Zeeland PZC Wemeldingse hangjeugd blijft dakloos deÜRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.drukkerijmiddelburg.nl BEVELANDEN-THOLEN 42 en 43 29 51 Orange shop Orange ADSL Telefonie voor maar 14,95 per maand Getergd Goes rioolwater dweilen met tankwagens WD Sluis eist derde fiets-voetveer Zeeuws kamerorkest begint met serie bijzondere concerten Volleybalsters Oranje hervinden zelfvertrouwen op EK Donderdag 27 september 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Vraag naar de voorwaarden in de winkel. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met wortelsoep, gevulde patisson en flensjes 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur 1e Pop Quiz za. 29 september 10.30-11.30 uur Karen Slaughter signeert o.a. haar nieuwe boek Onaantastbaar za. 29 september 11.00-12.00 uur start landelijke voorleesmarathon De kleine kapitein (ook in 't Spui, Vlissingen) 15.00-16.30 uur The Stones op woensdag 3 oktober start de Kinderboekenweek haat nu folder met activiteiten, of kijk op: www.drukkerijmiddelburg.nl '»f Sc<w geen vast telefoonabonnement meer nodig Kapelse raad fluit college terug over plaatsen nieuwe JOP. door Susan Docters WEMELDINGE - Wemeldingse jeugd reageert onthutst op het besluit om voorlopig geen nieuwe jon gerenontmoetingsplaats (JOP) neer te zetten. Begin augustus ging de oude JOP in vlammen op. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Rutger Vergouwen, woordvoerder van de jongeren in Wemeldinge, reageert onaange naam verrast op het nieuws: „Ik heb de neiging om een bushokje in elkaar te trappen, daar ben ik heel eerlijk in. Tegen de verwach tingen in keerde de Kapelse ge meenteraad zich deze week tegen de komst van een nieuw jeugd honk. Een nieuwe unit aan de Prin ses Beatrixweg zou op dit moment voor te veel overlast zorgen in de buurt, vonden raadsleden, nadat buurtbewoners hadden geageerd tegen herplaatsing. Omwonenden zijn vooral beducht voor geluidso verlast en zwerfvuil. De ontmoetingsplaats voor jonge ren werd anderhalfjaar geleden ge plaatst om de overlast in de buurt tegen te gaan. „Voor de eerste gene ratie was dit een goede oplossing. De tweede generatie heeft zich minder goed gedragen", zegt wet houder Leo Kosten (SGP, jeugdbe leid). Toch kwam hij met een raadsvoorstel voor een jeugdhonk, want 'een nieuw JOP kan de over last wel verminderen'. Kosten is te leurgesteld dat de raad dat heeft af gewezen. Hij snapt wel dat fracties zich gevoelig tonen voor de bezwa ren van omwonenden. De raad wil pas weer praten over een JOP in Wemeldinge als er een nieuwe jongerenwerker is benoemd. De beslissing valt de jongeren koud op hun dak: „De wethouder heeft mij recht in mijn gezicht ge zegd dat de nieuwe JOP er zou ko men", aldus Vergouwen. Hij waar schuwt voor de gevolgen. „Met dit besluit is het probleem niet opge lost. Als we geen JOP hebben om te hangen, doen we het wel ergens anders. Wij vermaken ons wel." NP1 Raad van Kapelle besluit dat er geen nieuwe jongerenontmoe tingsplaats komt in Wemeldinge. Jongeren reageren boos op deze onverwachte beslissing. ZEEUWSECTTTO^Jir Wê Tip? redactie@pzc.nl Ze was al tamelijk getergd toen ze de juiste ambtenaar aan de lijn kreeg op het gemeentehuis. Daaraan voorafgaand was ze namelijk al geruime tijd van het kastje naar de muur gestuurd. Maar uiteindelijk leek het dan goed te komen. De man hoorde haar vraag ten minste keu rig aan - het ging over de juiste oppervlakte van een perceel grond. Maar toen onderbrak hij haar: „Mag ik u vragen over tien minuten terug te bellen? Ik heb zojuist een sinaasappel gepeld en ik moet even mijn handen was sen." Met deze ambtenaar heeft de Walcherse mevrouw nog een ap peltje te schillen. Kom naar de Orange shop in: Goes, Lange Kerkstraat 23-25. SLUIS - Er moet snel een derde fiets-voetveer gaan varen tussen Vlissingen en Breskens. Zonder derde boot wordt (West-)Zeeuws- Vlaanderen een 'achtergesteld ei land van Nederland', omdat de ontsluiting van het gebied niet is gewaarborgd. Dat betoogt de Slui- se WD-fractie. Daarnaast moeten Zeeuws-Vlamingen een lager tarief gaan betalen. De liberalen dienen vanavond tijdens de raadsvergade ring een motie in om als gemeen teraad het ongenoegen over de veerverbinding bij Provinciale Sta ten kenbaar te maken. GOES - Noodgedwongen heeft waterschap Zeeuwse Ei landen in de nacht van dinsdag op woensdag bij de Rondweg West in Goes rioolwater in de watergang ge pompt. De actie was nodig, omdat het veel regende en riolen elders in de stad Goes dreigden over te lopen. De oorzaak van alle ellende is de breuk die vrijdag ont stond in de rioolpersleiding tussen Goes en de waterzui vering in de Willem Annapolder bij 's-Gravenpolder. Bij graafwerk voor een nieuwe gasleiding door Zuid-Beve land is de schade opgetreden. Vijftien a twintig tank wagens vervoeren sinds vrijdag rioolwater naar de Wil lem Annapolder. Ze rijden onder meer vanaf de molen bij Kloetinge (foto) en vanaf de Rondweg West in Goes. Bij veel regen kan niet voldoende rioolwater met de wa gens worden weggewerkt. Nood breekt dan wet. De be schadigde leiding is dinsdag blootgelegd. Vier buizen moeten worden vervangen. De reparatie begint van daag en is naar verwachting in het weekeinde afgerond. Zeeuwse Eilanden waarschuwt ervoor dat, afhankelijk van de weersomstandigheden, vaker rioolwater in water gangen moet worden gepompt. Dat kan in de omgeving voor stank zorgen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61