Sport Ajax bekert jonathan Reis gehaaider dan door met schaamrood op de kaken Feyenoord maakt in acht minuten Blamage Man United einde aan bekerambities FC Utrecht in League Cup 48 Donderdag 27 september 2007 PZC Wanprestatie van Amsterdammers in Werkendam. WERKENDAM - Na beladen duels met Dinamo Zagreb en AZ ver klaarde Ajax gisteren onbedoeld ook veel te lang het resultaat heilig in de uitwedstrijd bij Kozakken Boys. De bekerhouder koesterde tot de 88e minuut een nipte voor sprong (o-i), maar plaatste zich uit eindelijk pas met het schaamrood op de kaken na verlenging voor de derde ronde van de KNVB beker: (1-2). Invaller Dennis Rommedahl zorg de in de laatste minuut van de eer ste helft van de verlenging voor enige opluchting in het Amster damse kamp. De Deen maakte het winnende doelpunt in het duel met de hoofdklasser. Rommedahl kon met zijn treffer niet voorkomen dat Ajax zwaar ge zichtsverlies leed. Trainer Ten Ca- te had ondanks de vele blessures nog steeds de beschikking over een acceptabele selectie. De lichtge kwetste doelman Maarten Steke lenburg bleef net als de geblesseer de Edgar Davids, Leonardo, Lau ren Delorge, Thomas Vermaelen, Jaap Stam en Nicolae Mitea achter in Amsterdam. Daardoor maakte keeper Erik Heijblok zijn debuut in de hoofdmacht van Ajax. Van alle beschikbare basisspelers hield Ten Cate alleen Klaas-Jan Huntelaar de hele wedstrijd op de bank. De oefenmeester wilde graag de Spaanse aanvallers Ismael Urzaiz en Albert Luque aan het werk zien. Hij zag tot zijn spijt dat het duo bij lange na nog geen aan winst voor de eredivisie is. Urzaiz was met een van zijn weini ge geslaagde acties nog wel betrok ken bij de openingstreffer. Hij ging in de 26e minuut over de knie bij de blunderende Elroy Boonstop pel. John Heitinga maakte vanaf elf meter geen fout: 1-0. Heijblok redde tot twee keer toe fantastisch op kopballen van Ar ie Lock en Rick Kolff, maar liet een slappe in zet van Willem Looijen kinderlijk door zijn benen glippen: 1-1. Rotterdamse ploeg komt als herboren uit kleedkamer. door Hans Leber ROTTERDAM - Het is altijd interes sant een trainer in de rust tegen zijn spelers te horen spreken. Zo als de generaal tegen zijn soldaten in een gevechtspauze. Feye- noord-trainer Bert van Marwijk moet gisteren wel iets heel indruk wekkends hebben gezegd. Na een slechte eerste helft liep Feyenoord in de tweede helft pardoes over FC Utrecht heen: 3-0. Van Marwijk deed de eerste' helft denken aan Erwin Koeman, de trainer die vorig jaar meer stond dan zat. Simpelweg omdat de kwa liteit van zijn spelers dit vergde. Net als de Groninger stond Van Marwijk gisteren driftig gebarend zijn geduld te verliezen. Zondag was-ie in de steek gelaten op men taliteit, dat zou hem geen tweede keer gebeuren. Feyenoord was geen moment de sprankelende ploeg van de eerste vier wedstrijden in de competitie. Aanvallend liep het niet, verdedi gend kraakte het. Doelman Henk Timmer moest enkele reddingen verrichten. Utrecht was beter, met Robin Nelisse en Leroy George als gevaarlijkste representanten. De naweeën van het verlies tegen PSV afgelopen zondag (4-0) en de druk van het móeten winnen in de be ker in een Europa-loos jaar, deden vernietigend werk. Maar vanaf de 46ste minuut was dus alles anders. Feyenoord maak te binnen acht minuten via Nick Hofs, Luigi Bruins en Roy Makaay een einde aan FC Utrechts beker ambities. Voor Wim van Hane- gem, de laatste trainer die de beker naar Rotterdam-Zuid bracht (in 1994 én 1995), zal zijn liefde voor Feyenoord (op tv en in de krant beleden) toch niet betekenen dat hij dat niet erg vindt? Journalisten konden het hem gisteren niet vra gen. Want na wedstrijden geeft De Kromme geen uitleg aan de pers. MANCHESTER - Manchester United beleefde gisteren een afgang in ei gen huis. De regerend kampioen van Engeland verloor op Old Traf- ford in de derde ronde van de Lea gue Cup van Coventry City, dat een divisie lager speelt: 0-2. De kleine spits Michael Mifsud, af komstig van Malta, maakte beide treffers. Manchester United speel de ondanks de aanwezigheid van 74.000 toeschouwers (waarvan 11.000 aanhangers van Coventry) niet in de sterkste opstelling: van de gearriveerde namen startten al leen verdediger O'Shea en midden velder Nani in de basis. Ook doel man Edwin van der Sar kreeg rust van manager Alex Ferguson. Het Tottenham Hotspur van Mar tin Jol won in eigen huis van Midd lesbrough: 2-0. Chelsea behaalde de eerste zege onder de nieuwe coach Avram Grant: 0-4 bij Huil City. In de Italiaanse competitie verloor AC Milan in en tegen Palermo met 2-1. Clarence Seedorf tekende na negen minuten al voor de 0-1, maar Diana en Miccoli (in de slot minuut) bezegelden het lot van de Italiaanse topploeg. Milan zakte door de nederlaag naar de negen de plaats. In Duitsland won Bayern Mün- chen in eigen huis van Energie Cottbus: 5-0. Alle treffers vielen na rust. De teruggekeerde Afonso Alves in duel met PSV'er Carlos Salcido. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50