Weekagenda PZC Donderdag 27 september 2007 45 Pianist Wibi Soerjadi geeft vrijdagavond een concert in de Zeelandnetstudio in Kamperland. Aanvang 20.00 uur. Dubbelconcert Popkoor Seaside-Rendez-Vous en de Blue Jeans Big Band geven een dubbelconcert in Heinkenszand, De Stenge, 20.00 uur. Built To Expose en The Apers De Piek begint het nieuwe seizoen met de opening van de expositie Built to Ex- pose en een optreden van The Apers. Vlissingen, De Piek, 21.30 uur. Metal Night De Spot houdt de tweede editie Metal Night met bands als Forcefeed, Cultura Tres en Gilo. Middelburg, De Spot, Beddewijkstraat 15,21.00 uur. Concert Het koor De Ruyterstadsingers eren De Ruyter.Met muziek van de Blauwe Schuit uit Den Bosch. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 20.15 uur. Zeeuwse Belofte 2007 Voorronde van de Zeeuwse Belofte met de Hobbyisten, Destine, Smout Accor ding To You. Afsluiter is de Belgische band The Shovels. Zierikzee, Brogum, 20.00 uur. Wereldmuziek Twee concerten: uit Bulgarije komt Irfan met muziek gebaseerd op Balkan en oosterse/arabische tradities en uit Zeeland/Nederland Nada Naga met een klankconcert. Nisse, Mariakerk, 20.00 uur. Symphonie Orkest Anima Eterna Klassiek concert. De pianisten Jos van Im- merseel en Claire Chevallier spelen mu ziek van George Gershwin, Francis Pou- lenc en Manuel De Falla. Brugge, Concertgebouw, 20 uur. Milk Inc. Supersized II Dans- en concertvoorstelling van dansfor- matie Regi en Linda met liveband (video- wall, groot lichtdecor en mobiel podium) en mmv John Miles. Antwerpen, Sportpaleis, 20.30 uur. Zoo-concert I Concert van Het Vlaams Radio Orkest o.l.v. de Finse dirigente Eva Ollikaïnen met werk van Beethoven en Bernstein. Antwerpen, Koningin Elisabethzaal, 20.00 Bart Defoort 'Jazzhood' en als gast de Italiaanse saxofoniste Emanuelle Cisi Concert met moderne Straight-Ahead Jazz met een persoonlijk stempel van De foort, Van Rossum en Cisi. Antwerpen, Rataplan, 20.30 uur. Waits/Weill Concert met muziek van Amerikaanse blueszanger Tom Waits en Berlijnse com ponist Kurt Weill, bewerkt door de Bel gische componisten Deppe, Fiorini en Fafchamps, vertolkt door Ictus, Kris Dane en Judith Vindevogel, Gent, Handelsbeurs, 20.15 uur. Pianoconcert Met werk van Satie/de Sutter, Busoni en Beethoven door de pianisten Rudy De Sutter en Fleur Claesen. Gent, Cultuurkapel Sint-Vincent, 19.30 uur. Jubelconcert Romantische Kathedraal- muziek Concert door het Gents Madrigaalkoor, organist Peter Thomas en dirigent Johan Duijck. Brugge, Sint-Walburgakerk, 19.00 uur. ZONDAG 30 SEPTEMBER Grandpa Nick Sessieband Concert met als gast gitarist Leo van de Ketterij. Middelburg, café 't Schuttershof, 17 uur. Choral Evensong Het Schouws Kamerkoor brengt met een Choral Evensong een ode aan oude kloos tertradities in de Anglicaanse kerk, Adriaankerk, Dreischor, 16.30 uur. Jazz Jak van Waarde, Menno Radema en Ron Henderikse spelen nummers uit The Gre at American Songbook. Dishoek, Duinlust, 14.00 uur. The Shiner Twins Optreden van Nederrootsband. Terneuzen, Porgy en Bess, 15.30 uur. Guus Janssen Programma met dans, animatie en klave- cimbelspel met oud en nieuw werk van instant-composer Guus Janssen. Veere, Grote Kerk, 15.30 uur. Milk Inc. Supersized II Dans- en concertvoorstelling van dansfor- matie Regi en Linda met liveband (video- wall, groot lichtdecor en mobiel podium) en mmv John Miles. Antwerpen, Sportpaleis, 19 uur. Elvis 2007, The Original Cast Concert en show met viering van 30ste verjaardag van het overlijden van Elvis Pre sley door de originele muzikanten, TCB Band, The Sweet Imperations, The Impe rials, Joe Guercio Band en als leadzan ger Terry Mike Jeffrey, mmv Will Tura als gastzanger in België. Antwerpen, Koningin Elisabethzaal, 20.00 Vlad's Big Bite Concert met standards en swingende nummers uit de jaren '20 en '30, van Gershwin, Porter, Miller, Goodman en Shaw door big band, bestaande uit jonge mensen olv klarinettist Vlad Weverbergh. Antwerpen, Roma, 15.00 uur. Maria PasCallas Voorstelling vanaf 10 jaar over het leven van operadiva Maria Callas door Pascalle Platei en sopraan Heather Hunter met li ve muziek van het Emanon Ensemble olv dirigent Raf De Keninck. Brugge, Stadsschouwburg, 17.00 uur. DINSDAG 2 OKTOBER Festival Son Cuba Muziekspektakel met verschillende stijlen Cubaanse muziek van Son en Afrocuban- muziek naar hedendaagse stijlen. Dit is tevens de afscheidstournee van Ri- cardo Ortiz leadzanger van Vieja Troya Santiaguera. Bergen op Zoom, De Maagd, 20.15 uur. WOENSDAG 3 OKTOBER Klassiek Concert Angélique van Gooi (dwarsfluit) en Hen- ny van Eersel (piano) geven een concert. Kapelle, gemeentehuis, 20 uur. DONDERDAG 4 OKTOBER Lange Jan Project Miniconcert organist Jan Wisse. Middelburg, Koorkerk, 15 uur. Jazzconcert Contrabassist Hein van de Geyn treedt sa men met gitarist John Abercrombie op. Ook met gitarist Ed Verhoeff en drum mer Hans van Oosterhout. Middelburg, Schuttershof, 21.30 uur. THEATER VRIJDAG 28 SEPTEMBER Stadscoyotes Stadscoyotes van Pulitzerprijswinnaar Sam Shepard zit vol zwarte humor en ex plosieve emoties. Twee broers gaan na ja ren zonder contact de confrontatie aan. foto Marco Hofste/GPD Vlissingen, theater Vestzak 99, 20.15 uur. Een soort van Mooi Gluren door het sleutelgat van een slaap kamer. Het stuk wordt gespeeld door Constance Kruis en Marcel Osterop van Het Zuide lijk Toneel. Goes, 't Beest, 20.30 uur. Kwartet Theatervoorstelling met snijdende dia loog van Heiner Müller tussen Valmont en Merteuil, als eigentijdse versie van Les Liaisons Dangereuses van Laclos, door To neelhuis; regie en decor Peter Missotten. Antwerpen, Bourla, 20.00 uur. Comedy Casino Roadshow Première van tv-stand-upcomedyshow in het theater met zowel gevestigd als nieuw, aanstormend talent. Antwerpen, Arenbergschouwburg, 20.15 Onamatopee Existentiële choreografie over het bewust zijn door topacteurs van Dood Paard, TG Stan, De Koe en Maatschappij Discordia. Gent, Minard, 20.00 uur. Siegfrieds Tod Filmversie, geïnspireerd door de middel eeuwse heldensage Der Ring des Nibelun- gen met muziek en artificieel decor van componist Fritz Lang en met live begelei ding van het Symfonisch Orkest van de Vlaamse Opera olv dirigent Jef Smits. Gent, Vlaamse Opera, 20.00 uur. Morimos Solamente Tweede soloprogramma van Alex Agnew. Brugge, Magdalenazaal, 20.00 uur. Pirates, Pirates Familievoorstelling met grootste live pira- tenshow ter wereld door het Groot Chi nees Staatscircus. Antwerpen, stadsschouwburg, 20.00 uur. ZATERDAG 29 SEPTEMBER Femmage Vreemdgaan is hot... en Femmage is héél vreemd! De dames brengen 'cabarella', een unieke mix van cabaret en a-capellazang. Ze duwen, trekken, meppen, rappen, zappen, zin gen, ontroeren en lachen. Terneuzen, Scheldetheater, 20 uur. leid door klassieke accordeonmuziek. Zierikzee, De Rode Kamer (Havenpark 13-15), 20.00 uur. Reijn en Goed Het cabaretduo speelt de voorstelling De jongens van Reijn en Goed. Nieuw en Sint Joosland, De Wegwijzer, 20.30 uur. Stadscoyotes Stadscoyotes van Pulitzerprijswinnaar Sam Shepard zit vol zwarte humor en ex plosieve emoties. Twee broers gaan na ja ren zonder contact de confrontatie aan. Vlissingen, theater Vestzak 99, 20.15 uur Pirates, Pirates Familievoorstelling met grootste live pira- tenshow ter wereld door het Groot Chi nees Staatscircus, Antwerpen, stads schouwburg, 15 en 20 uur. Siegfrieds Tod Filmversie, geïnspireerd door de middel eeuwse heldensage Der Ring des Nibelun- gen met muziek en artificieel decor van componist Fritz Lang en met live begelei ding van het Symfonisch Orkest van de Vlaamse Opera olv dirigent Jef Smits. Gent, Vlaamse Opera, 20.00 uur. Romeinse Tragedies Theaterstuk met drie historische stukken over het oude Rome, naar Shakespeare in een hedendaagse bewerking van Ivo Van Hove, gespeeld door Toneelgroep Amster dam, geritmeerd met live percussie door Blindman drums. Antwerpen, De Singel, 16.00 uur. Kwartet Theatervoorstelling met snijdende dia loog van Heiner Müller tussen Valmont en Merteuil, als eigentijdse versie van Les Liaisons Dangereuses van Laclos, door To neelhuis; regie en decor Peter Missotten. Antwerpen, Bourla, 20.00 uur. Romeinse Tragedies Theaterstuk met drie historische stukken over het oude Rome, naar Shakespeare in een hedendaagse bewerking van Ivo Van Hove, gespeeld door Toneelgroep Amster dam, geritmeerd met live percussie door Blindman drums. Antwerpen, De Singel, 16.00 uur. Onamatopee Existentiële choreografie over het bewust zijn door topacteurs van Dood Paard, TG Stan, De Koe en Maatschappij Discordia. Gent, Minard, 20.00 uur. Als Shakespeare speelt Familievoorstelling (10+) en Elisabethi- aans spektakel door Kollektief D A, in clusief viola da gamba, luit, vedel, grote trom en de horlepiep. Knokke-Heist, Scharpoord, 19.00 uur. ZONDAG 30 SEPTEMBER Hakim De voorstelling Sprookjes uit 1001 - nacht die vandaag in het Ledeltheater te Oostburg te zien zou zijn is afgelast. Stadscoyotes Stadscoyotes van Pulitzerprijswinnaar Sam Shepard zit vol zwarte humor en ex plosieve emoties. Twee broers gaan na ja ren zonder contact de confrontatie aan. Vlissingen, theater Vestzak 99, 15.00 uur Pirates, Pirates Familievoorstelling met grootste live pira- tenshow ter wereld door het Groot Chi nees Staatscircus, Antwerpen, stads schouwburg, 14 en 18 uur. WOENSDAG 3 OKTOBER Beumer en Drost Detective Dick Bos komt tot leven. Filmi- 1 sche theatervoorstelling. Vlissingen, Arsenaaltheater, 15.00 uur. DONDERDAG 4 OKTOBER In the mood! Theatervoorstelling speciaal geschreven voor vrijwilligersorganisatie Zonnebloem. Sjoukje Smit, Gemma van Eek en Jacqueli ne Aronson kruipen in de huid van de Andrew Sisters. Info: www.zeeuwsezonnebloem.nl of www.zon- nebloem.nl. Heinkenszand, De Stenge, 14 uur. Monoloog Helen Gerretsen brengt de monoloog Do- ra, matroos bij Admiraal De Ruyter. Bege- meer agendanieuws op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47