Oranje hervindt vertrouwen Tsjechische club staat te koop Anand vergroot zijn voorsprong Kiplagat en Borst naar WK op de weg Tafeltennisbond wil WK 2011 binnenhalen Aankondiging aanbesteding gevelisolatie Zeeuwse lijn Proflail PZC Donderdag 27 september 2007 51 Feelgood-sessie geeft volleybalvrouwen goed gevoel terug op EK. door René Banierink HASSELT - Een 'feelgood-sessie' en daarna een vlotte 3-0 zege op Tsje chië gisteravond. Dat moet de Ne derlandse volleybalsters in de juis te stemming hebben gebracht voor het gevecht met Polen van daag voor een plek in de halve fina le van het EK. „Dat is een tegenstander op Grand Prix-niveau, en dat ligt ons wel", zei Caroline Wensink met een gro te glimlach. De ontspanning was gisteren van de gezichten van de Nederlandse volleybalsters te MEXICO-STAD - Viswanathan A- nand kan de wereldtitel schaken nauwelijks meer ontgaan. De In diër won gisteren in Mexico-Stad in de elfde ronde van Aleksander Morozevitsj en vergrootte daar door de voorsprong op zijn concur renten. Alle andere partijen eindig den in remise. Met nog drie ronden te gaan is Anand koploper met 7,5 punten. Boris Gelfand staat tweede met 6 punten. Gelfand kwam remise overeen met Peter Svidler. Titelver dediger Vladimir Kramnik deelt de derde plaats met Peter Leko en Levon Aronian. Het drietal heeft 5,5 punten. Anand speelt zijn eerstvolgende partij tegen Svidler, die samen met Morozevitsj laatste staat. scheppen. Was het dinsdag tegen Bulgarije vaak nog duwen en trek ken om zich van een van de klein tjes in Europa te ontdoen, gisteren liep het tegen een ander 'onder deurtje' Tsjechië vloeiend en na tuurlijk. „Het kan nog steeds een stuk be ter, maar dit beviel me al veel meer", zei bondscoach Avital Selin- ger. Volgens Caroline Wensink had het zeker te maken met de 'feelgood-sessie' voor de wedstrijd. „We zijn even met zijn allen op de kamer van de fysiotherapeut ge weest en daar hebben we elkaar verteld hoe goed we zijn, we heb ben elkaar vertrouwen ingepraat. En het werkte", zei de midspeel- ster. Dat vertrouwen zal vandaag hard nodig zijn tegen Polen. Na Servië is dat de tweede Europese top- ploeg die de degens kruist met Oranje, dat moet winnen om de halve finale te halen. „Maar zo benaderen wij het niet", zegt Wensink. En dat heeft niks met het weghouden van druk te maken, meent ze. „We weten na melijk dat we kunnen winnen, we hebben ze al vaker verslagen op be langrijke momenten." De laatste keer dat beide teams el- De Nederlandse volleybalsters verslaan Tsjechië op het EK. Met de zege hervindt de ploeg het zelfvertrouwen dat tijdens de Grand Prix was opgebouwd. kaar ontmoetten was in de finale ronde van de World Grand Prix. Nederland won toen op de voor laatste dag met 3-0. Het team van Polen is echter wel op een plek gewijzigd. Sterspeel ster Malgorzata Glinka, die in de Grand Prix ontbrak, is terug in het team van de nieuwe Italiaanse coach Bonitta die het team lang zaam naar zijn hand aan het zet ten is. Wensink gelooft echter niet dat dit veel zal veranderen aan het Poolse spel. „Het wordt misschien nog wel voorspelbaarder, je weet dat in moeilijke situaties veel bal len haar kant op zullen gaan. Daar kunnen wij dan ons weer beter op instellen." ARNHEM - Hardloopster Lornah Ki plagat is voldoende van een blessu re hersteld om op 14 oktober deel te nemen aan de wereldtitelstrijd op de weg in Udine. Kiplagat miste in augustus het WK baanatletiek in Osaka door een kuitblessure. De atletiekunie wees gisteren Lor nah Kiplagat en Selma Borst aan voor de WK weg. Borst voldeed formeel niet aan de richtprestatie voor het evenement, maar mag er toch naar toe. Er gaan geen man nen naar de WK weg. In Udine wordt gestreden op de halve mara thon. Vorig jaar veroverde Kiplagat op het WK in het Hongaarse De brecen de wereldtitel op de 20 kilo meter. Directeur van sponsor is racisme tegen voetballers beu. DEN HAAG - De Tsjechische voet balclub SIAD Most, uitkomend in de hoogste divisie, staat te koop. De sponsor/eigenaar wil van de vereniging af vanwege het racisme tegen contractspelers en de direc tie. Directeur Petr Kabicek krijgt voortdurend racistische mails. 'Ga maar in de tweede divisie spelen met die donkere apen uit de jungle' luidde één van de bood schappen. SIAD Most staat laatste in de competitie. Kabicek is ook vertegenwoordiger van het Italiaanse gasbedrijf SIAD in Midden- en Oost-Europa. Het bedrijf dekt de hele begroting van de voetbalclub, circa drie miljoen euro. Daarnaast wordt er jaarlijks nog eens een miljoen euro geïnves teerd in nieuwe spelers. „SIAD is een buitenlandse onder neming en die zijn veel gevoeliger voor racisme dan de meerderheid van de Tsjechen", aldus trainer Ro bert Zak. „Ik ben niet verbaasd over het besluit." In de selectie van SIAD Most zit ten spelers uit Australië, Brazilië, Canada, Frankrijk, Groot-Brittan- nië, Wit-Rusland, Bulgarije, Argen tinië, Macedonië, Griekenland en Kenia. Onlangs werden bij een duel van SIAD Most twee donkere spelers door het publiek uitgeschol den telkens als ze aan de bal kwa men. Kabicek: „Ik voel met die jongens mee. Dit kunnen wij niet accepte ren. Ik ben geen Don Quichot maar hier moeten we allemaal te gen vechten." DEN HAAG - De Nederlandse ta feltennisbond (NTTB) gaat probe ren het WK individueel van 2011 naar Nederland te halen. Plaats van handeling moet evenementen complex Ahoy in Rotterdam wor den. De NTTB doet een gooi naar het wereldkampioenschap in verband met het 75-jarig bestaan. De bond werkt onder meer samen met Rot terdam Topsport, dat zich ten doel stelt elk jaar een groot sportevene ment in de havenstad te houden. Gisteren werd de laatste hand ge legd aan het bidbook, dat voor 30 september bij de wereldtafeltennis- bond 1TTF moet zijn ingediend. Momenteel heeft de NTTB slechts één concurrent: Qatar. Februari volgend jaar wordt in de Chinese stad Guangzhou het WK toegewe zen. Beoogd toernooidirecteur is Ton van Happen, die namens de NTTB het EK van 1998 en het WK van 1999 in Eindhoven organiseerde. „We hebben de ITTF in 1999 uit de brand geholpen toen het WK in Belgrado vanwege de oorlog in Joegoslavië niet door dreigde te gaan. Ik hoop dat de bond zich dat bij de toewijzing van het WK van 2011 nog kan herinneren." (i)inoesiT (i) inDesiT Ingrid Visser bestookt het Tsjechische blok. foto Yorick Jansens/EPA Het project betreft gevelisolatie als onderdeel van het project Geluidsmaatregelen Zeeuwse lijn en is onderverdeeld in vier percelen, bestaande uit totaal 111 woningen. De woningen liggen in de gemeenten Roosendaal, Bergen op Zoom, Woensdrecht, Reimers- waal, Kapelle en Goes. De selectieleidraad voor dit werk kunt u vinden op www.aanbesteden.prorail.nl Voor meer informatie kunt u contact opnemen via e-mail: maarten.dewilde@prorail.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53