Afonso Alves Van Wees heeft zaken nu goed voor elkaar AZ-voorzitter Scheringa pleit voor invoering van digitale seizoenkaart PZC Donderdag 27 september 2007 49 PSV heeft geen problemen met Jong Heerenveen. door Frans van den Nieuwenhof HEERENVEEN - Niet de omstreden Afonso Alves maar de onbekende jongeling Jonathan Reis was gister avond uiteindelijk de meest gevier de man. Alves stal de show, Jona than besliste het doodse bekerduel tussen Jong Heerenveen en PSV met een prachtig stiftballetje. Daar na liep PSV rustig uit tot 0-3. De treffer van Jonathan - zijn eer ste officiële voor de club - viel op slag van rust, na een eerste helft waarbij alle supporters van PSV moeite hadden de slaap te verdrij ven. Omdat de ploeg van trainer Ronald Koeman de klus in wandel tempo wilde afwerken, nam Alves de gelegenheid te baat om wat kre diet terug te verdienen bij de Frie se aanhang. De Braziliaanse lastpost werd bij zijn opkomst met de nodige aarze ling ontvangen, maar had binnen een paar minuten de (veelal jeugdi ge) aanhang alweer op zijn hand. Zijn eerste actie, een dribbel voor bij Salcido, eindigde in een wilde doelpoging, een assist op Gar cia-Garcia tot een gevaarlijk schot (over) en een geweldige vrije trap tot een uiterst spectaculaire red ding van doelman Gomes. Even la ter moest Gomes opnieuw ingrij pen, nadat Alves voorbij Salcido was geglipt. En zo ging er een half uur voorbij zonder dat PSV een kans creëerde of een doelpoging waagde. Vooral het middenveld van de landskam pioen bleef in gebreke. Een negatie ve hoofdrol was er voor Méndez, die met slordige passes het tempo uit de aanvallen haalde. Uiteinde lijk kwam PSV toch wat los. Jona than probeerde een afstandsschot, dat echter richting miste. Vlak voor rust was Jonathan scherper. Een steekballetje van Perez werd gemist door Koevermans, waarna de jonge Braziliaan alert was en heel koelbloedig de keeper ver schalkte met een stiftbal. Van Alves werd daarna niets meer vernomen. Hij bewees dat zelfs de [Tl De Braziliaanse topschutter Afonso Alves speelt mee met Jong Heerenveen, maar kan met dat elftal niet opboksen tegen PSV: 3-0. topscorer van Nederland niet kan parasiteren op kwaliteit alleen. PSV besliste de wedstrijd vroegtij dig door een geraffineerd doel punt van Perez, zijn vierde binnen een week. Om zijn rendement te onderstrepen, legde de Deen met een prachtige dieptepass de 0-3 klaar voor Koevermans. Alves liet na afloop weten, dat hij het 'een nuttige wedstrijd' had ge vonden. Bijna had hij de score geo pend, maar PSV-doelman Gomes redde fraai. „Dat was jammer. Maar er staat ook een heel goede keeper natuurlijk", zei de topschut ter over zijn landgenoot. De positieve reacties van het Frie se publiek op zijn rentree in het Abe Lenstra-stadion stemden de spits tevreden. „Daar ben ik blij om." De negatieve reactie van een deel van het publiek op zijn afwe zigheid in de afgelopen weken had hij wel meegekregen. „Dat had ik ook wel verwacht. En ik kan het ook begrijpen." Tweede ronde KNVB beker Twee clubs uit de eerste divi sie lieten in het bekertoernooi tegen amateurclubs op straf schoppen aankomen. ADO Den Haag tegen Be Quick'28, FC Zwolle tegen ONS Sneek. Beide keren ontsnapten de pro fessionals. Be Quick, uit Zwolle, hield de eerstedivisionist in 120 minu ten op 0-0. De penaltyserie eindigde in 4-3 voor de profs. Doelman Stefan Postma onder scheidde zich door twee pin gels te stoppen. Bij FC Zwolle-ONS Sneek stond het na reguliere speel tijd 2-2. In de strafschoppen- reeks (4-3) hield doelman Die- derik Boer eveneens twee in zetten tegen. Excelsior versloeg een tegen stander uit dezelfde klasse. Te gen WV werd het in Rotter dam 3-2. FC Groningen rolde de beken de amateurclub IJsselmeervo- gels op: 8-1 Het eerste team van SC Heeren veen zorgde voor een degelij ke zege bij de algeheel ama teurkampioen Argon: 3-0. NAC had het moeilijk met Jong Stormvogels Telstar. De Breda se club won met 2-1. Theo Janssen weer geblesseerd ARNHEM - Theo Janssen van Vites se is opnieuw geblesseerd. In de verloren bekerwedstrijd van dins dag tegen Eindhoven liep de mid denvelder een breukje aan de zij kant van het linkerscheenbeen op. Onderzoek in het ziekenhuis wees dat een dag later uit. Janssen, net terug na ander letsel, heeft een week rust voorgeschreven gekre gen. Daarna wordt bekeken hoe de revalidatie verder moet verlopen. Eric Cerets trainer Olympique Marseille PARIJS - De Belgische oud-interna tional Eric Gerets zet zijn trainers loopbaan voort in het Franse voet bal. De voormalige coach van on der meer PSV treedt in dienst van Olympique Marseille, de club van Boudewijn Zenden. Gerets neemt de positie over van Albert Emon, die dinsdagavond wegens de tegenvallende resulta ten door het bestuur werd ontsla gen. Olympique Marseille staat op de zestiende plaats in de Franse competitie. Via kabel kijken naar uitwedstrijden van favoriete ploeg. door Ruud Ramler alkmaar - AZ heeft een voorstel ingediend bij de mediacommissie van de Eredivisie CV om een zoge naamde digitale seizoenkaart in te voeren. Op die manier zouden sup porters de uitwedstrijden van hun favoriete club tegen een gering be drag via de kabel op hun eigen tele visie kunnen volgen. „Dit plan is lucratief voor alle achttien eredivi sieclubs", zegt Dirk Scheringa. Volgens de voorzitter van AZ be staat er momenteel een misver stand over het standpunt dat zijn club heeft ingenomen waar het de televisierechten betreft. Met name de veertien 'kleine' clubs in de ere divisie gaan er daarbij vanuit dat Scheringa de live-rechten van AZ uit de ECV wil halen om ze zelf te verhandelen en zo veel meer geld te incasseren. Europacup meerkamp in 2008 in Hengelo HENGELO - De Europacup Superlea gue meerkamp 2008 is gisteren door de Europese atletiekfederatie toegewezen aan de Nederlandse at- letiekunie. Het evenement is op 28 en 29 juni in Hengelo. Nederland is bij zowel de mannen als vrouwen vertegenwoordigd in de hoogste Europese divisie. Het evenement is voor een deel van de atleten een kwalificatiemoment voor de Olympische Spelen. Duitse voetbalsters naar WK-finale TIANJIN - Het Duitse vrouwenelftal heeft zich gisteren ten koste van Noorwegen geplaatst voor de WK-finale. De formatie won. de halve finale met 3-0. Duitsland kwam in de Chinese stad Tianjin vlak voor rust op voorsprong dank zij een eigen doelpunt van Trine Rönning. Vervolgens scoorden Kerstin Stegemann en Martina Muller nog. In de finale staat Duitsland tegen over de winnaar van het duel Vere nigde Staten-Brazilië. „AZ vindt juist dat de live-rechten toegankelijker moeten worden, zo dat de wedstrijden makkelijker en goedkoper via de kabel kunnen worden bekeken. Iedere supporter moet de wedstrijden van zijn club kunnen zien en niet de paar pro cent wat nu het geval is. De kabel garandeert een landelijke dekking van 96 procent. We anticiperen hierbij voor alle achttien eredivisie clubs. Want je moet je afvragen of de uitzendrechten straks nog wel strategische waarde zullen hebben zoals dat de laatste keer gold voor Talpa en Tele 2. Toen leverde het pakket 70 miljoen euro op. Maar als het nu lager uitvalt moeten we een alternatief achter de hand heb ben. In ons plan zou de opbrengst kunnen verdubbelen." Scheringa benadrukt met klem dat [Tl Als het aan AZ-voorzitter Dirk Scheringa ligt, kunnen supporters binnenkort voor een gering be drag thuis naar live-wedstrijden van hun favoriete club kijken. Schouderblessure hindert Sjarapova STUTTGART - Tennisster Maria Sja rapova heeft zich gisteren afge meld voor het WTA-toernooi in Stuttgart. De Russische nummer vier van de wereldranglijst heeft de organisatoren laten weten met een schouderblessre te kampen. Sjarapova heeft sinds de US Open geen wedstrijd meer gespeeld. Waarschijnlijk maakt ze haar ren tree bij de Masters, in november in Madrid. Engeland definitief zonder Michael Owen LONDEN - Het Engelse nationale voetbalelftal moet Michael Owen in oktober missen tijdens de bepa lende EK-kwalificatieduels tegen Estland en Rusland. Door een buikblessure staat de aanvaller van Newcastle United zeker drie we ken aan de kant. Owen is mogelijk langer uit de roulatie. Vandaag zal blijken of de spits een dubbele her nia-operatie moet ondergaan. Op 12 september scoorde hij twee keer in de met 3-0 gewonnen wedstrijd tegen Rusland. het alleen gaat om live-registraties. „De samenvattingen horen hoe dan ook thuis op het open net. Die moeten we als eredivisieclubs gezamenlijk inbrengen. De op brengsten zouden dan via een be paalde verdeelsleutel kunnen wor den geregeld. Vijftig procent soli dair en de andere helft aan de hand van de ranglijst in combina tie met de prestaties van de laatste drie jaar." De plannen van AZ zijn gestoeld op het zogenaamde pay-per-view- systeem. „Mensen betalen een be drag van vijf euro of 7,50 voor iede re wedstrijd van hun favorieten club. In dat kader stellen wij ook de digitale seizoenkaart voor. Om alle uitwedstrijden van jouw club voor één bedrag thuis te bekijken." Scheringa heeft het model dat on der zijn supervisie is ontwikkeld inmiddels naar de ECV gestuurd. Vrijdag zal een delegatie van AZ een en ander bij de mediacommis sie toelichten. Die moet vervol gens de clubs adviseren. foto ep A Skeletonner kan fulltime sporten tot Spelen van Vancouver. harderwijk - Skeletonner Peter van Wees is gisteren vol goede moed begonnen aan zijn olympi sche route richting de Winterspe len in Vancouver (2010). De noor derling presenteerde in Harder wijk zijn nieuwe hoofdsponsor Sogeti, die hem tot en met Vancou ver in staat stelt als een fullti me-sporter zijn doelen na te stre ven. Van Wees slaagde er in 2006 net niet in zich te kwalificeren voor de Olympische Winterspelen van Turijn. Inmiddels heeft hij de za ken een stuk professioneler aange pakt. De skeletonner heeft een ei gen team opgezet, met een fullti me coach (Tim Nardiello), diëtist, fysiotherapeuten en krachttrai ners. Daarnaast krijgt hij via zijn co-sponsor Sika tijdens de wereld bekerwedstrijden hulp van Gregor Staehlie uit Zwitserland, tweevou dig wereldkampioen en olympisch medaillewinnaar. „Dit is een begeleidingsteam waar elk land trots op zou zijn en ik ben dan ook enorm blij dat al de ze personen zich tot Vancouver 2010 aan mij verbonden hebben", vertelde hij. „Doel dit seizoen is de A-status als sporter krijgen bij sportkoepel NCNSF. Vancouver is voor mij geen vraagstuk meer of ik er sta." Peter van Wees miste de Spelen van Turijn maar wil er in 2010 in Vancouver wel bij zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51