Ook titel brengt geen twijfel rif CAS: groen licht voor Valverde Kupfernagel zet alles op Peking Wielrenunie geeft Davis toch startbewijs 48 en 49 Tip? sport@pzc.nl WK-deelname Di Luca en Bettini aan een zijden draadje. STUTTGART - Alejandro Valverde mag zondag wél starten op het WK wielrennen in Stuttgart, Dani- lo di Luca en Paolo Bettini moge lijk niet. Dat is de balans van weer een roerige dag van dopingperike- len in de Duitse stad. Het sporttribunaal CAS heeft beslo ten dat Valverde wel door de Spaanse bondscoach mag worden opgesteld voor het WK. „Geen goed nieuws", stelt UCI-voorzitter Pat McQuaid, „maar we accepteren de beslissing omdat we uit fairheid naar de renner het oordeel over zijn startbewijs hebben overgelaten aan het CAS. Mocht hij winnen, dan overhandig ik hem zelf de re genboogtrui." Di Luca wordt momenteel op de korrel genomen door het Olympi sche comité van Italië (Coni). Zij verdenken hem ervan te werken met een (illegale) dopingdokter. De UCI besloot gisteren de testre sultaten uit de Giro over te dragen aan het Coni. „Mocht die op basis daarvan besluiten een zaak te ope nen tegen Di Luca, dan kan hij niet starten zondag", zegt McQuaid. Bettini wordt langs twee kanten onder vuur genomen. Hij weigert nog altijd het beruchte ethische charter te tekenen. Stuttgart meent dat hij daarom niet mag starten. Gevaarlijker lijkt echter de verkla ring van Sinkewitz te worden. De voor de Tour betrapte renner moet 26 oktober voor het gerecht in Bonn verschijnen en gisteren lekte een document uit waarin staat dat Sinkewitz beweert dat Bettini hem doping (testogel) heeft geleverd in hun beider Quick-Step-periode. Stuttgart - De internationale wielrenunie UCI heeft de Austra liër Allan Davis gisteravond toch toestemming gegeven in het week einde deel te nemen aan de we reldtitelstrijd op de weg in Stutt gart. Davis was ingeschreven door zijn bond, maar de UCI weigerde hem toe te laten omdat zijn naam ook is gevallen bij het Spaanse do- pingschandaal Operacion Puerto. Eerder op de dag had de UCI de zaak tegen Alejandro Valverde ver loren. De Spanjaard kreeg van het internationaal sporttribunaal CAS in Lausanne toestemming op de WK te starten. De UCI wilde Val verde om dezelfde reden als Davis niet in Stuttgart laten starten. Davis had zijn zaak ook aange bracht bij het CAS. Die zou mor gen dienen. Nu de UCI Davis laat starten, is de hoorzitting van de baan. AZ lanceert plan voor digitale seizoenkaart Duitse wielrenster gaat in regenboogtrui naar de Olympische Spelen. STUTTGART - Hanka Kupfernagel zette gisteren in Stuttgart een be langrijke stap richting Olympische Spelen. De drievoudig wereldkam pioene veldrijden veroverde op het WK wielrennen in Stuttgart de regenboogtrui op het onder deel tijdrijden. Omdat ze vroeg gestart was, moest ze twee uur op een bankje toekijken hoe de concurrenten stuk voor stuk tekortkwamen om haar tijd, 34.43 over ruim 25 kilo meter, te verbeteren. Titelverdedig ster Kristin Armstrong uit de Vere nigde Staten strandde op 23 secon den, de Oostenrijkse Christiane Soeder werd op 41 tellen derde. Kupfernagel heeft drie wereldtitels veldrijden op zak, maar zei dat de ze titel haar meer waard was. „Om dat dit de discipline is waarop ik me richt voor de Spelen van Pe king. En ook omdat ik nu beter in mijn vel zit." Mirjam Melchers-van Poppel vier de haar 32e verjaardag gisteren met de elfde plaats. Meedoen was voor haar voor een keer belangrij ker dan een goed resultaat, vertel de ze na haar race. Melchers brak vorig jaar bij een val in de Euregio Tour heup, bekken, kaak en schou der en werd in feite met schroeven weer in elkaar gedraaid. Nederlands kampioene Ellen van Dijk eindigde als zeventiende. PSV heeft geen moeite met Jong Heerenveen en Afonso Alves Donderdag 27 september 2007 De winst in de tijdrit voor beloften had wielrenner Lars Boom verrast, maar hij was niet verbaasd. „Hier heb ik immers naar toegewerkt." foto Vincent Jannink/ANP Lars Boom kiest ondanks succes op de weg voor het veldrijden. door Ad Pertijs STUTTGART - Bijna een uur zat Lars Boom gisteren achter de finishlijn te wachten op het verlossende mo ment. Het moment dat duidelijk werd dat niemand bij de tijdrit voor beloften onder zijn tijd kon duiken. Boom balde de vuisten, maar bleef verder ingetogen. Blijdschap gekop peld aan ongeloof „Ik had dit niet verwacht", zei hij direct na de hul diging. Even later toen de onvermij delijke vragen over zijn keuze voor het veldrijden weer ter sprake kwam, straalde Boom een en al stoerheid en vastberadenheid uit. „Ik heb geen twijfels. Ik heb geko zen voor het veldrijden en daar moet ik me door deze titel niet van af laten leiden", zei hij. De winst had hem verrast, maar hij was niet verbaasd. „Hier heb ik immers naar toegewerkt." Door een verkoudheid leek de voorbereiding in duigen te vallen en pas op het einde van de Tour de l'Avenir en tijdens de trainin gen op het parkoers deze week Lars Boom wordt wereldkampi- oen tijdrijden bij de beloften. Desondanks ziet hij voor zichzelf een toekomst in het veldrijden weggelegd. kwam het vertrouwen in een top-vijfnotering terug. De verbazing zit hem vooral bij de buitenwereld. Hij is de eerste Ne derlandse belofterenner die wereld kampioen tijdrijden wordt. Zelfs Thomas Dekker lukte dat niet. 'Een renner die wereldkampioen tijdrijden wordt, kan zo terecht bij een ProTour-ploeg?' Boom hoorde het lachend aan. „Ik weet het en toch kies ik voor het veldrijden. Het is te leuk om het niet te doen." Op de persconferentie legde hij nog eens uit dat het veldrijden hem helpt een betere tijdrijder te zijn. „In een cross heb je constant een hoge hartslag. In een tijdrit ook." Zonder veldrijden zouden zijn tijdritten minder zijn? „In principe wel. Mijn prologen kort na het veldritseizoen zijn de bes te." Wellicht onderschat hij zijn moge lijkheden op de weg. „Misschien is dat juist een voordeel. Is het ver standig om het nog even rustig aan te doen op de weg." Lars Boom lijkt te weten waar hij mee bezig is. Hij pakte eind januari de wereldti tel espoirs in het veld en werkte sindsdien toe naar dit WK op de weg. „Ik kan niet zeggen welke ti tel mooier is", zegt hij. Hij geniet van beide disciplines en zal weten dat wanneer hij echt zo goed is op de weg, de grote aanbie ding toch wel komt. In het veldrij den is hij nu al een van de bestbe- taalde renners. Hanka Kupfernagel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49