Kamer wil extra geld zorgrisico Het verrassende voordeel van Essent Vrouw zorgt vaakst voor huisdier -essenr* Alarm na pakketjes en dreigende teksten in woning Ede pzc Donderdag 27 september 2007 5 EDE - Nadat verdachte pakketjes en briefjes met dreigende teksten in een huis in Ede waren ge vonden, zijn gistermiddag vijftien huizen in de straat uren ontruimd geweest. In de loop van de middag werd duidelijk dat er geen explosieven in het huis lagen. Buren hadden de politie gebeld toen zij de buurman al dagen niet meer hadden gezien. De politie besloot toen een kijkje te ne men in het huis. Volgens politiewoordvoerder Harry Munniksma vonden zij bij dat bezoek pak ketjes gerold in tape. „Verder werden er briefjes aangetroffen met teksten in de trant van dat de boel opgeblazen zou worden als iemand het huis zou binnenkomen. Van de deuren waren de klin ken afgehaald. De hele woning maakte een rom melige indruk." De waarschuwingen waren vol gens de woordvoerder voor de politie serieus ge noeg om niet zelf het huis in te gaan, maar eerst het Explosieven Opruimings Commando erbij te roepen. Voor de zekerheid werden de naastgele gen woningen ontruimd. Waar de bewoner nu is, is volgens Munniksma nog onduidelijk. Over zijn identiteit wil de woord voerder niets zeggen. foto Rob Voss/ANP Meer compensatie voor gehandicapten en chronisch zieken. den haag - De Tweede Kamer vindt dat te weinig chronisch zie ken en gehandicapten geld terug kunnen krijgen voor het eigen risi co dat volgend jaar in de zorg zal gelden. Groepen als blinden en do ven vallen buiten de boot, omdat minister Ab Klink van Volksge zondheid alleen een compensatie wil geven voor mensen die veel medicijnen gebruiken, voerde de Kamer aan. Dat bleek gisteren bij een debat tussen de Tweede Kamer en Klink over de vervanging van de huidige no-claimteruggave door een ver plicht eigen risico van 150 euro. Coalitiepartijen CDA, PvdA en Christenunie stellen voor de com pensatie voorlopig te regelen via de fiscale aftrekpost voor buitenge wone uitgaven voor ziektekosten. Zo komen meer mensen voor te ruggave in aanmerking en wordt de teruggave ook inkomensafhan kelijk. Volgens de maatstaven van Klink kunnen 1,6 miljoen chronisch zie ken en gehandicapten die de afge lopen twee jaar minstens 180 dag doseringen van een medicijn heb ben gehad 47 euro terugkrijgen. Zij krijgen deze compensatie via het Centraal Administratie Kan toor. De regeringspartijen willen volgend jaar bekijken of het handi ger is de compensatie via de belas ting te laten lopen. amsterdam - De man mag in het huishouden steeds meer doen, de verzorging van het huisdier is in de meeste gevallen nog vooral een vrouwelijke aangelegenheid. Al leen het uitlaten van de hond is tussen man en vrouw gelijk ver deeld. Tot die conclusie komt TNS Nipo na onderzoek. In 60 procent van de gevallen is de vrouw verant woordelijk voor het dier tegenover 25 procent van mannen. De zorg omvat niet alleen het voeren, maar ook wassen en borstelen. Zes gewonden bij ongeval schoolbusje SCHagerbrug - Bij een ongeval in Schagerbrug zijn gistermiddag zes gewonden gevallen. Een personen- busje met leerlingen van de Prak tijkschool in Schagen belandde op de verkeerde weghelft en botste frontaal tegen een personenauto. De drie inzittenden van de perso nenauto raakten gewond, evenals drie leerlingen uit het scholieren busje. Hun verwondingen vielen Veroordeling voor bedreiging in Best den bosch - De politierechter in Den Bosch heeft een 62-jarige woonwagenbewoner uit Best ver oordeeld die werd gearresteerd we gens bedreiging van de burgemees ter en een wethouder. De man kreeg vier maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk. Bo vendien mag hij voorlopig niet meer in de buurt van de wonin gen van de gemeentebestuurders komen. Jacht op wilde zwijnen geopend op de Veluwe arnhem - De provincie Gelderland geeft de Faunabeheereenheid Velu we toestemming voor drukjacht op wilde zwijnen in het natuurge bied. Er zijn volgens de beheereen- heid veel te veel zwijnen en het is onmogelijk duizenden dieren te doden met de gebruikelijke jacht- methode. Op de Veluwe is plaats voor achthonderd dieren, maar dit voorjaar zijn er 4600 geteld. Dat zorgt voor dierziektes. 'Ook betaald verlof voor echtgenote' den haag - Minister Piet Hein Donner van Sociale Zaken bekijkt of echtgenotes die meewerken in het bedrijf van hun man ook be taald zwangerschaps- en beval lingsverlof kunnen krijgen. Dat heeft de bewindsman gisteren toe gezegd aan Tweede Kamerlid Elly Blanksma van het CDA tijdens een debat over een publieke ver lofregeling voor zelfstandig onder neemsters. Essent is echt verrassend. In prijs, doordat we met onze reguliere leveringstarieven andere energiebedrijven als Nuon. Eneco en Oxxio achter ons laten. Door de keuzemogelijkheden die we u bieden voor de energieproducten. En door onze handige diensten, zoals online inzicht in uw verbruik en gratis bespaar- en tarievenadvies. Kortom, u zit verrassend goed bij Essent. Of u nu klant bent of klant wordt. Kijk op www.essent.nl/verrassendvoordeel. helemaal thuis BS-01

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5