Andere Werkelijkheid in Sint-Niklaas Bibliotheek ontvangt Vrienden Voorleesactie kleine kapitein Maandelijkse popquiz in Drukkerij Grote namen naar Noord-Beveland 40 Donderdag 27 september 2007 PZC MIDDELBURG - De Zeeuwse Biblio theek in Middelburg is op zoek naar nieuwe Vrienden. Wie lid wordt van de Stichting Vrienden van de Zeeuwse Bibliotheek ont vangt jaarlijks een activiteitenka lender en krijgt maandelijks infor matie toegestuurd over tentoon stellingen, lezingen en andere acti viteiten die worden georganiseerd. Mede dankzij de stichting kan de bibliotheek digitaliseringsprojec ten en boekrestauraties en -conser vaties uitvoeren. Wie zich uiterlijk zaterdag aan meldt als lid (via de klantenservice van de Zeeuwse Bibliotheek of via de website, www.zebi.nl), kan die dag nog deelnemen aan de jaarlijk se Vriendenmiddag, tussen 13.30 en 16.30 uur in het souterrain van de bibliotheek. De leden worden op de hoogte gebracht van alle ont wikkelingen en kunnen een kijkje nemen in de 'schatkamers' van de bibliotheek. Er is bijzondere aan dacht voor Middelburgse boekban den uit de achttiende eeuw, het restaureren en conserveren van boeken, achttiende- en negentien- de-eeuwse kinderboekjes, het in binden en conserveren van boe ken en tijdschriften en het oud be zit van de bibliotheek. MIDDELBURG - Ter gelegenheid van de verschijning van De grote kleine kapitein van Paul Biegel, de verza melde avonturen van de kleine ka pitein, wordt zaterdag een landelij ke voorleesmarathon gehouden. Om 11.00 uur wordt gelijktijdig in zo'n dertig boekhandels het eerste deel voorgelezen door bekende en minder bekende mensen. In Zee land doen De Drukkerij in Middel burg, 't Spui in Vlissingen en De Vries in Zierikzee mee. Paul Biegel schreef de avonturen van de kleine kapitein ruim dertig jaar geleden voor de Donald Duck. In de nieuwe uitgave zijn deze ver zameld en gecombineerd met de originele kleurenillustraties van Carl Hollander. Werk op prestigieuze expositie tussen figuratie en abstractie. door Wout Bareman sint-niklaas - In de tentoonstel lingszaal Zwijgershoek van het Ste delijk Museumgebouw in Sint-Ni- klaas is tot 9 december een presti gieuze tentoonstelling te zien on der de titel Een andere werkelijk heid - russen figuratie en abstractie. Acht Nederlandse en acht Bel gische kunstenaars tonen hun vi sie op de weergave van de werke lijkheid. Ze bewandelen daarbij stuk voor stuk nieuwe verrassende wegen. De zestien kunstenaars grijpen op verschillende wijze terug naar 'oudere' tradities en zijn daarmee aan de slag gegaan. Ze geven het traditionele schilderij een nieuwe beeldende functie en hebben daar bij gezocht naar een modern even wicht tussen traditie en vernieu wing, tussen figuratie en abstrac tie. De titel van de expositie geeft al aan dat het bij de kunstenaars niet gaat om het exact kopiëren van de werkelijkheid, maar juist om het creëren van een tweede, diepere werkelijkheid. De werken, die in Zwijgershoek worden geëxpo seerd, verbeelden algemene the- Nederlandse en Belgische kunstenaars manipuleren de werkelijkheid. ma's in herkenbare voorstellingen. Herkenbaar, maar dus wel door de kunstenaar gemanipuleerd. De deelnemende kunstenaars zijn Bob Wellens, Eja Siepman van den Berg, Frans Stuurman, Henk Helmantel, Hilaire Bals, Jan Van Tongeren, Jean-Claude Dresse, Kenne Grégoire, Lotta Blokker, Mark Dedrie, Paul Marien, Pierre Roger, Volkert Olij, Walter Brems, Wil van Veldhuizen en Wim Bals. Ijl Een andere Werkelijkheid - tussen fi- guratie en abstractie. Cultureel Cen trum Sint-Niklaas. Zwijgershoek 14. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur; zondag 10.00 tot 17.00 uur. middelburg - De Middelburgse boekhandel De Drukkerij hervat vanavond haar maandelijkse pop quiz. Zoals gebruikelijk bestaat de quiz uit veertig meerkeuzevragen over de historie van de popmu ziek, van de jaren zestig tot en met nu. Populair zijn vooral de muziek fragmenten. De laatste tien vragen gaan over jongensnamen in de popmuziek. De drie beste deelne mers winnen een Drukkerij-bon van 50, 25 of 10 euro. De quiz wordt gehouden op het Binnenplein van de boekhandel. Toegang en deelname zijn gratis. De presentatie wordt verzorgd door Ramona van Zweden. Pianist Wibi Soerjadi opent het nieuwe seizoen van NUT. door Rolf Bosboom KAMPERLAND - Het jaarprogramma van het NUT (Maatschappij tot Nut van 't Algemeen Noord-Beve land) mag dan enigszins beschei den zijn in omvang, de vereniging slaagt er jaarlijks in grote namen binnen te halen. Dat geldt zeker voor de opening van het nieuwe seizoen, morgenavond, als pianist Wibi Soerjadi een recital komt ge ven. Dat gebeurt in de studio's van Zeelandnet in Kamperland, vanaf 20.00 uur. Ook de afsluiting van het seizoen, op zaterdag 5 april, mag er zijn. Dan verzorgt cabaretier Seth Gaai- kerna in dorpshuis Onder de To ren in Wissenkerke een 'vroege try-out' van zijn nieuwe program ma Als was het de eerste keer. Pia nist Menno Theunissen begeleidt hem. Op cabaretgebied biedt het NUT nog twee voorstellingen: een try-out van het nieuwe program ma Wij willen ook naar huis van het duo Alkemade en Bloemen (vrijdag 26 oktober in dorpshuis De Pompweie in Kortgene) en het trio Niet Schieten met Loverboys op vrijdag 14 december in Onder de Toren in Wissenkerke. Een oude bekende - eerder gaf de groep al een succesvol concert in Kortgene - is Rapalje, die Keltische muziek brengt. Deze keer doen de muzikanten dat in een grotere zaal: Onder de Toren in Wissenker ke, op vrijdag 23 november. In het kerkje in Kats brengt De Overkant zaterdag 19 januari de voorstelling Heijermans Co, waar in Fons Boer vertelt over Herman Heijermans, met muzikale begelei ding van Renate Jörg. In De Pomp weie in Kortgene is zaterdag 9 fe bruari de kindervoorstelling Daan van Sylvia Wardenaar te zien. Een week later heeft het Casem- broothuis in Kamperland de pri meur van het nieuwe programma van het Bevelands Symfonie Or kest. Op zaterdag 15 maart staat op dezelfde locatie een concert van de Second Line New Orleans Jazz Band geprogrammeerd. Opvallend onderdeel is de aange kondigde lezing van Karla Peijs, woensdag 19 maart in De Pomp weie in Kortgene. Zij spreekt dan - onder voorbehoud - over 'Een jaar Zeeland als commissaris van de ko ningin'. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231 Eén van de werken die te zien zijn in Sint-Niklaas: De Meeuw van de Rotterdamse kunstenaar Frans Stuurman. foto ING Collectie Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42