Omega met een gunstige invloed op gedrag, concentratievermogen en leerprestaties van opgroeiende kinderen tot 12 jaar. De omega- 3 vetzuren EPA en DHA zijn van belang voor een goede geestelijke en lichamelijke ontwikkeling. Ze verbeteren het geheugen en bevorderen het concentratievermogen. Ook ondersteunen ze de opbouw van het zenuwstelsel. Daarom hebben deze Omega-3 vetzuren een gunstige invloed op I-Omega Kids flacon 200 ml €19,95 NU 17,95 het gedrag én de leerprestaties van uw kinderen. i-Omega Kids heeft een frisse tuttifrutti smaak. De erva ring heeft geleerd dat kinderen deze smaak als aangenaam ervaren. Verkrijgbaar bij: Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-Vlissingen www.derodepilaren.nl Concert dwarsfluitiste en pianiste in Kapelle KAPELLE - In de hal van de gemeen tehuis van Kapelle geven dwarsflui tiste Angélique van Gool-Linders en pianiste Henny van Eersel- Drost woensdag 3 oktober om 20.00 uur een optreden. Zij geven allebei les aan de Zeeuwse Muziek school. Kaarten zijn verkrijgbaar in het gemeentehuis van Kapelle en in de bibliotheken van Kapelle en Wemeldinge. Dieren- en knutseldag kinderboerderij' Goes GOES - Een kip aaien of een geit borstelen; het kan woensdagmid dag 3 oktober van twee tot vier uur in de Goese kinderboerderij in park De Hollandsche Hoeve. De boer van de kinderboerderij ver telt over zijn veestapel, waarna de deelnemers - van vier tot zes jaar - een eigen dier mogen knutselen. Vooraf opgeven bij MEC De Beve- landen: 0113-252628. Open huis wijngaard bij Wissenkerke WISSENKERKE - Wijngaard De Drui- vengaerde aan de Dorpsdijk 2a bij Wissenkerke houdt komend week einde open huis. Elf druivenrassen zijn te bewonderen. Tien soorten wijnen kunnen worden geproefd. Marion en Paul Kamper exposeren hemelspiegels en keramiek. De Gaerdeniers treden zondag op. De wijngaard is beide dagen open van 13.00 tot 17.00 uur. Brandje in garage bij woning in Kruiningen KRUININGEN - Een bewoner van de Lorentzhof in Kruiningen heeft gisterochtend zelf een brandje in de garage bij zijn huis geblust. Hij was door een rookmelder gealar meerd en nam direct een poeder blusser ter hand. De brandweer is nog ter plaatse geweest en heeft de garage én de woning geventileerd. Het vuur is waarschijnlijk in een defecte compressor ontstaan. Muziekavond jubileum Philadelphia Tholen SINT-ANNALAND - Krooswijk, een muziekgroep van mensen met een beperking uit de Hoeksche Waard, treedt morgen vanaf 19.00 uur op in de hervormde kerk van Sint-An- naland. Dit gebeurt ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van Philadelphia-afdeling Tholen/Sint Philipsland, de christelijke belan genverenigingvoor mensen met een beperking. Toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63